Sledujte nás

Analýzy

ARSENAL – BORUSSIA DORTMUND, Liga majstrov, skupina F

BVB

Je tu konečne a znova Liga majstrov, liga, ktorá v tomto štádiu svojej súťaže viac ako naplno nasýti odvekovečný futbalový hlad jeho /p/oddaného ľudu. Futbal, toť totiž vážna choroba, a akýkoľvek pokus liečiť ju, ju jednoznačne, iba a len zhorší…

Súboj ľahkých váh, ťažkých úderov, a ešte ťažších kopov, anticipovaná óda na futbal a jeho demonštrácia v tej najsamlepšej kubatúre. Arsenal, kraľujúci zatiaľ pelotónu Premier League, a so 6-timi bodmi aj skupine F Ligy majstrov, nastupuje na svoj drn Emirates bez defenzívneho záložníka Mathieu Flaminiho, ktorý utrpel v ligovom dueli proti Norwichu /Gunners rozprášili Kanárikov 4:1/ otras mozgu, a potrebuje aspoň 5-dňový oddych. Problémy s brušným svalstvom stále nedoliečila útočná raketa na hrote londýnčanov Theo Walcott, dlhodobo sú mimo hru Yaya Sanogo (zranený chrbát), Lukas Podolski (stehenný sval), Alex Oxlade-Chamberlain a Abou Diaby (obaja koleno).

Borussia má po dvoch odohraných stretnutiach v Lige majstrov na konte jedno víťazstvo /Marseille/ a jednu prehru /Neapol/, je 3 body za Gunners, a nateraz dobre vie, že práve v dnešnom dueli na Temži pôjde už na 80% o samotný postup do ďalších bojov vo futbalovej lige najlepších na svete.

V predošlých štyroch vzájomných zápoleniach zvíťazil Arsenal dvakrát, Dortmund raz, jedno stretnutie skončilo nerozhodne.

Napriek geniálnej forme Arsenalu dnes vsadím na jeho nevýhru. Remíza pri kurze 3.65 je lákavejšia ako Inge v Búrlivom, na rozdiel od onej šarmantnej pani teda aspoň za 5 eur určite.

Good luck, amigos:)

1 komentár

1 komentár

  1. stew

    stew

    22. októbra 2013 at 16:51

    :)))

Napíšte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Viac v Analýzy