jan 5, 4 roky ago

Dada cvičí doma

Dada cvičí doma

Dôvodov prečo neísť cvičiť som počula viac ako dosť.  Ale predsa, niekedy sa ozaj nedá.

Fitko je zatvorené, nestíhaš ísť cvičiť do fitka po práci. Nevadí. Zacvičiť si môžeš aj tak. Stačí IBA chcieť. Mám tu pre Vás cviky, ktoré si môžete urobiť aj doma pri telke.

Video 1

Dvíhanie panvy na bosu.  Nohy položím na bosu /ak nemáte, tak na stoličku/ zatlačím na päty a dvíham panvu hore. Stiahnem zadok a zadné stehná podržím a potom dole. Cvik robím pomaly s dôrazom na zatlačenie piet do bosu, stiahnutie zadku a stehnien.

Päty. Ide kvázi o úklony v ľahu. Bruško napnem a rukami sa snažím dotýkať piet. Cvik sa snažím robiť rýchlo.

Superman. Tento cvik iste všetci poznáte. V ľahu na brušku s nádychom  naraz dvíham vystreté ruky a nohy.

 Priame brucho. Klasické bruško, kladiem dôraz na zatlačenie brušných svalov. Cvik vykonávam pomaly.

Video 2

Bočné stehná. V ľahu na boku, spodnú nohu ohnem v kolene, vrchnú nohu vystriem a chodidlo prepnem. V tejto polohe dvíham hornú nohu. To isté opakujem aj s druhou nohou. Cvik vykonávam pomaly.

Bočné brucho. V ľahu na chrbte preložím jednu nohu cez druhú a opačnou rukou sa dvíham k opačnému kolenu. Druhá ruka je vystretá. Cvik vykonávam pomaly s dôrazom na tlačenie brucha.

Lastovička. V pokľaku na  kolenách s vystretým chrbtom naraz vystieram opačnú ruku a opačnú nohu. Cvik robím striedavo a  pomaly, s dôrazom na udržiavanie rovnováhy.

Brucho. Tento cvik môžete poznať z predchádzajúceho videa cvikov na brucho. Je to ľahšia verzia cviku. V ľahu na bruchu sa podopriem na lakte a špičky a snažím sa dvíhať čo najvyššie zadok, pričom sťahujem brucho.

Video 3

Zadok. V kľaku na kolenách s podoprením rúk dvíham zanoženú a prepnutú nohu hore. Kladiem dôraz na prepnuté chodidlo a stláčanie zadku.

Bike. V ľahu na chrbte striedam opačnú ruku a koleno. Vykonávam rýchlo pričom brucho mám stlačené.

Točenie s loptou. V polosede so zapretými nohami sa vytáčam do strán s loptou.

Video 4

Dvíhanie panvy s loptou. V ľahu na chrbte, loptu s pieskom umiestnim medzi kolená, stlačím, dvihnem panvu a jednu nohu vystriem a druhou nohou zatlačím do päty. Cvik vykonávam pomaly

Dvíhanie panvy  s kotúčom. Na oblasť panvy a podbruška si položím kotúč a dvíham panvu, pričom tlačím na päty.

Brucho. Dvihnem nohy do pravého uhla a rukami sa priťahujem k špičkám nôh.

Veľa zdaru!

Vaša Dada

Dada Tyčkárka

Tak ako som tvrdá k sebe, tak aj k ostatným, lebo bez sebadisciplíny výsledky neprídu. Niekto sa urazí, niekto nájde iný rozmer života.
Dada Tyčkárka

Najnovšie články od Dada Tyčkárka (zobraziť všetky)

Dada Tyčkárka

Dada Tyčkárka

Tak ako som tvrdá k sebe, tak aj k ostatným, lebo bez sebadisciplíny výsledky neprídu. Niekto sa urazí, niekto nájde iný rozmer života.

Zdieľať "Dada cvičí doma" cez

More in Dada cvičí
17:53, 2 týždne ago

Majstrovstvá sveta s tromi medailami

Grécke mesto Loutraki hostilo v dňoch 7. – 8. mája 2019 najlepších fitness športovcov a kulturistov sveta. Konali sa tu majstrovstvá sveta federácie INBA v naturálnej kulturistike a fitness. Slovenská výprava mala v každej kategórii výborne pripraven…

19:10, 11 mesiacov ago

Siófok 2018 alebo opäť jedno zákulisie

Žeravé slnko, horúci piesok a krásne a vypracované telá. Aj taký bol Siófok 2018, pohárová súťaž v tlaku na lavičke, mŕtvom ťahu, strongman a bikini fitness, ktorá sa už tradične koná na najkrajšej a najvychytenejšej pláži Balatonu, na Muscle Beach. …

19:57, 1 rok ago

Zo zákulisia majstrovstiev Slovenska

Naturálna kulturistika a fitness je športom, umením i vášňou zároveň. Ak by to tak nebolo, len málokomu by sa podarilo prejsť takú náročnú cestu za úspechom, ako sa to podarilo súťažiacim na Majstrovstvách Slovenska v sobotu 26. mája 2018 v Michalovc…