mar 12, 5 rokov ago

CHELSEA – PSG … Post coitum

CHELSEA – PSG … Post coitum

Ligomajstrová epopeja zo včerajšej trávy na Stamford Bridge už stihla vojsť do dejín, nasýtila športovú dušu, túžbu po dráme, bojovnosti, spravodlivosti i futbalovom všetku. V dvojboji velikánov vlastne nik nevyhral, iba remizoval, postupuje však ten s väčším srdcom. A to musia priznať aj ortodoxní Bluesmani.

Futbalový tím je ako hudobná kapela, musí byť verný tomu, čo je najbližšie jeho hernému naturelu. Jose naordinoval modrým priam cynickú taktiku, výsostne defraudujúcu ich vrodený originál chápania tejto hry, aj preto bol nútený podľa jeho vlastných slov odísť, aby mohol rozmýšľať nad tým, čo sa vlastne stalo. Hrať na postupových 0:0 a nedokázať zlomiť za 90 minút súpera, ktorý má o supervojaka v šíku na poli menej, doma, a vo futbalovej superlige sveta, to je na omšové „moja vina, moja vina, moja preveľká vina“ a osobne chápem včerajšiu londýnsku drámu ako najväčší neúspech v Portugalcovej kariére vôbec. Costa bol nervózny, že by sa dokázal pobiť i v prázdnej telefónnej búdke, za zákrok zozadu mal byť dávno pod sprchou, zrážku Cahilla s Terrym pri góle na 2:2 doteraz analyzujú všetci punditi, Matic vyzeral zranený, ale jeho odchodom dostal koráb Chelsea poslednú ranu do trupu. Niekedy som mal pocit, že by Ibra parížanom na ihrisku iba zavadzal. Luiz potvrdil, že je skvelý na tráve i v  nenapodobiteľnej arogancii, Tiago Silva napísal životný futbalový príbeh hodný sfilmovania, divák videl športovú epiku, čo naživo premietla náš skutočný život, len v inom lesku. Čo už by sme si viac chceli priať.

Mt.Blanc bol síce na Mourinha privysoký, Blanc blew the Blue, my však všetkým ďakujeme za šouku, ktorá ak niečo ukončila, tak určite len dočasne. O to lepšie pre všetkých.

Stew Bee

Blogger vo BROsport.sk
S diagnózou akútnej neschopnosti vidieť veci jednoducho budete ťažko písať vždy to, čo, a hlavne ako by chcel pospolitý ľud čítať, keď ale dáte dokopy odviazané podvedomie, excesívnu metaforu a bizarnú iróniu, doktor vám na to poľahky vystaví papier. BROsport je každopádne pecka. Megapecka.
Stew Bee
Stew Bee

Stew Bee

S diagnózou akútnej neschopnosti vidieť veci jednoducho budete ťažko písať vždy to, čo, a hlavne ako by chcel pospolitý ľud čítať, keď ale dáte dokopy odviazané podvedomie, excesívnu metaforu a bizarnú iróniu, doktor vám na to poľahky vystaví papier. BROsport je každopádne pecka. Megapecka.

Zdieľať "CHELSEA – PSG … Post coitum" cez

No comments yet.

Leave a reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

More in Futbal
19:58, 2 dni ago

Ženy: Partizán Bardejov – NMŠK Bratislava, review

Zo začiatku zápasu sme mohli vidieť zo strany NMŠK veľmi defenzívnu hru, čo sa prejavilo tým, že väčšina prvého polčasu sa hrala za stavu 0:0. To však dokázala prelomiť v 41. minúte po krásnej akcii Havranová a poslala Bardejov do vedenia 1:0. Vďaka …

18:53, 3 dni ago

Partizán Bardejov – Slovan Bratislava B, mini review

Do zápasu vstúpili omnoho lepšie domáci. To vyústilo v gól do siete Slovana už v siedmej minúte zápasu. Bardejov pokračoval v dominantnej hre a v 23. minúte pridal ďalší bardejovský gól Radoslav Človečko. Po druhom góle prevaha domácich značne oslabl…

8:32, 4 dni ago

EPL: Návrat klubového futbalu na Ostrovy

Lenin je mŕtvy, Kotleba po rozvode, Kližan predal Lambodžini a kým Boris totálne dokaká Brexit, hopsásá ešte aspoň párkrát za Lamanč. Kolo kolo mlynské číslo 5, bratia a sestry. LIVERPOOL – NEWCASTLE Salahovi s Maném po sfúlenom extempore druhomenova…