mar 20, 4 roky ago

Legendary Draft 2015/ ten druhý

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2015/03/World_Junior_Canada_Denmark_Hockey-a9a1a2c094bb41d6aee08ec2b5d25ff9-e1426884396950.jpegLegendary Draft 2015/ ten druhý

Kto si pamätá tých druhých? Pokiaľ ide o draft 2015, tak by ste teda mali. Connor McDavid možno zatieni mnohých, ale Jacka Eichela nie.  

Connor McDavid je po dlhej dobe „suchých“ rokov obrovským talentom, podobným akým bol napríklad Crosby, Lindros a asi aj Tavares (obaja Tavares a Connor dostali výnimku a začali hrať v OHL ako 15 – roční).

Hráč typu Eichela by bol v každom ročníku draftu 2009+  draftovaný ako jasná jednotka, čím chcem povedať, že všetci sme pobláznení jedným hračom, no tím, ktorý bude mať možnosť ťahať ako druhý na tom až tak zle nebude.

http://www.nhl.com/ice/news.htm?id=758816&navid=DL|NHL|home

NHL sa im venovala trochu viac a vypracovala tabuľku, kde porovnáva úspešných hráčov s tu spomínaným duom.

Tabuľka - BROsport.sk

Je jasné, že obaja sú úplne iná liga ako boli borci v predchadzajúcich draftoch, čo bude zaujímavé, pretože silné drafty typu Ovečkin, Backström pre Washington, či Crosby, Malkin, Fleury pre Pittsburg spravili zo šupáckych tímov kandidátov na Stanley Cup (Pittsburg bol dvakrát vo finále – #Hossastory #happyending ). Tak tomu bude aj teraz a ja verím v spravodlivosť, že túto možnosť dostanú Phoenix a Buffalo a nie lucker Edmonton, ktorý žije pre drafty a nedokáže normálne postaviť solídny tím.

Kamoši, tento draft bude niečo ako 2004 (1. Ovečkin 2. Malkin) a máme sa na čo tešiť. Och, jasné, pred nami je ešte playoff a ja už o drafte, no… pre niekoho už je po sezóne a pre niekoho bolo ešte predtým ako začala (Edmonton).

Tu je ešte video:

Daniel Viglaš

Daniel Viglaš

Zažraný natvrdo do NHL, ale aj slovenskej repre na MS, MSJ, OH (voľakedy aj na svetovom pohári). Na študijných potulkách zatiaľ „len“ v Európe, no verne čaká na príležitosť (aspoň na trip) v Amerike alebo v Kanade, kde mu fanúšikovia už ohrievajú sedačku.
Daniel Viglaš

Najnovšie články od Daniel Viglaš (zobraziť všetky)

Daniel Viglaš

Daniel Viglaš

Zažraný natvrdo do NHL, ale aj slovenskej repre na MS, MSJ, OH (voľakedy aj na svetovom pohári). Na študijných potulkách zatiaľ "len" v Európe, no verne čaká na príležitosť (aspoň na trip) v Amerike alebo v Kanade, kde mu fanúšikovia už ohrievajú sedačku.

Zdieľať "Legendary Draft 2015/ ten druhý" cez

No comments yet.

Leave a reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

More in Hokej
20:41, 3 dni ago

NHL vs. Tipsport liga, 3 na 5

Dvom športovým expertom sme položili záludnú otázku: Kto podľa teba vyhrá jednu hokejovú tretinu v súboji trojice hráčov NHL proti piatim hráčom zo slovenskej Tipsport ligy? (poznámka: brankári majú rovnakú úroveň, v prípade faulu hráča z NHL sa hrá …

22:06, 2 týždne ago

Quo vadis, HC Košice?

Košickému hokeju fandím už dlhé roky. Ani si poriadne nepamätám, kedy som bol na domácom zápase po prvýkrát. No odkedy aktívne spolupracujem na promovaní HC Košice, je to pre mňa viac, než len srdcová záležitosť. Je to pre mňa práca i súkromný čas zá…

21:12, 1 mesiac ago

Na Slovane PADLA

Hodnotiť porobu Slovana v KHL tak, aby sa na jednej strane pochválilo pravoverné hokejové srdce a na druhej exemplárne kopol na stred zadnice prostý ľudský megalomanizmus nie je jednoduché, skúsim aspoň subjektívny pohľad na vec. Keď si zajtra obleči…