mar 20, 3 roky ago

Legendary Draft 2015/ ten druhý

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2015/03/World_Junior_Canada_Denmark_Hockey-a9a1a2c094bb41d6aee08ec2b5d25ff9-e1426884396950.jpegLegendary Draft 2015/ ten druhý

Kto si pamätá tých druhých? Pokiaľ ide o draft 2015, tak by ste teda mali. Connor McDavid možno zatieni mnohých, ale Jacka Eichela nie.  

Connor McDavid je po dlhej dobe „suchých“ rokov obrovským talentom, podobným akým bol napríklad Crosby, Lindros a asi aj Tavares (obaja Tavares a Connor dostali výnimku a začali hrať v OHL ako 15 – roční).

Hráč typu Eichela by bol v každom ročníku draftu 2009+  draftovaný ako jasná jednotka, čím chcem povedať, že všetci sme pobláznení jedným hračom, no tím, ktorý bude mať možnosť ťahať ako druhý na tom až tak zle nebude.

http://www.nhl.com/ice/news.htm?id=758816&navid=DL|NHL|home

NHL sa im venovala trochu viac a vypracovala tabuľku, kde porovnáva úspešných hráčov s tu spomínaným duom.

Tabuľka - BROsport.sk

Je jasné, že obaja sú úplne iná liga ako boli borci v predchadzajúcich draftoch, čo bude zaujímavé, pretože silné drafty typu Ovečkin, Backström pre Washington, či Crosby, Malkin, Fleury pre Pittsburg spravili zo šupáckych tímov kandidátov na Stanley Cup (Pittsburg bol dvakrát vo finále – #Hossastory #happyending ). Tak tomu bude aj teraz a ja verím v spravodlivosť, že túto možnosť dostanú Phoenix a Buffalo a nie lucker Edmonton, ktorý žije pre drafty a nedokáže normálne postaviť solídny tím.

Kamoši, tento draft bude niečo ako 2004 (1. Ovečkin 2. Malkin) a máme sa na čo tešiť. Och, jasné, pred nami je ešte playoff a ja už o drafte, no… pre niekoho už je po sezóne a pre niekoho bolo ešte predtým ako začala (Edmonton).

Tu je ešte video:

Daniel Viglaš

Daniel Viglaš

Zažraný natvrdo do NHL, ale aj slovenskej repre na MS, MSJ, OH (voľakedy aj na svetovom pohári). Na študijných potulkách zatiaľ „len“ v Európe, no verne čaká na príležitosť (aspoň na trip) v Amerike alebo v Kanade, kde mu fanúšikovia už ohrievajú sedačku.
Daniel Viglaš

Latest posts by Daniel Viglaš (see all)

Daniel Viglaš

Daniel Viglaš

Zažraný natvrdo do NHL, ale aj slovenskej repre na MS, MSJ, OH (voľakedy aj na svetovom pohári). Na študijných potulkách zatiaľ "len" v Európe, no verne čaká na príležitosť (aspoň na trip) v Amerike alebo v Kanade, kde mu fanúšikovia už ohrievajú sedačku.

Share "Legendary Draft 2015/ ten druhý" via

No comments yet.

Leave a reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

More in Hokej
19:00, 3 mesiace ago

Vďaka, Marián Hossa

O tom, že Marián Hossa sa už v súťažnom zápase na korčule nepostaví, sa šepká už rok. Potom, ako vyplávali na povrch jeho alergické problémy s výstrojou, mu odborníci príliš veľa šancí na návrat nedávali. About Latest Posts Daniel Viglaš Zažraný natv…

20:15, 3 mesiace ago

Ciachujeme našich v Dánsku

Predstavte si Bielorusov na ceste domov, potom tie milodary čo dostanú borci od uja Lukašenka a povedzte, že nie ste radi, že sme už doma na zlatom Slovensku. Aj my, aj hokejisti. About Latest Posts Daniel Viglaš Zažraný natvrdo do NHL, ale aj sloven…

6:31, 3 mesiace ago

Pavol Gašpar na naše otázky o MS 2018

Počas hokejového šampionátu sa nám v hlave vynorilo hneď niekoľko otázok. A kto je povolanejší odpovedať na nich než človek, ktorý priamo v Kodani sleduje všetky zápasy? Pavol Gašpar, športový komentátor RTVS, reaguje na naše otázky. About Latest Pos…