Sledujte nás

Príbehy spod piatich kruhov

Keď sa nedarí

Matthew Emmons (*5. apríl 1981) je americký športový strelec, juniorský svetový rekordman v streľbe z malorážky na 50 metrov z troch polôh a olympijský víťaz z Atén v streľbe z malorážky na 50 m v ľahu.

Olympijské hry v Pekingu (2008) však potvrdili, že ide nielen o skvelého strelca, ale aj neuveriteľného smoliara. Ako inak nazvať človeka, ktorý „daruje“ v ľubovoľnej malokalibrovke 3×40 rán zlato svojmu súperovi, v tomto prípade Číňanovi Jianovi?

Posledným výstrelom mu stačilo na olympijský triumf 6,7 bodov. Výsledok, ktorý sa vraj dá streliť aj so zavretými očami. Emmons mal pred poslednou ranou náskok 3,3 bodu, pohodlne postačujúci na zlato. Vystrelil však skôr, ako poriadne zacielil. Trafil 4,4 bodu. A z prvej pozície padol na štvrtú. Chvíľu len tak stál a neveriacky sledoval, čo spôsobil. „Nechcel som ešte vystreliť. A potom som sa len modlil, aby to bolo čo najbližšie k desiatke. Nebolo, ale stávajú sa aj horšie veci.“

Stávajú, akoby nie. Ale pointa tohto príbehu je ešte v predchádzajúcej olympiáde v Aténach. Tam americký strelec taktiež suverénne viedol. Posledným výstrelom možno trafil aj desiatku, ale v terči, ktorý patril vedľa stojacemu súperovi.

Ešteže v ľubovoľnej malorážke 60 si v Pekingu vybojoval striebro a domov neodišiel s prázdnymi rukami.

Kliknite pre pridanie komentára

Napíšte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Prihláste sa na odber noviniek

Futbal

Reklama

Viac v Príbehy spod piatich kruhov