feb 15, 3 roky ago

REGETOVKA, 15.február 2016

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2016/02/image-1.jpeghttp://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2016/02/image-1.jpegREGETOVKA, 15.február 2016

Povalentínske pondelkové nebo ráno plačkalo jak 16-ka po rozchode, práve dnes mám však dovolenku a kedy že už potom veriť v zázrak. „Lyže, lyžiarky, palice, rukavice“, presne ako ma to učil kedysi otec, pridám dva banány, latino muzičku do Mazdy a letmo kývnem susedkinej padlej sánke v okne.

Už za Zborovom mi je jasné, že jej bledolíco malo dačo do seba, a že moje pozitívne myslenie predsa len nebude také silné ako Iľkove sľuby o povodniach deň predtým. Stýve, prepni stierač o rýchlosť hore a ver, že pôjde vlek! Ide, mysleli aj na nekompletných. Brodím bahno k búde a spomenúc si na inotaj presne spred roka „povalentínske slnko bolo žravé jak nenavečeraná piraňa“ neverím už ani sám sebe. S vlekárom prehodím vtip o opaľovacom kréme, má však iba faktor 20. Trinásť jázd za sedem. Borec. Len ten lístok, zdá sa, čumí furt jak debil.

Lyžiarske randíčko so samotou oblizujem viac než naposledy zlatého keptna Morgana u nás v Šariši, rozbité snehobahienko miluje odpradávna naučený hadí švih tisíc23-krát viac ako ľadovú tvrdolínu súčasnej uratrakovanej doby. Pár klasických ekvilibristík, ľavá cez pravú, pravou doprava, ľavou doľava. Ešte dvakrát. Dážď furt nemilosrdný, najskôr už hustejší než včerajší kolón /slovník cudzích slov/. Bráškov Hard Wear overal, čo mi niesol verte až kdesi spod Everestu, skladá svoj „test of time“, nepustiac ani qapku. Dobre ši kupel, Tome! Ešte jedna kotva hore, fotečka s bielou nemocou prírody a najmilšia povinnosť poďakovať za dnes darované – koľkí že by si možno práve v tento brudný deň zašportovali a nemôžu. Hej, i najufúľanejšia lyžovačka života môže byť často samou ódou na radosť. Stačí len, keď sa vám tak zachce.

Vraciam sa domov. V Zborove, kde už ako klasicky zo všetkých troch ľudí na chodníku nájdete šesť romalesov, núdzovo prepínam stierače znova o „patro vejš“. Poloúsmevom sa prichytiac pri pocite, čo len pred dvoma hodinami takmer oľutoval rannú odvahu.

A že pozdravuje suseda, bola hneď akási ružovejšia…

DOregetovkovania, kamaraci..:)

Regetovka 2016 - BROsport.sk

Regetovka 2016, 2 - BROsport.sk

Stew Bee

Stew Bee

Blogger vo BROsport.sk
S diagnózou akútnej neschopnosti vidieť veci jednoducho budete ťažko písať vždy to, čo, a hlavne ako by chcel pospolitý ľud čítať, keď ale dáte dokopy odviazané podvedomie, excesívnu metaforu a bizarnú iróniu, doktor vám na to poľahky vystaví papier. BROsport je každopádne pecka. Megapecka.
Stew Bee

Najnovšie články od Stew Bee (zobraziť všetky)

Stew Bee

Stew Bee

S diagnózou akútnej neschopnosti vidieť veci jednoducho budete ťažko písať vždy to, čo, a hlavne ako by chcel pospolitý ľud čítať, keď ale dáte dokopy odviazané podvedomie, excesívnu metaforu a bizarnú iróniu, doktor vám na to poľahky vystaví papier. BROsport je každopádne pecka. Megapecka.

Zdieľať "REGETOVKA, 15.február 2016" cez

More in Regetovka
17:25, 6 dní ago

REGETOVKA, 16. február 2019

Ešte za Zborovom to vyzerá tak, že ma biela tma vcucne aj s Mazdou a vypľuje za Chmeľovou aj so šušťakmi naraz, vyslnená noblesa regetovskej samoty však hýri samopašou parížskej kurtizány a bez poslednej štipky cudnosti  trhá belasobelostnú blúzu do …

17:22, 2 mesiace ago

Regetovka, 2. január 2019

Januárové nebo sype páper hustejší ako bola kedys babkina perina v Zborove, jogurt, banán, kafka, keksík. A mihom ešte raz poďakovať kamošovi tam hore zato, že si učiteľ. Kua, keby ťa boli vtedy vzali na tú medinu do Martina, dnes si nielen v plášti,…

19:47, 12 mesiacov ago

Regetovka, 1.marec 2018

Namiesto pána starostu, červeného koberca a nejakej tej našuchorenej cickymicky v pokratšom prádelku ma v slnkom blýskanej Regetovke aj tohto roku čakajú iba zajačie packy, ticho zabudnutého sveta, štrnásť skrehnutých pod nulou a zubále polkilometrov…