apr 6, 1 rok ago

Šesť otázok: Ivan Žulevič

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2018/04/Ivan-Zulevic.pnghttp://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2018/04/Ivan-Zulevic.pngŠesť otázok: Ivan Žulevič

Rodák z Medzilaboriec, dva roky v Partizáne Bardejov, v r. 2013 skúška v Sparte Praha. Momentálne brankár v FK Admira Praha. Ivan Žulevič.

Z Medzilaboriec do Prahy. Ako by si charakterizoval spomínanú etapu svojho futbalového života?

Môj prvý futbalový tréning som absolvoval, keď som mal šeť rokov. Bolo to práve v Medzilaborciach, v malom meste na východnom Slovensku. Tu som si prešiel kategóriami prípraviek, mladších a starších žiakov. V deviatich rokoch  som sa definitívne rozhodol, že chcem byť brankárom. Počas celej doby pôsobenia v Medzilaborciach som trénoval individuálne aj s mojím otcom a jeho tréningy mi veľmi pomáhali zlepšovať sa.

Pomaly prichádzal dorastenecký vek a ja som vedel, že keď chcem futbalovo napredovať, tak by som mal zmeniť klub. Mal som možnosť ísť do Partizána Bardejov, ktorý hrával dorasteneckú najvyššiu súťaž na Slovensku. Neváhal som, odišiel som študovať do Bardejova a začal som hrať za miestny Partizán. Dva a pol roka strávených v Bardejove mi dalo veľa nielen po futbalovej stránke. Okrem skvelých kamarátov, ktorých som v Bardejove spoznal, veľmi rád spomínam na trénera Jaroslava Belejčáka, ktorý mi ako tréner brankárov dal skutočne veľmi veľa, za čo mu ďakujem.

Po tom, čo sme sa s rodinou presťahovali do Prahy, som bol na mesačnej skúške v AC Sparta Praha, kde som nakoniec neuspel. Začal som teda hrať v FK Admira Praha, kde pôsobím doteraz, a mám tu slušné podmienky pre ďalší futbalový rast.

Čo je vo futbale najviac?

Myslím si, že vo futbale, podobne ako aj v normálnom živote, je najviac, keď práca, ktorú ste vykonali, sa vám odzrkadlí v podobe úspechu alebo dosiahnutí určitého cieľa.

Prídu v budúcnosti lepší ako Messi, Mbappé či CR7?

Každá doba mala svojich najlepších hráčov, momentálne máme domu vládnutia Messiho a C. Ronalda. Pri všetkej úcte k Mbappému, je to bezpochyby supertalent, ktorý má ale všetko pred sebou, preto nie je dobré ho porovnávať s Messim a Ronaldom. Osobne nemám rád porovnávanie ani týchto dvoch fenoménov, pretože každý je svojím spôsobom iný. Myslím si, že tak, ako sa vyvíja futbal, tak sa budú vyvíjať aj hráči, a určite prídu v budúcnosti takí, ktorí budú vo svojej dobe žiariť tak, ako teraz Messi či CR7.

Tvoj najväčší zákrok?  

Ťažká otázka, na ktorú neviem odpovedať. Keďže nehrám veľký futbal, tak ani nie som v situáciách, kedy by môj zákrok mohol rozhodnúť nejaký veľký zápas. Skúste sa spýtať za pár rokov 😊.

Na škále 1-10 označ, nakoľko je futbal čistý šport. 10 je špina. 

Osobne to vidím tak na 4. Je tam veľa faktorov, ktoré nerobia z futbalu úplne čistý šport, či už to je doping hráčov, ovplyvňovanie výsledkov a podobné záležitosti. Je dosť možné, že sa na to pozerám mladými, naivnými očami, a je to ešte horšie ako 4. Ja sa to snažím neriešiť, mať čistú hlavu a sústrediť sa na seba.

Čítaš BROsport, čo povieš na naše meme?

Charakteristické pre Vás je používať v článkoch metafory a rôzne prirovnania, nad ktorými sa občas musím zamyslieť, aby som to správne pochopil. Obrázky zasa majú vtipný motív a častokrát skrývajú nejaký dvojzmysel. To je to, čo robí Brosport zaujímavým a iným. Len tak ďalej.  

Vďaka za rozhovor a veľa športových úspechov, Ivo!

Žulevič

Stew Bee

Blogger vo BROsport.sk
S diagnózou akútnej neschopnosti vidieť veci jednoducho budete ťažko písať vždy to, čo, a hlavne ako by chcel pospolitý ľud čítať, keď ale dáte dokopy odviazané podvedomie, excesívnu metaforu a bizarnú iróniu, doktor vám na to poľahky vystaví papier. BROsport je každopádne pecka. Megapecka.
Stew Bee

Najnovšie články od Stew Bee (zobraziť všetky)

Stew Bee

Stew Bee

S diagnózou akútnej neschopnosti vidieť veci jednoducho budete ťažko písať vždy to, čo, a hlavne ako by chcel pospolitý ľud čítať, keď ale dáte dokopy odviazané podvedomie, excesívnu metaforu a bizarnú iróniu, doktor vám na to poľahky vystaví papier. BROsport je každopádne pecka. Megapecka.

Zdieľať "Šesť otázok: Ivan Žulevič" cez

More in Šesť otázok
17:18, 3 týždne ago

Šesť otázok: Gregor Mareš

Zablúdili sme do obľúbenej relácie Duel, kde sme však nešli vyhrať, ale uloviť odpovede na šesť otázok od Gregora Mareša. 🙂 Nie každý vie, že si od špiku kostí športovec – srdciar. Vedel by si sa v tomto smere neformálne charakterizovať? Áno, m…

Read   Comments are off
19:57, 2 mesiace ago

Šesť otázok: Ivan Dornič, vol. 2

Našu otázkovú šestku si vychutnal aj bývalý hokejový reprezentant Československa. Dámy a páni, Ivan Dornič. Ktorý hráč na MS 2019 na Slovensku ťa najviac zaujal? Tých hráčov bolo viac, svojím inštinktom a nepredvídateľnou kľučkou ma ale zaujal fínsky…

Read   Comments are off
18:13, 4 mesiace ago

Šesť otázok: Róbert Stachura

„Odmalička ma to ťahalo k futbalu. Rodičia ma prihlásili na futbal keď som mal osem rokov. Najradšej som ho hral s kamarátmi na sídlisku. Z tréningu som utekal rovno na ulicu zahrať si. Lanáril som aj svojho bratranca Roberta Pillara, ktorý momentáln…

Read   Comments are off