máj 2, 1 rok ago

Šesť otázok: Jaroslav Jabrocký

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2018/05/Jabrocky.jpghttp://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2018/05/Jabrocky.jpgŠesť otázok: Jaroslav Jabrocký

Popradčan, ktorý veľkú časť svojej kariéry strávil na Slovensku, obliekal dresy Popradu, Žiliny, Martina, Banskej Bystrice, Skalice a v minulej sezóne prvoligového Liptovského Mikuláša.

Pôsobil v zámorskej CHL, v Česku či vo švédskom klube Västeras HK. Ako hráč Žiliny získal v sezóne 2005/2006 titul majstra Slovenska. V najvyššej slovenskej súťaži odohral dovedna 628 zápasov so ziskom 339 bodov (159 gólov a 180 asistencií).

Dnes šťastný otecko 7-ročnej Danielky a 3-ročnej Valentínky a vo veku 38 rokov aj študent práva na UMB v Banskej Bystrici. Jaroslav Jabrocký.

Vieš vymenovať tri hajlajty svojej bohatej hokejovej kariéry?

„Hajlajtov“ bolo viac ako 3, ale asi tie naj:

1. vstup do seniorského hokeja v SKP Poprad + prvý gól (2) v extralige v zápase proti SNV,

2. sezóna 2005/06 pod vedením trénera Šterbáka a zisk titulu s MsHK Žilina (bohužiaľ proti Popradu),

3. dve sezóny v MHC Martin.

Kde vidíš limity svetového hokeja, inými slovami, kde sa môže tento ešte výkonnostne pohnúť?

Tie limity je ťažké špecifikovať; výkonnostne si myslím, že svetový hokej (top ligy) je už niekde na top úrovni fyzických možností hráčov. Asi bude záležať na tom, akú záťaž dokáže ľudské telo zvládnuť.

Keby som sa opýtal, ako vyhrať hokejové buly, čo mi poradíš?

Záleží na tom, či je protihráč pravák alebo ľavák, takže asi najprv skontrolovať, kto ide proti tebe na buly a ako má chytenú spodnú ruku… no a sledovať očami puk.

Čo nevieš robiť, ale chcel by si?

Niekedy by som chcel vedieť aspoň pár dní vopred budúcnosť 🙂 Chcel by som vedieť hrať dobre na gitare (aj elektrickej), začal som sa pomaly učiť ako samouk. 

Obľúbený vtip?

Teraz mi nenapadá… o zvieratkách (napr. o drzej žabe).

Mozart alebo U2?

Drišľak 🙂 … mám rád rock (Volbeat), aj operu (Figarova svadba), ľudovky… záleží od situácie a nálady.

Vďaka za rozhovor a veľa úspechov na akademickej pôde, Jaro!

Jabrocký

Stew Bee

Blogger vo BROsport.sk
S diagnózou akútnej neschopnosti vidieť veci jednoducho budete ťažko písať vždy to, čo, a hlavne ako by chcel pospolitý ľud čítať, keď ale dáte dokopy odviazané podvedomie, excesívnu metaforu a bizarnú iróniu, doktor vám na to poľahky vystaví papier. BROsport je každopádne pecka. Megapecka.
Stew Bee

Najnovšie články od Stew Bee (zobraziť všetky)

Stew Bee

Stew Bee

S diagnózou akútnej neschopnosti vidieť veci jednoducho budete ťažko písať vždy to, čo, a hlavne ako by chcel pospolitý ľud čítať, keď ale dáte dokopy odviazané podvedomie, excesívnu metaforu a bizarnú iróniu, doktor vám na to poľahky vystaví papier. BROsport je každopádne pecka. Megapecka.

Zdieľať "Šesť otázok: Jaroslav Jabrocký" cez

More in Šesť otázok
19:57, 1 mesiac ago

Šesť otázok: Ivan Dornič, vol. 2

Našu otázkovú šestku si vychutnal aj bývalý hokejový reprezentant Československa. Dámy a páni, Ivan Dornič. Ktorý hráč na MS 2019 na Slovensku ťa najviac zaujal? Tých hráčov bolo viac, svojím inštinktom a nepredvídateľnou kľučkou ma ale zaujal fínsky…

Read   Comments are off
18:13, 3 mesiace ago

Šesť otázok: Róbert Stachura

„Odmalička ma to ťahalo k futbalu. Rodičia ma prihlásili na futbal keď som mal osem rokov. Najradšej som ho hral s kamarátmi na sídlisku. Z tréningu som utekal rovno na ulicu zahrať si. Lanáril som aj svojho bratranca Roberta Pillara, ktorý momentáln…

Read   Comments are off
17:36, 4 mesiace ago

Šesť+ otázok: Števo Eisele

Meno Števo Eisele asi netreba formulovým fanúšikom nijako zvlášť predstavovať. Povedané motoristickým žargónom, v F1 debutoval za mikrofónom na Veľkej cene Maďarska v roku 2013. Odvtedy stihol odkomentovať 105 pretekov, pričom po jeho boku sa vystrie…

Read   Comments are off