máj 26, 4 týždne ago

A pol la Decimotercera

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2018/05/real-madrid.jpgA pol la Decimotercera

Tretie finále v rade, štvrté finále za posledných päť rokov. Pre niekoho to už začína byť nudné, no pre fanúšika klubu, ktorý v poslednom období zažíva na európskej scéne takýto príbeh to také určite nie je.

V novembri už väčšina fanúšikov odpísala Real z boja o španielsky titul. Niet sa čo čudovať, po stratách v domácom svätostánku s mužstvami ako Levante alebo Betis, či po výbuchu v premiérovom zápase proti Girone bolo jasné, že obhajoba kráľovskej koruny bude pre klub s kráľovskou korunou v znaku len utópiou.

Boli aj časy, kedy každý fanúšik Realu preklínal osemfinálový žreb Ligy majstrov. A to rok čo rok. Arsenal, Lyon, Liverpool alebo Bayern. To sú mužstvá, ktoré mávali Realu už na štartovacej čiare playoff Ligy majstrov. Až prišiel Mourinho, ten známy šofér autonómneho autobusu z Dúbravky. Posunul Real do semifinále. No aj tam Real trikrát pohorel.

A tak prišiel Ancelotti a s ním Zidane. Efekt Zidane, o ktorom mnohí ešte aj teraz vravia, že nepatrí medzi špičkových trénerov. O ktorom mnohí vravia, že si mužstvo nevybudoval, ale ho iba dostal. Veď každý by dokázal s takýmto mužstvom vyhrať Ligu majstrov. No to sa nepodarilo Realu s Capellom, či Mourinhom. Zidane bol zatiaľ pri štyroch triumfoch Realu v Lige majstrov. V roku 2002 sa v glasgowskom Hampden Parku zapísal do histórie jeho volej. V roku 2014 bol asistentom Ancelottiho, keď Ramos v pamätnom čase každého fanúšika Realu 92:48 prekonal autobus Atletica. A posledné dva roky už šéfoval lavičke Realu. Takéto mužstvo už trénera nepotrebuje. Takéto mužstvo potrebuje vodcu, ku ktorému budú vzhliadať osobnosti ako Ronaldo alebo Ramos. A takým Zidane je, hoci túto sezónu môže zachrániť len sobotný zápas v Kyjeve.

Apropos, stále keď Real Madrid potreboval zachrániť sezónu a prebojoval sa do finále Ligy majstrov, nesklamal. Tragické sezóny 1997/98 alebo 1999/2000 sú toho dôkazom. Los Blancos potrebujú zachrániť sezónu aj tentokrát, a preto každý fanúšik Madridu chce vidieť kapitána Ramosa dvihnúť tretíkrát po sebe nad hlavu ušatý pohár.

Peter Petrič

Peter Petrič

Dvanásť rokov futbalu na najvyššej možnej úrovni a dva roky ako tréner mi veľa dalo a veľa vzalo. Napriek všetkým životným peripetiám ostávam navždy verný hre všetkých hier.
Peter Petrič

Latest posts by Peter Petrič (see all)

Peter Petrič

Peter Petrič

Dvanásť rokov futbalu na najvyššej možnej úrovni a dva roky ako tréner mi veľa dalo a veľa vzalo. Napriek všetkým životným peripetiám ostávam navždy verný hre všetkých hier.

Share "A pol la Decimotercera" via

More in Futbal
7:56, 2 dni ago

Argentína – Chorvátsko, Post Coitum

Včera som konečne pri večernom zápase nezaspal. Zachránil ma predtým v 53. minúte gólman Argentíny, ktorému nevyšlo to, čo bežne ani mne v telocvični. Len za iné lóve. About Latest Posts Peter Petrič Dvanásť rokov futbalu na najvyššej možnej úrovni a…

Read   Comments are off
17:17, 5 dní ago

Marek Hamšík opäť prišiel podporiť Hviezdy deťom 

Do roka a do dňa sa stretli hlavní aktéri pri jubilejnom desiatom ročníku charitatívneho podujatia Hviezdy deťom v športovom areáli Mariána Hossu na Novinách v Trenčíne. Za ten čas sa táto akcia stala jednou z najväčších svojho druhu na Slovensku. Ab…

Read   Comments are off
19:35, 1 týždeň ago

Spomienky na futbalový mundial – 1. časť

Futbalový svet čakal štyri roky, aby sa konečne dočkal. Avšak dlhšie ako tri roky a 11 mesiacov trval, samozrejme v relatívnom ponímaní Alberta Einsteina, posledný mesiac, kedy sa uzavreli všetky národné súťaže a futbalový fanúšik čakal len odhalenie…

Read   Comments are off
close
Facebook IconYouTube IconTwitter IconSledujte nás na Instagrame