máj 26, 12 mesiacov ago

A pol la Decimotercera

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2018/05/real-madrid.jpgA pol la Decimotercera

Tretie finále v rade, štvrté finále za posledných päť rokov. Pre niekoho to už začína byť nudné, no pre fanúšika klubu, ktorý v poslednom období zažíva na európskej scéne takýto príbeh to také určite nie je.

V novembri už väčšina fanúšikov odpísala Real z boja o španielsky titul. Niet sa čo čudovať, po stratách v domácom svätostánku s mužstvami ako Levante alebo Betis, či po výbuchu v premiérovom zápase proti Girone bolo jasné, že obhajoba kráľovskej koruny bude pre klub s kráľovskou korunou v znaku len utópiou.

Boli aj časy, kedy každý fanúšik Realu preklínal osemfinálový žreb Ligy majstrov. A to rok čo rok. Arsenal, Lyon, Liverpool alebo Bayern. To sú mužstvá, ktoré mávali Realu už na štartovacej čiare playoff Ligy majstrov. Až prišiel Mourinho, ten známy šofér autonómneho autobusu z Dúbravky. Posunul Real do semifinále. No aj tam Real trikrát pohorel.

A tak prišiel Ancelotti a s ním Zidane. Efekt Zidane, o ktorom mnohí ešte aj teraz vravia, že nepatrí medzi špičkových trénerov. O ktorom mnohí vravia, že si mužstvo nevybudoval, ale ho iba dostal. Veď každý by dokázal s takýmto mužstvom vyhrať Ligu majstrov. No to sa nepodarilo Realu s Capellom, či Mourinhom. Zidane bol zatiaľ pri štyroch triumfoch Realu v Lige majstrov. V roku 2002 sa v glasgowskom Hampden Parku zapísal do histórie jeho volej. V roku 2014 bol asistentom Ancelottiho, keď Ramos v pamätnom čase každého fanúšika Realu 92:48 prekonal autobus Atletica. A posledné dva roky už šéfoval lavičke Realu. Takéto mužstvo už trénera nepotrebuje. Takéto mužstvo potrebuje vodcu, ku ktorému budú vzhliadať osobnosti ako Ronaldo alebo Ramos. A takým Zidane je, hoci túto sezónu môže zachrániť len sobotný zápas v Kyjeve.

Apropos, stále keď Real Madrid potreboval zachrániť sezónu a prebojoval sa do finále Ligy majstrov, nesklamal. Tragické sezóny 1997/98 alebo 1999/2000 sú toho dôkazom. Los Blancos potrebujú zachrániť sezónu aj tentokrát, a preto každý fanúšik Madridu chce vidieť kapitána Ramosa dvihnúť tretíkrát po sebe nad hlavu ušatý pohár.

Peter Petrič

Dvanásť rokov futbalu na najvyššej možnej úrovni a dva roky ako tréner mi veľa dalo a veľa vzalo. Napriek všetkým životným peripetiám ostávam navždy verný hre všetkých hier.
Peter Petrič

Najnovšie články od Peter Petrič (zobraziť všetky)

Peter Petrič

Peter Petrič

Dvanásť rokov futbalu na najvyššej možnej úrovni a dva roky ako tréner mi veľa dalo a veľa vzalo. Napriek všetkým životným peripetiám ostávam navždy verný hre všetkých hier.

Zdieľať "A pol la Decimotercera" cez

More in Futbal
13:00, 6 dní ago

Keď futbal bolí (liverpoolska balada)

Začalo to ešte v lete Zapol telku ujko tete Dvadsať tímov každý v strehu Nečakajú milosť, nehu Tak stalo sa čo sa stalo Dvom koňom sa zdalo málo Začal sa boj medzi nimi Ekvivalent k nášmu krimi Naháňačka sťa by rely Stuhnutá krv v žilách bola Lietajú…

Read   Comments are off
17:09, 2 týždne ago

Liverpool – Barcelona, Post Coitum

Jeden chytrý raz povedal, že futbal je najkrajšia vedľajšia vec v živote, lebo ho odráža v inom lesku. Kto včera sledoval zázrak na Anfield Road, nemôže povedať inak. Jo. V Barcelone včera večer naozaj padla virtuálna Sagrada Familia. Tá postavená z …

Read   Comments are off
22:19, 2 týždne ago

Jak utopit génia Messiho aneb konec plačkošov v Európe

Prvý zápas stav 0:0 a Suaréz strieľa gól svojmu bývalému mužstvu a raduje sa, ako keby vynašiel liek proti rakovine. Za stavu 2:0, Messiho geniálny priamy a je vymaľované. Veď prečo by aj nie. Hráš proti Barcelone. Beží nadstavený čas, Messi prihráva…

Read   Comments are off