máj 26, 8 mesiacov ago

A pol la Decimotercera

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2018/05/real-madrid.jpgA pol la Decimotercera

Tretie finále v rade, štvrté finále za posledných päť rokov. Pre niekoho to už začína byť nudné, no pre fanúšika klubu, ktorý v poslednom období zažíva na európskej scéne takýto príbeh to také určite nie je.

V novembri už väčšina fanúšikov odpísala Real z boja o španielsky titul. Niet sa čo čudovať, po stratách v domácom svätostánku s mužstvami ako Levante alebo Betis, či po výbuchu v premiérovom zápase proti Girone bolo jasné, že obhajoba kráľovskej koruny bude pre klub s kráľovskou korunou v znaku len utópiou.

Boli aj časy, kedy každý fanúšik Realu preklínal osemfinálový žreb Ligy majstrov. A to rok čo rok. Arsenal, Lyon, Liverpool alebo Bayern. To sú mužstvá, ktoré mávali Realu už na štartovacej čiare playoff Ligy majstrov. Až prišiel Mourinho, ten známy šofér autonómneho autobusu z Dúbravky. Posunul Real do semifinále. No aj tam Real trikrát pohorel.

A tak prišiel Ancelotti a s ním Zidane. Efekt Zidane, o ktorom mnohí ešte aj teraz vravia, že nepatrí medzi špičkových trénerov. O ktorom mnohí vravia, že si mužstvo nevybudoval, ale ho iba dostal. Veď každý by dokázal s takýmto mužstvom vyhrať Ligu majstrov. No to sa nepodarilo Realu s Capellom, či Mourinhom. Zidane bol zatiaľ pri štyroch triumfoch Realu v Lige majstrov. V roku 2002 sa v glasgowskom Hampden Parku zapísal do histórie jeho volej. V roku 2014 bol asistentom Ancelottiho, keď Ramos v pamätnom čase každého fanúšika Realu 92:48 prekonal autobus Atletica. A posledné dva roky už šéfoval lavičke Realu. Takéto mužstvo už trénera nepotrebuje. Takéto mužstvo potrebuje vodcu, ku ktorému budú vzhliadať osobnosti ako Ronaldo alebo Ramos. A takým Zidane je, hoci túto sezónu môže zachrániť len sobotný zápas v Kyjeve.

Apropos, stále keď Real Madrid potreboval zachrániť sezónu a prebojoval sa do finále Ligy majstrov, nesklamal. Tragické sezóny 1997/98 alebo 1999/2000 sú toho dôkazom. Los Blancos potrebujú zachrániť sezónu aj tentokrát, a preto každý fanúšik Madridu chce vidieť kapitána Ramosa dvihnúť tretíkrát po sebe nad hlavu ušatý pohár.

Peter Petrič

Peter Petrič

Dvanásť rokov futbalu na najvyššej možnej úrovni a dva roky ako tréner mi veľa dalo a veľa vzalo. Napriek všetkým životným peripetiám ostávam navždy verný hre všetkých hier.
Peter Petrič

Najnovšie články od Peter Petrič (zobraziť všetky)

Peter Petrič

Peter Petrič

Dvanásť rokov futbalu na najvyššej možnej úrovni a dva roky ako tréner mi veľa dalo a veľa vzalo. Napriek všetkým životným peripetiám ostávam navždy verný hre všetkých hier.

Zdieľať "A pol la Decimotercera" cez

More in Futbal
19:22, 5 hodín ago

Náš hold Petrovi Čechovi

Petr Čech sa rozhodol, že táto sezóna je jeho posledná. Takto vidia veľkého gentlemana naši redaktori. Peťo Niekto si ho pamätá z Chelsea, niekto až teraz z Arsenalu, všetci si ho pamätáme ako tankistu v bráne za Lamančským prielivom. U mňa najviac z…

Read   Comments are off
21:21, 4 dni ago

EPL: Volá ostrovný futbal

Viete, prečo sú roztlieskávačky na Slovane najlepšie tanečnice? Zatrsajú aj keď nikto nič nehrá. Za kanálom kopeme kolo číslo 22. Vitajte, priatelia. BRIGHTON – LIVERPOOL Ktovie, ako to s tými vetrami naposledy vo Wolverhamptone v FA Cupe Jurgen naoz…

Read   Comments are off
13:47, 5 dní ago

Osemfinále LM z pohľadu našej redakcie, časť druhá

Vianoce sú za nami a pomaly ale isto sa rozbiehajú aj európske futbalové súťaže. Niektoré za ten čas ani nebrzdili a niektoré zase ešte neštartujú, asi ako Fabia pred bytovkou z roku 2003. Za ten čas si Liverpool vybral slabšiu chvíľku v pohári, Roon…

Read   Comments are off