júl 2, 8 mesiacov ago

Do kelu s futbalom!

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2018/07/brazilia.jpgDo kelu s futbalom!

Tak, už mám toho dosť. Všade samý futbal. Akoby sa celá planéta pomaľovala bielymi a čiernymi šesťuholníčkami. To azda naozaj nemáte na robote nič iné len dívať sa na dva tucty chlapíkov, ako sa naháňajú za loptou???

Mám pocit, akoby som sa ocitla medzi nejakými sektármi. Vyznávači proroka Salaha, Messiari, klub káčera Ronalda… a ďalej SANErozčuľujem, aby MANEtrafil šľak. Veď už sa upokojte. Okrem vás existujú na svete milióny ľudí, ktorým je futbal šumafuk, lebo ich trápia oveľa dôležitejšie veci (ako to, že nemajú čo do úst, napríklad) a potom takí, ktorí sa len tak nezáväzne dívajú a fandia svojmu národnému tímu. A rozhodne to tak neprežívajú. Je to len hra, svet sa nezačne krútiť do druhej strany keď ten či onen futbalový „zázrak“ dá ďalší gól. Ani nedostane Oscara za filmovanie pádov. (a keby aj, WHO CARES???)

Človek pred futbalom ani neujde. Zapnem televízor – futbal. Ak nie zápas, tak aspoň nejaké komentáre či výsledky. Ešte aj keď zapnem spravodajskú televíziu, na ten truc strafím akurát šport. Nervy moje. Zapnem si facebook, aby som splnila občiansku povinnosť a zablahoželala k meninám susede… a zo zálohy ma prepadne poltucet memečiek s futbalovou tematikou. Že vraj – ani SANEpýtajte, ako sme hrali… fakt vtipné, kolegovia, HA, HA, HA! Už sa bojím otvoriť chladničku, aby na mňa nevyskočila nejaká futbalová lopta.

Ba veru vyskočila. Istá potravinárska firma začala ešte niekoľko týždňov pred začiatkom šampionátu baliť ku svojim mliečnym dezertom futbalové tetovačky. Moje deti majú spomínanú značku radi, tak som im zopár kúpila. Dcérka hneď natešene kričala, že našla obrázok. Obyčajné kruhy, zrejme futbalové lopty, pomaľované vo farbách štátnych vlajok jednotlivých krajín, s motívom rôznych emotikonov (či smajlíkov, či ako tie ksichty voláte).

Mimochodom, na moje veľké prekvapenie sa medzi tetovačkami našla aj slovenská lopta s tváričkou smejúcou sa cez slzy. Tak som si povedala, že budeme fandiť našim, no… potom som si uvedomila, že naši hrať nebudú… hups, prúser. A možno tu u mňa nastal ten problém. Nemám komu fandiť. Moja teta to vyriešila naozaj originálne – s celou rodinou fandia Mexiku. Pred pár rokmi sa tam usadil jej starší syn a táto temperamentná krajina učarovala aj jeho mamke. Nech.

Mám pocit, že v mnohých rodinách futbal zastáva príliš dôležité miesto. Hm, na budúci rok v jari sa asi nenarodí veľa detí, že…? Moja dcérka dokonca zdieľa môj názor natoľko, že keď sa v telke objaví futbal (čo nie je v týchto dňoch nič výnimočné), začne kričať, že sa jej to nepáči a máme to prepnúť. Našťastie, môj manžel nie je žiadny futbalový fanatik. Dokonca sa ma prestrašene opýtal, či som v poriadku, keď som na nete pozerala výsledky zápasov (aby som pred kolegami v redakcii nevyzerala ako totálny nevzdelanec).

Mimochodom, keď sme sa pokúšali dať dcérke na ruku tú „slovenskú futbalovú tetovačku,“ z neznámych príčin nechytila (francúzska lopta držala dobre, zmyla sa až po troch týždňoch). Nakoniec sme ju nalepili na chladničku, kde sa na nás škerí doteraz. A jediný, kto z celej rodiny so záujmom sleduje prenosy z majstrovstiev, je môj dvojročný syn. Ale toho vždy prehlasujeme.

Ifka Angelina Lešičková

Ifka Angelina Lešičková

Strávila som 25 rokov premýšľaním, či chcem byť spisovateľka, herečka, speváčka alebo muzikantka. Tak som sa stala matkou dvoch detí a prišla na to, že chcem režírovať muzikály.
Ifka Angelina Lešičková

Najnovšie články od Ifka Angelina Lešičková (zobraziť všetky)

Ifka Angelina Lešičková

Ifka Angelina Lešičková

Strávila som 25 rokov premýšľaním, či chcem byť spisovateľka, herečka, speváčka alebo muzikantka. Tak som sa stala matkou dvoch detí a prišla na to, že chcem režírovať muzikály.

Zdieľať "Do kelu s futbalom!" cez

More in Ifkine fejtóny
16:14, 3 dni ago

Prázdninový zápisník

Keď vonku napadne sneh, všetky deti s napätím čakajú, kedy ho bude dosť, aby sa v ňom mohli vyšantiť… Môj manžel len zriedka vymýšľa voľnočasové aktivity pre našich krpcov, najmä, ak ide o tie realizované mimo domov. Keď preto navrhol, aby sme …

Read   Comments are off
21:22, 2 týždne ago

Staraj sa o seba!

Robia si po svojom. Ignorujú predpoveď počasia a potom prídu domov so sopľom až po kolená. No… niekto im to povedať proste musí. Fúkal ľadový vietor a k zemi sa znášali osamelé snehové vločky, keď som sa vybrala na ranný nákup pečiva do miestne…

Read   Comments are off
17:39, 3 týždne ago

Matka na úteku

Pre matku existujú len dva druhy dní. Tie, kedy od nich deti niečo chcú a tie, kedy nie sú doma. Hovorí sa, že materstvo – a vôbec výchova detí ako taká – je beh na dlhé trate. Začína vlastne už v momente počatia a neskončí do posledného dňa. No podľ…

Read   Comments are off