júl 2, 5 mesiacov ago

Do kelu s futbalom!

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2018/07/brazilia.jpgDo kelu s futbalom!

Tak, už mám toho dosť. Všade samý futbal. Akoby sa celá planéta pomaľovala bielymi a čiernymi šesťuholníčkami. To azda naozaj nemáte na robote nič iné len dívať sa na dva tucty chlapíkov, ako sa naháňajú za loptou???

Mám pocit, akoby som sa ocitla medzi nejakými sektármi. Vyznávači proroka Salaha, Messiari, klub káčera Ronalda… a ďalej SANErozčuľujem, aby MANEtrafil šľak. Veď už sa upokojte. Okrem vás existujú na svete milióny ľudí, ktorým je futbal šumafuk, lebo ich trápia oveľa dôležitejšie veci (ako to, že nemajú čo do úst, napríklad) a potom takí, ktorí sa len tak nezáväzne dívajú a fandia svojmu národnému tímu. A rozhodne to tak neprežívajú. Je to len hra, svet sa nezačne krútiť do druhej strany keď ten či onen futbalový „zázrak“ dá ďalší gól. Ani nedostane Oscara za filmovanie pádov. (a keby aj, WHO CARES???)

Človek pred futbalom ani neujde. Zapnem televízor – futbal. Ak nie zápas, tak aspoň nejaké komentáre či výsledky. Ešte aj keď zapnem spravodajskú televíziu, na ten truc strafím akurát šport. Nervy moje. Zapnem si facebook, aby som splnila občiansku povinnosť a zablahoželala k meninám susede… a zo zálohy ma prepadne poltucet memečiek s futbalovou tematikou. Že vraj – ani SANEpýtajte, ako sme hrali… fakt vtipné, kolegovia, HA, HA, HA! Už sa bojím otvoriť chladničku, aby na mňa nevyskočila nejaká futbalová lopta.

Ba veru vyskočila. Istá potravinárska firma začala ešte niekoľko týždňov pred začiatkom šampionátu baliť ku svojim mliečnym dezertom futbalové tetovačky. Moje deti majú spomínanú značku radi, tak som im zopár kúpila. Dcérka hneď natešene kričala, že našla obrázok. Obyčajné kruhy, zrejme futbalové lopty, pomaľované vo farbách štátnych vlajok jednotlivých krajín, s motívom rôznych emotikonov (či smajlíkov, či ako tie ksichty voláte).

Mimochodom, na moje veľké prekvapenie sa medzi tetovačkami našla aj slovenská lopta s tváričkou smejúcou sa cez slzy. Tak som si povedala, že budeme fandiť našim, no… potom som si uvedomila, že naši hrať nebudú… hups, prúser. A možno tu u mňa nastal ten problém. Nemám komu fandiť. Moja teta to vyriešila naozaj originálne – s celou rodinou fandia Mexiku. Pred pár rokmi sa tam usadil jej starší syn a táto temperamentná krajina učarovala aj jeho mamke. Nech.

Mám pocit, že v mnohých rodinách futbal zastáva príliš dôležité miesto. Hm, na budúci rok v jari sa asi nenarodí veľa detí, že…? Moja dcérka dokonca zdieľa môj názor natoľko, že keď sa v telke objaví futbal (čo nie je v týchto dňoch nič výnimočné), začne kričať, že sa jej to nepáči a máme to prepnúť. Našťastie, môj manžel nie je žiadny futbalový fanatik. Dokonca sa ma prestrašene opýtal, či som v poriadku, keď som na nete pozerala výsledky zápasov (aby som pred kolegami v redakcii nevyzerala ako totálny nevzdelanec).

Mimochodom, keď sme sa pokúšali dať dcérke na ruku tú „slovenskú futbalovú tetovačku,“ z neznámych príčin nechytila (francúzska lopta držala dobre, zmyla sa až po troch týždňoch). Nakoniec sme ju nalepili na chladničku, kde sa na nás škerí doteraz. A jediný, kto z celej rodiny so záujmom sleduje prenosy z majstrovstiev, je môj dvojročný syn. Ale toho vždy prehlasujeme.

Ifka Angelina Lešičková

Ifka Angelina Lešičková

Strávila som 25 rokov premýšľaním, či chcem byť spisovateľka, herečka, speváčka alebo muzikantka. Tak som sa stala matkou dvoch detí a prišla na to, že chcem režírovať muzikály.
Ifka Angelina Lešičková

Najnovšie články od Ifka Angelina Lešičková (zobraziť všetky)

Ifka Angelina Lešičková

Ifka Angelina Lešičková

Strávila som 25 rokov premýšľaním, či chcem byť spisovateľka, herečka, speváčka alebo muzikantka. Tak som sa stala matkou dvoch detí a prišla na to, že chcem režírovať muzikály.

Zdieľať "Do kelu s futbalom!" cez

More in Ifkine fejtóny
21:39, 3 dni ago

Som si zavarila…

Keď ide o kvalitu stravy, ľudia zachádzajú do extrémov. Na jednej strane sú tí, ktorým je úplne šumafuk, čo dajú do úst, na strane druhej sú tí, ktorí chcú mať všetko top, v BIO kvalite… O plugine Najnovšie príspevky Ifka Angelina Lešičková Str…

Read   Comments are off
14:41, 1 týždeň ago

Kanálový živočích

Nezodpovedné matky nezaujíma, keď sa ich deti niekde flákajú. Zodpovedné ich za to pokarhajú. Ja idem s nimi, aby si neublížili. O plugine Najnovšie príspevky Ifka Angelina Lešičková Strávila som 25 rokov premýšľaním, či chcem byť spisovateľka, hereč…

Read   Comments are off
17:38, 2 týždne ago

Ty máš ale kostru!

Nosia nás, držia nás vzpriamených, pomáhajú pri pohybe. Naše kosti. O plugine Najnovšie príspevky Ifka Angelina Lešičková Strávila som 25 rokov premýšľaním, či chcem byť spisovateľka, herečka, speváčka alebo muzikantka. Tak som sa stala matkou dvoch …

Read   Comments are off