júl 2, 6 mesiacov ago

Konečne ma MS bavili

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2018/07/MS.jpgKonečne ma MS bavili

Zápas Belgicka proti Japonsku som si zapol skôr zo zaujímavosti, koľko hráči z krajiny vychádzajúceho slnka inkasujú. Bol som však naozaj milo prekvapený.

Bojovnosť, behavosť, kreativita. Japoncom nič z toho nechýbalo a Diables Rouges viackrát dostali pod tlak. Keď v priebehu štyroch minút naklonili misky váh na svoju stranu a vyhrávali o dva góly, bol som, úprimne povedané, sklamaný. Možno viac ako Courtois, ktorému na góly nestačili ani jeho dva metre. Belgickému tímu fandím už dlhšie, aj keď nie všetci hráči patria medzi mojich favoritov (Fellaini, ufg?). Konečne som sa ale začal futbalom na majstrovstvách baviť. A to bol len začiatok.

Magická, i keď náhodná, hlavička Vertonghena bola naozajstným ochutením tohto zápasu – od tohto momentu išli Belgičania do plných, vediac, že môžu hrať svoje posledné minúty na šampionáte. Pre fanúšika ofenzívneho futbalu bolo toto požehnaním, na ktoré v Rusku tak dlho čakal. Žiadne neymaroviny, rýdzi futbal plný dynamiky a kvality. Úprimne, niektoré zápasy neboli totiž hodné pozerania a aj mne bolo úplne jedno, či to je nejaký Mundial alebo štvrtá obecná liga.

Keď v nastavenom čase kopali Japonci rohový kop, obával som sa konca zápasu v ich prospech. Opak bol však pravdou. Neskutočná rýchlosť De Bruyneho, prehľad Hazarda a nesebeckosť Lukakua rozhodli o tom, že sme sa (bohuvďaka) nedočkali ďalšieho predĺženia.

Po dnešnom namlsaní sa sa už zajtra neviem dočkať anglického futbalu. Pevne verím, že bude minimálne taký dobrý, ako ten dnešný.

Samuel Biroš

Samuel Biroš

Administrátor vo BROsport.sk
22r., študujem na Technickej univerzite v Košiciach. Šport je niečo, čo ma vystihuje a napĺňa, je to životný štýl.
Samuel Biroš
Samuel Biroš

Samuel Biroš

22r., študujem na Technickej univerzite v Košiciach. Šport je niečo, čo ma vystihuje a napĺňa, je to životný štýl.

Zdieľať "Konečne ma MS bavili" cez

More in Futbal
13:56, 19 hodín ago

Bundesliga, deň pätnásty

Ako sa v tomto hekticko-predvianočnom období vyjadril jeden komik, autor piesne „Každý deň budú vraj Vianoce“, by mal byť zavretý za šírenie poplašných správ. Deje sa pätnáste kolo Bundesligy, krásny kolektív. Dortmund – Brémy Ani po ostatných 14 záp…

Read   Comments are off
22:32, 1 deň ago

EPL: Josého „make or break“

Najlepšia frajerka futbalistu je vraj tá, čo premení každý faul na gól. Impossible is nothing, vitajte znova raz za kanálom, priatelia! MAN CITY – EVERTON Lendlovi nikdy nechutila tráva v londýnskom Wimbledone a po poslednej sobote je jasné, že Guard…

Read   Comments are off
12:25, 6 dní ago

Liga majstrov: utorkové rendezvous

S posledným skupinovým zápasom Ligy majstrov je to ako s výplatou – keď príde, žiarime eufóriou, no už pár dní po tom si na onen pekný moment ani nespomenieme a opäť len netrpezlivo čakáme, kedy príde zas. Čo prinesú utorkové stretnutia? Sadajt…

Read   Comments are off