júl 2, 3 týždne ago

Konečne ma MS bavili

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2018/07/MS.jpgKonečne ma MS bavili

Zápas Belgicka proti Japonsku som si zapol skôr zo zaujímavosti, koľko hráči z krajiny vychádzajúceho slnka inkasujú. Bol som však naozaj milo prekvapený.

Bojovnosť, behavosť, kreativita. Japoncom nič z toho nechýbalo a Diables Rouges viackrát dostali pod tlak. Keď v priebehu štyroch minút naklonili misky váh na svoju stranu a vyhrávali o dva góly, bol som, úprimne povedané, sklamaný. Možno viac ako Courtois, ktorému na góly nestačili ani jeho dva metre. Belgickému tímu fandím už dlhšie, aj keď nie všetci hráči patria medzi mojich favoritov (Fellaini, ufg?). Konečne som sa ale začal futbalom na majstrovstvách baviť. A to bol len začiatok.

Magická, i keď náhodná, hlavička Vertonghena bola naozajstným ochutením tohto zápasu – od tohto momentu išli Belgičania do plných, vediac, že môžu hrať svoje posledné minúty na šampionáte. Pre fanúšika ofenzívneho futbalu bolo toto požehnaním, na ktoré v Rusku tak dlho čakal. Žiadne neymaroviny, rýdzi futbal plný dynamiky a kvality. Úprimne, niektoré zápasy neboli totiž hodné pozerania a aj mne bolo úplne jedno, či to je nejaký Mundial alebo štvrtá obecná liga.

Keď v nastavenom čase kopali Japonci rohový kop, obával som sa konca zápasu v ich prospech. Opak bol však pravdou. Neskutočná rýchlosť De Bruyneho, prehľad Hazarda a nesebeckosť Lukakua rozhodli o tom, že sme sa (bohuvďaka) nedočkali ďalšieho predĺženia.

Po dnešnom namlsaní sa sa už zajtra neviem dočkať anglického futbalu. Pevne verím, že bude minimálne taký dobrý, ako ten dnešný.

Samuel Biroš

Samuel Biroš

Administrátor at BROsport.sk
22r., študujem na Technickej univerzite v Košiciach. Šport je niečo, čo ma vystihuje a napĺňa, je to životný štýl.
Samuel Biroš

Latest posts by Samuel Biroš (see all)

Samuel Biroš

Samuel Biroš

22r., študujem na Technickej univerzite v Košiciach. Šport je niečo, čo ma vystihuje a napĺňa, je to životný štýl.

Share "Konečne ma MS bavili" via

More in Futbal
20:11, 5 dní ago

Keď potrebuješ novú výzvu

Začnem vtipom. Predstavte si, že sa živíte tým, čo vás baví. Haha, ten mi vyšiel. About Latest Posts Samuel Biroš Administrátor at BROsport.sk 22r., študujem na Technickej univerzite v Košiciach. Šport je niečo, čo ma vystihuje a napĺňa, je to životn…

Read   Comments are off
6:47, 1 týždeň ago

Dobar dan, moje ime je Nikola Kalinić

Prišiel som, videl som, odišiel som. Tak by som mohol v skratke opísať moje účinkovanie na tohtoročnom mundiali v Rusku. About Latest Posts Samuel Biroš Administrátor at BROsport.sk 22r., študujem na Technickej univerzite v Košiciach. Šport je niečo,…

Read   Comments are off
15:48, 2 týždne ago

Football’s coming home

For the previous two decades, the English national team has been blessed with talented superstars that have filled the country with ambitious expectations. About Latest Posts Samuel Biroš Administrátor at BROsport.sk 22r., študujem na Technickej univ…

Read   Comments are off
close
Facebook IconYouTube IconTwitter IconSledujte nás na Instagrame