júl 2, 9 mesiacov ago

Konečne ma MS bavili

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2018/07/MS.jpgKonečne ma MS bavili

Zápas Belgicka proti Japonsku som si zapol skôr zo zaujímavosti, koľko hráči z krajiny vychádzajúceho slnka inkasujú. Bol som však naozaj milo prekvapený.

Bojovnosť, behavosť, kreativita. Japoncom nič z toho nechýbalo a Diables Rouges viackrát dostali pod tlak. Keď v priebehu štyroch minút naklonili misky váh na svoju stranu a vyhrávali o dva góly, bol som, úprimne povedané, sklamaný. Možno viac ako Courtois, ktorému na góly nestačili ani jeho dva metre. Belgickému tímu fandím už dlhšie, aj keď nie všetci hráči patria medzi mojich favoritov (Fellaini, ufg?). Konečne som sa ale začal futbalom na majstrovstvách baviť. A to bol len začiatok.

Magická, i keď náhodná, hlavička Vertonghena bola naozajstným ochutením tohto zápasu – od tohto momentu išli Belgičania do plných, vediac, že môžu hrať svoje posledné minúty na šampionáte. Pre fanúšika ofenzívneho futbalu bolo toto požehnaním, na ktoré v Rusku tak dlho čakal. Žiadne neymaroviny, rýdzi futbal plný dynamiky a kvality. Úprimne, niektoré zápasy neboli totiž hodné pozerania a aj mne bolo úplne jedno, či to je nejaký Mundial alebo štvrtá obecná liga.

Keď v nastavenom čase kopali Japonci rohový kop, obával som sa konca zápasu v ich prospech. Opak bol však pravdou. Neskutočná rýchlosť De Bruyneho, prehľad Hazarda a nesebeckosť Lukakua rozhodli o tom, že sme sa (bohuvďaka) nedočkali ďalšieho predĺženia.

Po dnešnom namlsaní sa sa už zajtra neviem dočkať anglického futbalu. Pevne verím, že bude minimálne taký dobrý, ako ten dnešný.

Samuel Biroš

Samuel Biroš

Administrátor vo BROsport.sk
23r., študujem na Technickej univerzite v Košiciach. Šport je niečo, čo ma vystihuje a napĺňa, je to životný štýl.
Samuel Biroš

Najnovšie články od Samuel Biroš (zobraziť všetky)

Samuel Biroš

Samuel Biroš

23r., študujem na Technickej univerzite v Košiciach. Šport je niečo, čo ma vystihuje a napĺňa, je to životný štýl.

Zdieľať "Konečne ma MS bavili" cez

More in Futbal
18:04, 1 týždeň ago

Keď ti kolená podrážajú vlastní

Šport a peniaze nemajú na prvý pohľad veľa spoločného, no karta sa otočí pri zistení, že jedno bez druhého sa nezaobíde. A v našom meste sme toho priamymi svedkami. „Šport vo všeobecnosti musí mať väčšiu podporu štátu, futbal nevynímajúc. Rozpočty kl…

Read   Comments are off
8:29, 2 týždne ago

Znovuzrodenie futbalu na košických trávnikoch

Časy, kedy na košickej Lokomotíve predstavovali svoje majstrovstvo kluby ako Manchester United či AS Rím sú dávno za nami. Omnoho čerstvejšie máme v pamäti postup VSS Košice medzi fortunaligovú elitu a následný zánik klubu pre finančné problémy. Koši…

Read   Comments are off
22:23, 2 týždne ago

Premier League v skratke, 10. marec

Tridsiate kolo v zemi Albionu znova potvrdilo, že v Anglicku prší za každého počasia. A že sa tu ešte furt kope najmegalomanskejšia liga na svete. SOUTHAMPTON – TOTTENHAM 2:1 Svätí v Premier League nie sú Dortmund v Lige majstrov a s potrestaným Mače…

Read   Comments are off