júl 15, 1 mesiac ago

Dobar dan, moje ime je Nikola Kalinić

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2018/07/kalinic.jpgDobar dan, moje ime je Nikola Kalinić

Prišiel som, videl som, odišiel som. Tak by som mohol v skratke opísať moje účinkovanie na tohtoročnom mundiali v Rusku.

Kto ma nepozná, tak som útočníkom slávneho milánskeho AC. Pred pár rokmi by som si takouto pozíciou určite zaistil miesto v základnej zostave takmer každého národného výberu na svete. Dnes je to, bohužiaľ, trochu inak. AC stojí kúsok na prd, ja som si v príprave poranil chrbát a navyše mám konkurenciu v podobe Maria Mandžukiča.

Naša povojnová chorvátska generácia sa mnohými popisuje ako generácia bojovníkov. Nečudo, vyrastali sme v ťažkých časoch juhoslovanskej občianskej vojny. Mnohí z nás sa narodili a vyrastali v rôznych kútoch Európy. Ako národ sme silní, každá športová udalosť nás spojí a ak by stál v Moskve štadión pre 5 miliónov ľudí, tak je možné, že 4,5 milióna z nich by bolo z Chorvátska.

Ale nie každý je taký bojovník. A pravdepodobne ním nie som ani ja. V otváracom zápase šampionátu som nenastúpil v základnej zostave. V priebehu zápasu mi tréner Dalič povedal, aby som sa ustrojil, že nahradím Maria Mandžukiča. V chrbte som pociťoval bolesť, a tak som odmietol nastúpiť.

Na druhý deň som sa zbalil a šiel domov. Tréner potrebuje len zdravých hráčov a ja som na turnaji skončil. Po semifinálovom zápase s Anglickom vyšlo najavo, že Ivan Rakitič odohral zápas s horúčkami. Povedal, že vo finále by nastúpil aj bez nohy. Blázon. Mňa bolel chrbát, nie to nastúpiť s horúčkami alebo chromý. Nestojí mi to za to. Veď možno budeme len majstri sveta…

Peter Petrič

Peter Petrič

Dvanásť rokov futbalu na najvyššej možnej úrovni a dva roky ako tréner mi veľa dalo a veľa vzalo. Napriek všetkým životným peripetiám ostávam navždy verný hre všetkých hier.
Peter Petrič

Latest posts by Peter Petrič (see all)

Peter Petrič

Peter Petrič

Dvanásť rokov futbalu na najvyššej možnej úrovni a dva roky ako tréner mi veľa dalo a veľa vzalo. Napriek všetkým životným peripetiám ostávam navždy verný hre všetkých hier.

Share "Dobar dan, moje ime je Nikola Kalinić" via

More in Futbal
16:11, 2 dni ago

EPL: Ťažký žreb pre Delostrelcov

Najrýchlejšie auto na Slovensku je Avia, vždy je na čele kolony. Poďme sa pozrieť, kto bude na čele ligy líg po jej druhom kole. About Latest Posts Peter Petrič Dvanásť rokov futbalu na najvyššej možnej úrovni a dva roky ako tréner mi veľa dalo a veľ…

Read   Comments are off
19:36, 1 týždeň ago

Premier League sa vracia na trávniky

Viete, prečo sa v Anglicku kope najlepšia futbalová liga na svete? Nie sú tu malé kluby. Sú iba veľké a ešte väčšie… About Latest Posts Peter Petrič Dvanásť rokov futbalu na najvyššej možnej úrovni a dva roky ako tréner mi veľa dalo a veľa vzalo. Nap…

Read   Comments are off
8:10, 3 týždne ago

Diabolskí andele

Slovenskej futbalovej lige, hlavne tej z tých najvyšších “pater”, sa vyhýbam dôkladnejšie jak lístkom na koncert Kulyho, čo ale včera vo Varšave uhrali borci zo všetkých končín sveta kopajúci za Trnavu, tak to teda dámy a pánové, že klobúčiky dole. A…

Read   Comments are off