júl 15, 3 mesiace ago

Dobar dan, moje ime je Nikola Kalinić

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2018/07/kalinic.jpgDobar dan, moje ime je Nikola Kalinić

Prišiel som, videl som, odišiel som. Tak by som mohol v skratke opísať moje účinkovanie na tohtoročnom mundiali v Rusku.

Kto ma nepozná, tak som útočníkom slávneho milánskeho AC. Pred pár rokmi by som si takouto pozíciou určite zaistil miesto v základnej zostave takmer každého národného výberu na svete. Dnes je to, bohužiaľ, trochu inak. AC stojí kúsok na prd, ja som si v príprave poranil chrbát a navyše mám konkurenciu v podobe Maria Mandžukiča.

Naša povojnová chorvátska generácia sa mnohými popisuje ako generácia bojovníkov. Nečudo, vyrastali sme v ťažkých časoch juhoslovanskej občianskej vojny. Mnohí z nás sa narodili a vyrastali v rôznych kútoch Európy. Ako národ sme silní, každá športová udalosť nás spojí a ak by stál v Moskve štadión pre 5 miliónov ľudí, tak je možné, že 4,5 milióna z nich by bolo z Chorvátska.

Ale nie každý je taký bojovník. A pravdepodobne ním nie som ani ja. V otváracom zápase šampionátu som nenastúpil v základnej zostave. V priebehu zápasu mi tréner Dalič povedal, aby som sa ustrojil, že nahradím Maria Mandžukiča. V chrbte som pociťoval bolesť, a tak som odmietol nastúpiť.

Na druhý deň som sa zbalil a šiel domov. Tréner potrebuje len zdravých hráčov a ja som na turnaji skončil. Po semifinálovom zápase s Anglickom vyšlo najavo, že Ivan Rakitič odohral zápas s horúčkami. Povedal, že vo finále by nastúpil aj bez nohy. Blázon. Mňa bolel chrbát, nie to nastúpiť s horúčkami alebo chromý. Nestojí mi to za to. Veď možno budeme len majstri sveta…

Peter Petrič

Peter Petrič

Dvanásť rokov futbalu na najvyššej možnej úrovni a dva roky ako tréner mi veľa dalo a veľa vzalo. Napriek všetkým životným peripetiám ostávam navždy verný hre všetkých hier.
Peter Petrič

Najnovšie články od Peter Petrič (zobraziť všetky)

Peter Petrič

Peter Petrič

Dvanásť rokov futbalu na najvyššej možnej úrovni a dva roky ako tréner mi veľa dalo a veľa vzalo. Napriek všetkým životným peripetiám ostávam navždy verný hre všetkých hier.

Zdieľať "Dobar dan, moje ime je Nikola Kalinić" cez

More in Futbal
14:04, 1 deň ago

Liga národov plus môj Trnava repre trip

Nový týždeň, nová šanca stať sa milionárom i nové zápasy Ligy národov doplnené o moju (ďalšiu) obrovskú skúsenosť v službách SFZ. O plugine Najnovšie príspevky Peter Petrič Dvanásť rokov futbalu na najvyššej možnej úrovni a dva roky ako tréner mi veľ…

Read   Comments are off
13:21, 4 dni ago

Liga národov dejstvo druhé

Liga maródov dnes pokračuje ďalšou nádielkou kvalitných zápasov, ktoré bude lepšie pozerať ako tipovať. A hej, Venom bol megapecka. O plugine Najnovšie príspevky Peter Petrič Dvanásť rokov futbalu na najvyššej možnej úrovni a dva roky ako tréner mi v…

Read   Comments are off
13:13, 4 dni ago

Slovnaft Cup, kolo štvrté

Karol VII v roku 1422 po smrti svojho otca Karla VI povedal: „Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ!“ Písal sa však rok 2018 a miesto Saint Denis sa (ne)pochovávalo v kostole ale na futbalovom ihrisku. A nebol pochovaný kráľ. Ale ani panovník. Pretože sa to …

Read   Comments are off