júl 18, 5 mesiacov ago

Keď potrebuješ novú výzvu

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2018/07/ronaldo.jpgKeď potrebuješ novú výzvu

Začnem vtipom. Predstavte si, že sa živíte tým, čo vás baví. Haha, ten mi vyšiel.

Dobre, ale teraz už vážne. Predstavte si, že sa fakt živíte tým, čo vás baví. Profesionálni športovci to o sebe môžu povedať. Napríklad futbalisti. Tí, ktorí sú kráľovsky zaplatení niekde v priemerných španielskych kluboch, prípadne anglických alebo katarských a podobných, ropou napumpovaných okresných mančaftoch. A potom je tu Cristiano Ronaldo.

Uznávaná CR7, ktorá začala doma na Madeire, pokračovala v Sportingu Lisabon, potom sa presunula k Sirovi Alexovi do Manchestru, aby nakoniec zakotvila v španielskej metropole v bielom drese Realu Madrid. Do minulého týždňa by to tak sedelo. No CR7 po deviatich rokoch v Madride vraj, ako uviedol v liste na rozlúčku, potrebuje novú výzvu. Keď hráš za Real a zarábaš toľko, že si môžeš s peniazmi utierať zadnicu, tak neviem, akú ďalšiu výzvu potrebuješ.

Preto je odchod do Turína jasne „logickou“ voľbou. Nebudeš musieť súťažiť s Messim a jeho Barcelonou alebo budeš súťažiť so sebou a bodovým rozdielom od druhého miesta. Nemusíš sa báť, že nevyhráš titul na konci ročníka, keď nemáš schopného protivníka, ktorý dokáže desať mesiacov podávať stabilné výkony. Ale ak dostaneš 30 mega ročne, ktoré ti zaplatí FIAT, tak prežiješ aj to, že budeš chodiť na tréningy a zápasy v modeli Multipla.

Veľa šťastia CR5,36 v prekonávaní nových výziev, ale či pomôžeš Juventusu vyhrať Ligu majstrov, o tom silno pochybujem. Víťazstvo v Serii A ti ale v porovnávaní s Messim pomôže asi tak, ako horský sprievodca českým turistom v Tatrách. Dostať však 105 mega za 33-ročného hráča, môže byť.

Peter Petrič

Peter Petrič

Dvanásť rokov futbalu na najvyššej možnej úrovni a dva roky ako tréner mi veľa dalo a veľa vzalo. Napriek všetkým životným peripetiám ostávam navždy verný hre všetkých hier.
Peter Petrič

Najnovšie články od Peter Petrič (zobraziť všetky)

Peter Petrič

Peter Petrič

Dvanásť rokov futbalu na najvyššej možnej úrovni a dva roky ako tréner mi veľa dalo a veľa vzalo. Napriek všetkým životným peripetiám ostávam navždy verný hre všetkých hier.

Zdieľať "Keď potrebuješ novú výzvu" cez

More in Futbal
22:32, 9 hodín ago

EPL: Josého „make or break“

Najlepšia frajerka futbalistu je vraj tá, čo premení každý faul na gól. Impossible is nothing, vitajte znova raz za kanálom, priatelia! MAN CITY – EVERTON Lendlovi nikdy nechutila tráva v londýnskom Wimbledone a po poslednej sobote je jasné, že Guard…

Read   Comments are off
12:25, 5 dní ago

Liga majstrov: utorkové rendezvous

S posledným skupinovým zápasom Ligy majstrov je to ako s výplatou – keď príde, žiarime eufóriou, no už pár dní po tom si na onen pekný moment ani nespomenieme a opäť len netrpezlivo čakáme, kedy príde zas. Čo prinesú utorkové stretnutia? Sadajt…

Read   Comments are off
22:56, 1 týždeň ago

Bundesliga, deň štrnásty

Francúzi sa mocno vzrušili, zákony porušili a zápasy zrušili. Ešteže sa na východ od ohniska protestov hrá futbal. Bundesliga dejstvo 14, zdravím kolektív. Bayern – Norimberg Čo sa týka predzápasových predictions ako kurzy, sila kádru, či skúsenosti,…

Read   Comments are off