júl 18, 1 mesiac ago

Keď potrebuješ novú výzvu

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2018/07/ronaldo.jpgKeď potrebuješ novú výzvu

Začnem vtipom. Predstavte si, že sa živíte tým, čo vás baví. Haha, ten mi vyšiel.

Dobre, ale teraz už vážne. Predstavte si, že sa fakt živíte tým, čo vás baví. Profesionálni športovci to o sebe môžu povedať. Napríklad futbalisti. Tí, ktorí sú kráľovsky zaplatení niekde v priemerných španielskych kluboch, prípadne anglických alebo katarských a podobných, ropou napumpovaných okresných mančaftoch. A potom je tu Cristiano Ronaldo.

Uznávaná CR7, ktorá začala doma na Madeire, pokračovala v Sportingu Lisabon, potom sa presunula k Sirovi Alexovi do Manchestru, aby nakoniec zakotvila v španielskej metropole v bielom drese Realu Madrid. Do minulého týždňa by to tak sedelo. No CR7 po deviatich rokoch v Madride vraj, ako uviedol v liste na rozlúčku, potrebuje novú výzvu. Keď hráš za Real a zarábaš toľko, že si môžeš s peniazmi utierať zadnicu, tak neviem, akú ďalšiu výzvu potrebuješ.

Preto je odchod do Turína jasne „logickou“ voľbou. Nebudeš musieť súťažiť s Messim a jeho Barcelonou alebo budeš súťažiť so sebou a bodovým rozdielom od druhého miesta. Nemusíš sa báť, že nevyhráš titul na konci ročníka, keď nemáš schopného protivníka, ktorý dokáže desať mesiacov podávať stabilné výkony. Ale ak dostaneš 30 mega ročne, ktoré ti zaplatí FIAT, tak prežiješ aj to, že budeš chodiť na tréningy a zápasy v modeli Multipla.

Veľa šťastia CR5,36 v prekonávaní nových výziev, ale či pomôžeš Juventusu vyhrať Ligu majstrov, o tom silno pochybujem. Víťazstvo v Serii A ti ale v porovnávaní s Messim pomôže asi tak, ako horský sprievodca českým turistom v Tatrách. Dostať však 105 mega za 33-ročného hráča, môže byť.

Peter Petrič

Peter Petrič

Dvanásť rokov futbalu na najvyššej možnej úrovni a dva roky ako tréner mi veľa dalo a veľa vzalo. Napriek všetkým životným peripetiám ostávam navždy verný hre všetkých hier.
Peter Petrič

Latest posts by Peter Petrič (see all)

Peter Petrič

Peter Petrič

Dvanásť rokov futbalu na najvyššej možnej úrovni a dva roky ako tréner mi veľa dalo a veľa vzalo. Napriek všetkým životným peripetiám ostávam navždy verný hre všetkých hier.

Share "Keď potrebuješ novú výzvu" via

More in Futbal
16:11, 2 dni ago

EPL: Ťažký žreb pre Delostrelcov

Najrýchlejšie auto na Slovensku je Avia, vždy je na čele kolony. Poďme sa pozrieť, kto bude na čele ligy líg po jej druhom kole. About Latest Posts Peter Petrič Dvanásť rokov futbalu na najvyššej možnej úrovni a dva roky ako tréner mi veľa dalo a veľ…

Read   Comments are off
19:36, 1 týždeň ago

Premier League sa vracia na trávniky

Viete, prečo sa v Anglicku kope najlepšia futbalová liga na svete? Nie sú tu malé kluby. Sú iba veľké a ešte väčšie… About Latest Posts Peter Petrič Dvanásť rokov futbalu na najvyššej možnej úrovni a dva roky ako tréner mi veľa dalo a veľa vzalo. Nap…

Read   Comments are off
8:10, 3 týždne ago

Diabolskí andele

Slovenskej futbalovej lige, hlavne tej z tých najvyšších “pater”, sa vyhýbam dôkladnejšie jak lístkom na koncert Kulyho, čo ale včera vo Varšave uhrali borci zo všetkých končín sveta kopajúci za Trnavu, tak to teda dámy a pánové, že klobúčiky dole. A…

Read   Comments are off