júl 18, 8 mesiacov ago

Keď potrebuješ novú výzvu

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2018/07/ronaldo.jpgKeď potrebuješ novú výzvu

Začnem vtipom. Predstavte si, že sa živíte tým, čo vás baví. Haha, ten mi vyšiel.

Dobre, ale teraz už vážne. Predstavte si, že sa fakt živíte tým, čo vás baví. Profesionálni športovci to o sebe môžu povedať. Napríklad futbalisti. Tí, ktorí sú kráľovsky zaplatení niekde v priemerných španielskych kluboch, prípadne anglických alebo katarských a podobných, ropou napumpovaných okresných mančaftoch. A potom je tu Cristiano Ronaldo.

Uznávaná CR7, ktorá začala doma na Madeire, pokračovala v Sportingu Lisabon, potom sa presunula k Sirovi Alexovi do Manchestru, aby nakoniec zakotvila v španielskej metropole v bielom drese Realu Madrid. Do minulého týždňa by to tak sedelo. No CR7 po deviatich rokoch v Madride vraj, ako uviedol v liste na rozlúčku, potrebuje novú výzvu. Keď hráš za Real a zarábaš toľko, že si môžeš s peniazmi utierať zadnicu, tak neviem, akú ďalšiu výzvu potrebuješ.

Preto je odchod do Turína jasne „logickou“ voľbou. Nebudeš musieť súťažiť s Messim a jeho Barcelonou alebo budeš súťažiť so sebou a bodovým rozdielom od druhého miesta. Nemusíš sa báť, že nevyhráš titul na konci ročníka, keď nemáš schopného protivníka, ktorý dokáže desať mesiacov podávať stabilné výkony. Ale ak dostaneš 30 mega ročne, ktoré ti zaplatí FIAT, tak prežiješ aj to, že budeš chodiť na tréningy a zápasy v modeli Multipla.

Veľa šťastia CR5,36 v prekonávaní nových výziev, ale či pomôžeš Juventusu vyhrať Ligu majstrov, o tom silno pochybujem. Víťazstvo v Serii A ti ale v porovnávaní s Messim pomôže asi tak, ako horský sprievodca českým turistom v Tatrách. Dostať však 105 mega za 33-ročného hráča, môže byť.

Peter Petrič

Peter Petrič

Dvanásť rokov futbalu na najvyššej možnej úrovni a dva roky ako tréner mi veľa dalo a veľa vzalo. Napriek všetkým životným peripetiám ostávam navždy verný hre všetkých hier.
Peter Petrič

Najnovšie články od Peter Petrič (zobraziť všetky)

Peter Petrič

Peter Petrič

Dvanásť rokov futbalu na najvyššej možnej úrovni a dva roky ako tréner mi veľa dalo a veľa vzalo. Napriek všetkým životným peripetiám ostávam navždy verný hre všetkých hier.

Zdieľať "Keď potrebuješ novú výzvu" cez

More in Futbal
18:04, 1 týždeň ago

Keď ti kolená podrážajú vlastní

Šport a peniaze nemajú na prvý pohľad veľa spoločného, no karta sa otočí pri zistení, že jedno bez druhého sa nezaobíde. A v našom meste sme toho priamymi svedkami. „Šport vo všeobecnosti musí mať väčšiu podporu štátu, futbal nevynímajúc. Rozpočty kl…

Read   Comments are off
8:29, 2 týždne ago

Znovuzrodenie futbalu na košických trávnikoch

Časy, kedy na košickej Lokomotíve predstavovali svoje majstrovstvo kluby ako Manchester United či AS Rím sú dávno za nami. Omnoho čerstvejšie máme v pamäti postup VSS Košice medzi fortunaligovú elitu a následný zánik klubu pre finančné problémy. Koši…

Read   Comments are off
22:23, 2 týždne ago

Premier League v skratke, 10. marec

Tridsiate kolo v zemi Albionu znova potvrdilo, že v Anglicku prší za každého počasia. A že sa tu ešte furt kope najmegalomanskejšia liga na svete. SOUTHAMPTON – TOTTENHAM 2:1 Svätí v Premier League nie sú Dortmund v Lige majstrov a s potrestaným Mače…

Read   Comments are off