aug 8, 11 mesiacov ago

Siófok 2018 alebo opäť jedno zákulisie

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2018/08/siofok-e1533751949174.jpgSiófok 2018 alebo opäť jedno zákulisie

Žeravé slnko, horúci piesok a krásne a vypracované telá. Aj taký bol Siófok 2018, pohárová súťaž v tlaku na lavičke, mŕtvom ťahu, strongman a bikini fitness, ktorá sa už tradične koná na najkrajšej a najvychytenejšej pláži Balatonu, na Muscle Beach.

Dada Liptáková síce oficiálne už zanechala tlak na lavičke a prešla na fitness figure, no srdce sa ani oklamať, ani umlčať nedá, a tak si ešte dva či trikrát ročne odbehne užiť ten pocit, keď máš nad hlavou činku. Ako jej obvyklá guľa na nohe 🙂 som sa aj teraz ocitla v zákulisí súťaže, no tentokrát siláckeho športu. Rešpekt pred týmito ľuďmi som mala už dávno, a nielen tým, ako vyzerajú, aké výkony podávajú, ale najmä tým, čo všetko je za týmito výsledkami. No keď som videla, s akou úctou sa k sebe správajú, aké srdečné sú ich zvítania, i to, ako si dokážu pri rozcvičení pomáhať, nechápala som, že toto budú o pár minút súperi. A vlastne ani neboli. Ani na chvíľu nebolo cítiť závisť či nevraživosť.

Dada po sobotňajšom rannom navážení, keď sa potešujúco vtesnala do 60-kilovej kategórie (doteraz súťažila v kategórii do 67 kg), si dala na činku naložiť základ 75 kg. A vraj vtedy už prišla aj tréma a napätie. Neverila som tomu. Myslela som si, že roky súťaženia z nej urobili suverénku a berie to skôr ako samozrejmosť.  Ale pochopila som, že kým fitness figure je naozaj skôr o subjektívnom pohľade a hodnotení porotcov, toto tu je o nej samej, o jej schopnostiach a kvalitách. Bolo to len v jej rukách. Tri pokusy musela rozdeliť tak, aby nepremárnila ani jeden, ak to nebude nevyhnutné.

Prvú 75-ku dala s prehľadom a dokonca aj 80 kg išlo nad hlavu pomerne hladko (teda aspoň mne sa to tak zdalo). Krátke rozhodnutie medzi 82,5 a 85 kg a bolo rozhodnuté. U Dady je to vždy výzva, a tak bolo jasné, že dá 85-ku. Nebolo to ľahké. No Dada nepozná slová „nedá sa, nepôjde to“, a tak činka išla pomaly, ale plynule nad hlavu. Tri biele vlajky od porotcov a bolo jasné, že Dada si prišla znova po víťazstvo.

Napriek tomu, že už netrénuje tlaky na lavičke tak ako kedysi, láska k tomuto športu je večná a tá jej pomáha zabudnúť na bolesť, kvôli ktorej musela skončiť s týmto športom, a naďalej je hnacím motorom, ktorý ju posúva k medailám.

Janette

Ak si v charakteristike píšete žena + učiteľka, musíte tam pripísať aj niečo normálne, teda šport. Aj preto tá láska k športu a písanie o ňom.
Janette
Janette

Janette

Ak si v charakteristike píšete žena + učiteľka, musíte tam pripísať aj niečo normálne, teda šport. Aj preto tá láska k športu a písanie o ňom.

Zdieľať "Siófok 2018 alebo opäť jedno zákulisie" cez

More in Dada cvičí
17:53, 2 týždne ago

Majstrovstvá sveta s tromi medailami

Grécke mesto Loutraki hostilo v dňoch 7. – 8. mája 2019 najlepších fitness športovcov a kulturistov sveta. Konali sa tu majstrovstvá sveta federácie INBA v naturálnej kulturistike a fitness. Slovenská výprava mala v každej kategórii výborne pripraven…

Read   Comments are off
19:10, 11 mesiacov ago

Siófok 2018 alebo opäť jedno zákulisie

Žeravé slnko, horúci piesok a krásne a vypracované telá. Aj taký bol Siófok 2018, pohárová súťaž v tlaku na lavičke, mŕtvom ťahu, strongman a bikini fitness, ktorá sa už tradične koná na najkrajšej a najvychytenejšej pláži Balatonu, na Muscle Beach. …

Read   Comments are off
19:57, 1 rok ago

Zo zákulisia majstrovstiev Slovenska

Naturálna kulturistika a fitness je športom, umením i vášňou zároveň. Ak by to tak nebolo, len málokomu by sa podarilo prejsť takú náročnú cestu za úspechom, ako sa to podarilo súťažiacim na Majstrovstvách Slovenska v sobotu 26. mája 2018 v Michalovc…

Read   Comments are off