okt 15, 3 mesiace ago

Liga národov plus môj Trnava repre trip

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2018/10/kane.jpgLiga národov plus môj Trnava repre trip

Nový týždeň, nová šanca stať sa milionárom i nové zápasy Ligy národov doplnené o moju (ďalšiu) obrovskú skúsenosť v službách SFZ.

Kým sa dostaneme k dnešnému mečdeju, dovoľte mi zaspomínať na sobotňajšie zážitky z duelu, ktorý bol zároveň posledným pre J.Kozáka v úlohe hlavného sokoliara. Všetko začína rannou cestou busom v smere Banská Kotlebrica – Trnava, kde cez uličku vedľa mňa pokojne sedel starší manželský pár. Odberatelia dôchodkov i plátku zavárame na chalupe vytiahli v istej časti cesty veľký box plný jedla /au/, zabudol som si meriňdu na intráku. Toť prvá sobotná rana do srdiečka. Prichádzam na estadio de Vyhrali sme nad Anderlechtom a stretávam sa s kolegami i nadriadenými zo zväzu. Akreditácie porozdávané, hymny dohrané a môže sa pískať výkop. Zápas ako taký komentovať nebudem, no samo o sebe je nad slnko jasné, že ak zahrievate lavičku /tribúnu/ v klube už nejaké ten black Friday, zabudnite na reprezentačnú futbaloívnosť.

Pepíci prišli síce s kádrom typu Dva a pol chlapa, no našimi chybami i dvoma gólmi odchádzali ako sa hentam spieva: Já, já, já, jenom já. Všetko porobeno, ideme naspäť k téme ale aby som nezabudol, Janko ďakujeme!

Island – Švajčiarsko

Normálne si tak dakedy hovorím, že ak mi vyjde ešte jedna predpoveď, nabudúce už určite dám aj ja. Hodinári podľahli Belgicku a teraz majú možnosť napraviť si úsmevy, no lenže treba dať pozor, aby im vzápätí zároveň nezamrzli. Nevedno však, ako sa bude match vyvíjať, keďže v prvom vzájomnom meraní síl poslali Helvéti destabilizovaných Ostrovanov domov Ryanairom- bez dodatočnej batožiny s výpraskom /6:0/.

Kurz 4,55 vs. 1,89. Ejha, risk môže byť zisk ale možno tiež rýchlo padnúť na pysk, takže s mierou i Vierou, priatelia.

Španielsko – Anglicko

Národy, ktoré si historické vendety budú vracať ešte minimálne polstoročie, musia teraz zabojovať s loptou na nohe a odhodlaním v srdci. V prvom zápase opúšťala La Roja troch levíkov s pocitom výhry 2:1 a preto je veeeľmi možné, že Albion si ide do Sevilly pre vý/od/platu. Fyzická húževnatosť proti rýchlym nožičkám resp. Dážď proti slnku, súboj monarchistických národov neskončí debaklom, no priam verím jednobodovému potraseniu spotených rúk.

Na domácich 1,66 a na hostí až prekvapivo takmer 6 rovných, uff, možno hviezdy hrajú na pyrenejské tango, no nezabúdajte, že Angličania vedia vyhrávať veľké vojny, šak i tú 100-ročnú vyhrali.

Treba si užiť posledné reprezentačné zápasy, mať šťastnú ruku v stávkovej i poďakovať pánovi Kozákovi za odvedenú robotu. Ja pridám aj zo dva/tri otčenáše za nezranenie najjasnejších opôr klubového fodbalu.

Timotej Gašper

Timotej Gašper

Mám 22 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: „Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho.“
Timotej Gašper

Najnovšie články od Timotej Gašper (zobraziť všetky)

Timotej Gašper

Timotej Gašper

Mám 22 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: "Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho."

Zdieľať "Liga národov plus môj Trnava repre trip" cez

More in Futbal
19:22, 5 hodín ago

Náš hold Petrovi Čechovi

Petr Čech sa rozhodol, že táto sezóna je jeho posledná. Takto vidia veľkého gentlemana naši redaktori. Peťo Niekto si ho pamätá z Chelsea, niekto až teraz z Arsenalu, všetci si ho pamätáme ako tankistu v bráne za Lamančským prielivom. U mňa najviac z…

Read   Comments are off
21:21, 4 dni ago

EPL: Volá ostrovný futbal

Viete, prečo sú roztlieskávačky na Slovane najlepšie tanečnice? Zatrsajú aj keď nikto nič nehrá. Za kanálom kopeme kolo číslo 22. Vitajte, priatelia. BRIGHTON – LIVERPOOL Ktovie, ako to s tými vetrami naposledy vo Wolverhamptone v FA Cupe Jurgen naoz…

Read   Comments are off
13:47, 5 dní ago

Osemfinále LM z pohľadu našej redakcie, časť druhá

Vianoce sú za nami a pomaly ale isto sa rozbiehajú aj európske futbalové súťaže. Niektoré za ten čas ani nebrzdili a niektoré zase ešte neštartujú, asi ako Fabia pred bytovkou z roku 2003. Za ten čas si Liverpool vybral slabšiu chvíľku v pohári, Roon…

Read   Comments are off