okt 15, 5 mesiacov ago

Liga národov plus môj Trnava repre trip

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2018/10/kane.jpgLiga národov plus môj Trnava repre trip

Nový týždeň, nová šanca stať sa milionárom i nové zápasy Ligy národov doplnené o moju (ďalšiu) obrovskú skúsenosť v službách SFZ.

Kým sa dostaneme k dnešnému mečdeju, dovoľte mi zaspomínať na sobotňajšie zážitky z duelu, ktorý bol zároveň posledným pre J.Kozáka v úlohe hlavného sokoliara. Všetko začína rannou cestou busom v smere Banská Kotlebrica – Trnava, kde cez uličku vedľa mňa pokojne sedel starší manželský pár. Odberatelia dôchodkov i plátku zavárame na chalupe vytiahli v istej časti cesty veľký box plný jedla /au/, zabudol som si meriňdu na intráku. Toť prvá sobotná rana do srdiečka. Prichádzam na estadio de Vyhrali sme nad Anderlechtom a stretávam sa s kolegami i nadriadenými zo zväzu. Akreditácie porozdávané, hymny dohrané a môže sa pískať výkop. Zápas ako taký komentovať nebudem, no samo o sebe je nad slnko jasné, že ak zahrievate lavičku /tribúnu/ v klube už nejaké ten black Friday, zabudnite na reprezentačnú futbaloívnosť.

Pepíci prišli síce s kádrom typu Dva a pol chlapa, no našimi chybami i dvoma gólmi odchádzali ako sa hentam spieva: Já, já, já, jenom já. Všetko porobeno, ideme naspäť k téme ale aby som nezabudol, Janko ďakujeme!

Island – Švajčiarsko

Normálne si tak dakedy hovorím, že ak mi vyjde ešte jedna predpoveď, nabudúce už určite dám aj ja. Hodinári podľahli Belgicku a teraz majú možnosť napraviť si úsmevy, no lenže treba dať pozor, aby im vzápätí zároveň nezamrzli. Nevedno však, ako sa bude match vyvíjať, keďže v prvom vzájomnom meraní síl poslali Helvéti destabilizovaných Ostrovanov domov Ryanairom- bez dodatočnej batožiny s výpraskom /6:0/.

Kurz 4,55 vs. 1,89. Ejha, risk môže byť zisk ale možno tiež rýchlo padnúť na pysk, takže s mierou i Vierou, priatelia.

Španielsko – Anglicko

Národy, ktoré si historické vendety budú vracať ešte minimálne polstoročie, musia teraz zabojovať s loptou na nohe a odhodlaním v srdci. V prvom zápase opúšťala La Roja troch levíkov s pocitom výhry 2:1 a preto je veeeľmi možné, že Albion si ide do Sevilly pre vý/od/platu. Fyzická húževnatosť proti rýchlym nožičkám resp. Dážď proti slnku, súboj monarchistických národov neskončí debaklom, no priam verím jednobodovému potraseniu spotených rúk.

Na domácich 1,66 a na hostí až prekvapivo takmer 6 rovných, uff, možno hviezdy hrajú na pyrenejské tango, no nezabúdajte, že Angličania vedia vyhrávať veľké vojny, šak i tú 100-ročnú vyhrali.

Treba si užiť posledné reprezentačné zápasy, mať šťastnú ruku v stávkovej i poďakovať pánovi Kozákovi za odvedenú robotu. Ja pridám aj zo dva/tri otčenáše za nezranenie najjasnejších opôr klubového fodbalu.

Timotej Gašper

Timotej Gašper

Mám 22 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: „Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho.“
Timotej Gašper
Timotej Gašper

Timotej Gašper

Mám 22 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: "Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho."

Zdieľať "Liga národov plus môj Trnava repre trip" cez

More in Futbal
18:04, 4 dni ago

Keď ti kolená podrážajú vlastní

Šport a peniaze nemajú na prvý pohľad veľa spoločného, no karta sa otočí pri zistení, že jedno bez druhého sa nezaobíde. A v našom meste sme toho priamymi svedkami. „Šport vo všeobecnosti musí mať väčšiu podporu štátu, futbal nevynímajúc. Rozpočty kl…

Read   Comments are off
8:29, 2 týždne ago

Znovuzrodenie futbalu na košických trávnikoch

Časy, kedy na košickej Lokomotíve predstavovali svoje majstrovstvo kluby ako Manchester United či AS Rím sú dávno za nami. Omnoho čerstvejšie máme v pamäti postup VSS Košice medzi fortunaligovú elitu a následný zánik klubu pre finančné problémy. Koši…

Read   Comments are off
22:23, 2 týždne ago

Premier League v skratke, 10. marec

Tridsiate kolo v zemi Albionu znova potvrdilo, že v Anglicku prší za každého počasia. A že sa tu ešte furt kope najmegalomanskejšia liga na svete. SOUTHAMPTON – TOTTENHAM 2:1 Svätí v Premier League nie sú Dortmund v Lige majstrov a s potrestaným Mače…

Read   Comments are off