okt 19, 3 mesiace ago

Mamma Mia! Talianske futbalovô radosti numero 9

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2018/10/juventus.jpgMamma Mia! Talianske futbalovô radosti numero 9

Príde 40-tisíc fanatikov na dvakrát tak veľký starý štadión s atletickou dráhou okolo ihriska. A to nie je začiatok žiadneho vtipu, ale realita talianskej Serie A, ragazzi e ragazze.

AS Rím – Spal

Tento zápasík môže mať veľmi rýchlo hotovo, čiže treba veriť, aby hostia vo večnom meste nezaSpali úvod hry. Vlci bavia každý jeden zápas jak ten úplne posledný a teda na výhru pokojne o 2/3 góly vsadím i tisíc…forintov.

Juventus – FC Janov

SKORO Najlepšia obrana v lige proti /aktuaľne/ najlepšiemu bomberovi talianskej futbalovej hitparády. Z toho môže byť veľmi oku-lahodiaca podívaná. Juventus ešte v lige neokúsil nič okrem výhry a ak má Starú dámu v tomto období niekto zhodiť zo schodov, tak práve už deväťgólový Krzysztof Piatek. Napriek schopnostiam či šťastiu poľského reprezentanta ostávam verný tomu, že ak nedá Mandžukič, ta Ronaldo, alebo Dybala, Bernardeschi a možnože i Costa, ale to ne toten Diego.

Internazionale – AC Miláno

Ta toto už hej! Derby della Madonnina má nielen v Taliansku tak silnú povesť, že stavím plagáty z ProFootballu aj ISIC na to, že najlepšie calcio v krajine ladia v Kazachstane, Afganistane i Vatikaňe. Kokso, Gattuso proti Spallettimu to je v 80.minúte pri nerozhodnom stave väčšie napätie jak MekGregor vs. Khebab. Kádre plné kvality, štadióny plné ľudí, čaše plné vína, lepšie jak Derby Milano neni ani pozvanie od vašej crush do kina. A tomu ver.

Z posledných piatich stretov si milánski chlopci štyrikrát vymenili dresy a recept na tagliatelle za nerozhodného stavu, ale ak si ten náš Milan už stihol konečne oddýchnuť a stihne ice-čko do Milána, kus viac verím modro-čiernym. Keby sa dalo staviť, že ktorý tréner príde v nedeľnom superderby skôr o hlasivky, dám 2ečka na Dženara, no v celkovom súčte všetkých faktorov neviem, či skôr tipovať presný výsledok, či venovať večer hradnej svieci a štúdiu Kooperativizmu.

Taliansky futbal mám rád najmä preto, lebo kým komentátor dokričí slovo gól, už padne ďalší, alebo červená karta. Veleúspešný víkend v každom možnom smere, kolektív.

Timotej Gašper

Timotej Gašper

Mám 22 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: „Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho.“
Timotej Gašper

Najnovšie články od Timotej Gašper (zobraziť všetky)

Timotej Gašper

Timotej Gašper

Mám 22 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: "Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho."

Zdieľať "Mamma Mia! Talianske futbalovô radosti numero 9" cez

More in Futbal
19:22, 5 hodín ago

Náš hold Petrovi Čechovi

Petr Čech sa rozhodol, že táto sezóna je jeho posledná. Takto vidia veľkého gentlemana naši redaktori. Peťo Niekto si ho pamätá z Chelsea, niekto až teraz z Arsenalu, všetci si ho pamätáme ako tankistu v bráne za Lamančským prielivom. U mňa najviac z…

Read   Comments are off
21:21, 4 dni ago

EPL: Volá ostrovný futbal

Viete, prečo sú roztlieskávačky na Slovane najlepšie tanečnice? Zatrsajú aj keď nikto nič nehrá. Za kanálom kopeme kolo číslo 22. Vitajte, priatelia. BRIGHTON – LIVERPOOL Ktovie, ako to s tými vetrami naposledy vo Wolverhamptone v FA Cupe Jurgen naoz…

Read   Comments are off
13:47, 5 dní ago

Osemfinále LM z pohľadu našej redakcie, časť druhá

Vianoce sú za nami a pomaly ale isto sa rozbiehajú aj európske futbalové súťaže. Niektoré za ten čas ani nebrzdili a niektoré zase ešte neštartujú, asi ako Fabia pred bytovkou z roku 2003. Za ten čas si Liverpool vybral slabšiu chvíľku v pohári, Roon…

Read   Comments are off