okt 19, 7 mesiacov ago

Mamma Mia! Talianske futbalovô radosti numero 9

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2018/10/juventus.jpgMamma Mia! Talianske futbalovô radosti numero 9

Príde 40-tisíc fanatikov na dvakrát tak veľký starý štadión s atletickou dráhou okolo ihriska. A to nie je začiatok žiadneho vtipu, ale realita talianskej Serie A, ragazzi e ragazze.

AS Rím – Spal

Tento zápasík môže mať veľmi rýchlo hotovo, čiže treba veriť, aby hostia vo večnom meste nezaSpali úvod hry. Vlci bavia každý jeden zápas jak ten úplne posledný a teda na výhru pokojne o 2/3 góly vsadím i tisíc…forintov.

Juventus – FC Janov

SKORO Najlepšia obrana v lige proti /aktuaľne/ najlepšiemu bomberovi talianskej futbalovej hitparády. Z toho môže byť veľmi oku-lahodiaca podívaná. Juventus ešte v lige neokúsil nič okrem výhry a ak má Starú dámu v tomto období niekto zhodiť zo schodov, tak práve už deväťgólový Krzysztof Piatek. Napriek schopnostiam či šťastiu poľského reprezentanta ostávam verný tomu, že ak nedá Mandžukič, ta Ronaldo, alebo Dybala, Bernardeschi a možnože i Costa, ale to ne toten Diego.

Internazionale – AC Miláno

Ta toto už hej! Derby della Madonnina má nielen v Taliansku tak silnú povesť, že stavím plagáty z ProFootballu aj ISIC na to, že najlepšie calcio v krajine ladia v Kazachstane, Afganistane i Vatikaňe. Kokso, Gattuso proti Spallettimu to je v 80.minúte pri nerozhodnom stave väčšie napätie jak MekGregor vs. Khebab. Kádre plné kvality, štadióny plné ľudí, čaše plné vína, lepšie jak Derby Milano neni ani pozvanie od vašej crush do kina. A tomu ver.

Z posledných piatich stretov si milánski chlopci štyrikrát vymenili dresy a recept na tagliatelle za nerozhodného stavu, ale ak si ten náš Milan už stihol konečne oddýchnuť a stihne ice-čko do Milána, kus viac verím modro-čiernym. Keby sa dalo staviť, že ktorý tréner príde v nedeľnom superderby skôr o hlasivky, dám 2ečka na Dženara, no v celkovom súčte všetkých faktorov neviem, či skôr tipovať presný výsledok, či venovať večer hradnej svieci a štúdiu Kooperativizmu.

Taliansky futbal mám rád najmä preto, lebo kým komentátor dokričí slovo gól, už padne ďalší, alebo červená karta. Veleúspešný víkend v každom možnom smere, kolektív.

Timotej Gašper

Mám 22 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: „Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho.“
Timotej Gašper

Najnovšie články od Timotej Gašper (zobraziť všetky)

Timotej Gašper

Timotej Gašper

Mám 22 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: "Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho."

Zdieľať "Mamma Mia! Talianske futbalovô radosti numero 9" cez

More in Futbal
13:00, 1 týždeň ago

Keď futbal bolí (liverpoolska balada)

Začalo to ešte v lete Zapol telku ujko tete Dvadsať tímov každý v strehu Nečakajú milosť, nehu Tak stalo sa čo sa stalo Dvom koňom sa zdalo málo Začal sa boj medzi nimi Ekvivalent k nášmu krimi Naháňačka sťa by rely Stuhnutá krv v žilách bola Lietajú…

Read   Comments are off
17:09, 3 týždne ago

Liverpool – Barcelona, Post Coitum

Jeden chytrý raz povedal, že futbal je najkrajšia vedľajšia vec v živote, lebo ho odráža v inom lesku. Kto včera sledoval zázrak na Anfield Road, nemôže povedať inak. Jo. V Barcelone včera večer naozaj padla virtuálna Sagrada Familia. Tá postavená z …

Read   Comments are off
22:19, 3 týždne ago

Jak utopit génia Messiho aneb konec plačkošov v Európe

Prvý zápas stav 0:0 a Suaréz strieľa gól svojmu bývalému mužstvu a raduje sa, ako keby vynašiel liek proti rakovine. Za stavu 2:0, Messiho geniálny priamy a je vymaľované. Veď prečo by aj nie. Hráš proti Barcelone. Beží nadstavený čas, Messi prihráva…

Read   Comments are off