okt 19, 11 mesiacov ago

Mamma Mia! Talianske futbalovô radosti numero 9

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2018/10/juventus.jpgMamma Mia! Talianske futbalovô radosti numero 9

Príde 40-tisíc fanatikov na dvakrát tak veľký starý štadión s atletickou dráhou okolo ihriska. A to nie je začiatok žiadneho vtipu, ale realita talianskej Serie A, ragazzi e ragazze.

AS Rím – Spal

Tento zápasík môže mať veľmi rýchlo hotovo, čiže treba veriť, aby hostia vo večnom meste nezaSpali úvod hry. Vlci bavia každý jeden zápas jak ten úplne posledný a teda na výhru pokojne o 2/3 góly vsadím i tisíc…forintov.

Juventus – FC Janov

SKORO Najlepšia obrana v lige proti /aktuaľne/ najlepšiemu bomberovi talianskej futbalovej hitparády. Z toho môže byť veľmi oku-lahodiaca podívaná. Juventus ešte v lige neokúsil nič okrem výhry a ak má Starú dámu v tomto období niekto zhodiť zo schodov, tak práve už deväťgólový Krzysztof Piatek. Napriek schopnostiam či šťastiu poľského reprezentanta ostávam verný tomu, že ak nedá Mandžukič, ta Ronaldo, alebo Dybala, Bernardeschi a možnože i Costa, ale to ne toten Diego.

Internazionale – AC Miláno

Ta toto už hej! Derby della Madonnina má nielen v Taliansku tak silnú povesť, že stavím plagáty z ProFootballu aj ISIC na to, že najlepšie calcio v krajine ladia v Kazachstane, Afganistane i Vatikaňe. Kokso, Gattuso proti Spallettimu to je v 80.minúte pri nerozhodnom stave väčšie napätie jak MekGregor vs. Khebab. Kádre plné kvality, štadióny plné ľudí, čaše plné vína, lepšie jak Derby Milano neni ani pozvanie od vašej crush do kina. A tomu ver.

Z posledných piatich stretov si milánski chlopci štyrikrát vymenili dresy a recept na tagliatelle za nerozhodného stavu, ale ak si ten náš Milan už stihol konečne oddýchnuť a stihne ice-čko do Milána, kus viac verím modro-čiernym. Keby sa dalo staviť, že ktorý tréner príde v nedeľnom superderby skôr o hlasivky, dám 2ečka na Dženara, no v celkovom súčte všetkých faktorov neviem, či skôr tipovať presný výsledok, či venovať večer hradnej svieci a štúdiu Kooperativizmu.

Taliansky futbal mám rád najmä preto, lebo kým komentátor dokričí slovo gól, už padne ďalší, alebo červená karta. Veleúspešný víkend v každom možnom smere, kolektív.

Timotej Gašper

Mám 23 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: „Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho.“
Timotej Gašper

Najnovšie články od Timotej Gašper (zobraziť všetky)

Timotej Gašper

Timotej Gašper

Mám 23 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: "Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho."

Zdieľať "Mamma Mia! Talianske futbalovô radosti numero 9" cez

More in Futbal
19:58, 2 dni ago

Ženy: Partizán Bardejov – NMŠK Bratislava, review

Zo začiatku zápasu sme mohli vidieť zo strany NMŠK veľmi defenzívnu hru, čo sa prejavilo tým, že väčšina prvého polčasu sa hrala za stavu 0:0. To však dokázala prelomiť v 41. minúte po krásnej akcii Havranová a poslala Bardejov do vedenia 1:0. Vďaka …

Read   Comments are off
18:53, 3 dni ago

Partizán Bardejov – Slovan Bratislava B, mini review

Do zápasu vstúpili omnoho lepšie domáci. To vyústilo v gól do siete Slovana už v siedmej minúte zápasu. Bardejov pokračoval v dominantnej hre a v 23. minúte pridal ďalší bardejovský gól Radoslav Človečko. Po druhom góle prevaha domácich značne oslabl…

Read   Comments are off
8:32, 4 dni ago

EPL: Návrat klubového futbalu na Ostrovy

Lenin je mŕtvy, Kotleba po rozvode, Kližan predal Lambodžini a kým Boris totálne dokaká Brexit, hopsásá ešte aspoň párkrát za Lamanč. Kolo kolo mlynské číslo 5, bratia a sestry. LIVERPOOL – NEWCASTLE Salahovi s Maném po sfúlenom extempore druhomenova…

Read   Comments are off