okt 27, 7 mesiacov ago

Bundesliga, dejstvo deviate

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2018/10/witsel.jpgBundesliga, dejstvo deviate

Piatky doma sú dakedy jak teroristi, nedávajú na výber. Buď v telke farma alebo sledovať bielu stenu. Radšej otváram mekbuk a ťukám, Bundesliga je tu späť, milý kolektív.  

Minulotýždňové predictions vyšli takmer na výbornú, až sa zdá, že doterajšia nemecká nerovnomernosť začína naberať starý známy stereotyp. Bayern konečne vyhral i keď Robben zas neprihral, Dortmund upevnil prvenstvo a chvost chvostom zotrval.

Dortmund – Hertha Berlín

Bitka vo Vestfálskom svätostánku bude stáť za to, milý kolektív. Najlepšie defenzívy nemeckej ligy si budú chcieť nastrieľať čo najviac gólov a potvrdiť svoje postavenie. Od tohto momentu sa prikláňam k domácim, a to mám Ondra Dudu ako jedného z najobľúbenejších vôbec. Dortmund pripomína mašinériu spred das 8-ich rokov, no teraz v novom šate, takže si držte gate.

Kurz ide rázne v prospech BVB a ja sám sa prikláňam k názoru, že žlto-čierni pošlú káder z hlavného mesta domov vrtuľovou Lufthansou ešte pred polčasom.

Mainz – Bayern

Teraz byť objektívny pozitivista či subjektívny objektivista? V prvom prípade vyhrá Bayern a v druhom vlastne tiež, ale s takou iskričkou nádeje pre domáce 05. Bavori sa pochlapili proti Wolfsburgu, no netreba zabúdať, že Mainz je na domácom ihrisku jak prací prášok v reklame, odolný voči všetkým možným nátlakom. Mníchovskí si idú po výhru, iné len v prípade, že mi zajtra príde na účet milión a Bardejov postúpi do Fortuny.

Kurzy ani nechcete vidieť, však to je jasné, či…?

Lipsko – Schalke

Rozbehnuté býky narazia na krompáče smutných baníkov. Schalke je v lige vyhorené jak typický slovenský vagón, no majú šmrnc kvality, ktorý môže zvrátiť i väčšie pohromy, jak boháčsky tím z východu Dojčlandu. Šalkari môžu bozkávať ruky i nohy kalendáru, že ich nefutbalové počínanie sa nachádza v tej časti sezóny, kedy ich aj jedna výhra dokáže vrátiť do boja o všetko, taže Viel Gluck.

Brémy – Leverkusen

Ak sú Brémy najväčším doterajším prekvapením Bundesligy, liekmi prežraní Farmaceuti sú jej sklamaním. Z 3.miesta vydrižňajúci sa Werder je rozbehnutý jak téževé na trase Smilno – Osikov, takže ide rýchlo, no vždy sa môže ešte rýchlejšie vykoľajiť. 

Bayer bez N a fúzatý dôchodca majú predsa len niečo spoločné, ak sú na trinástke, chcú z nej čím rýchlejšie preč. Kurzy idú v prospech zelených a vlastne i ja, bo jak sa pred Garžoľom /local pub/ hovorí, dovtedy stráca Leverkusen body, kým nevyhrá.

Timotej Gašper

Mám 22 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: „Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho.“
Timotej Gašper

Najnovšie články od Timotej Gašper (zobraziť všetky)

Timotej Gašper

Timotej Gašper

Mám 22 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: "Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho."

Zdieľať "Bundesliga, dejstvo deviate" cez

More in Futbal
13:00, 6 dní ago

Keď futbal bolí (liverpoolska balada)

Začalo to ešte v lete Zapol telku ujko tete Dvadsať tímov každý v strehu Nečakajú milosť, nehu Tak stalo sa čo sa stalo Dvom koňom sa zdalo málo Začal sa boj medzi nimi Ekvivalent k nášmu krimi Naháňačka sťa by rely Stuhnutá krv v žilách bola Lietajú…

Read   Comments are off
17:09, 2 týždne ago

Liverpool – Barcelona, Post Coitum

Jeden chytrý raz povedal, že futbal je najkrajšia vedľajšia vec v živote, lebo ho odráža v inom lesku. Kto včera sledoval zázrak na Anfield Road, nemôže povedať inak. Jo. V Barcelone včera večer naozaj padla virtuálna Sagrada Familia. Tá postavená z …

Read   Comments are off
22:19, 2 týždne ago

Jak utopit génia Messiho aneb konec plačkošov v Európe

Prvý zápas stav 0:0 a Suaréz strieľa gól svojmu bývalému mužstvu a raduje sa, ako keby vynašiel liek proti rakovine. Za stavu 2:0, Messiho geniálny priamy a je vymaľované. Veď prečo by aj nie. Hráš proti Barcelone. Beží nadstavený čas, Messi prihráva…

Read   Comments are off