nov 24, 5 mesiacov ago

Bundesliga, dejstvo 12

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2018/11/bundesliga.jpgBundesliga, dejstvo 12

Liga národov i rôznych názorov je chvalabohu pre Slovensko i fanúšika klubovej hitparády preč. O slovo sa hlási aj Bundesliga a ja vítam vás, drahý kolektív.

Bayern Mníchov – Fortuna Dusseldorf

Čo má spoločné Bayern a Dusseldorf? Okrem dvoch remíz a dogabaného /rozumej dojebabraného/ vstupu do ročníka 18/19 asi ani tak nič. Outsider príde do Allianzky s najhoršou defenzívou v tabuľke, ktorú reprezentuje fajných 25 inkasovaných klackov. Bayern síce v posledných dňoch prišiel aj o Jamesa, ale však to je vlastne i tak jedno, bo to on ne Nikov chlopec. Klub spitých Bavorov hádam za ostatné dni vytriezvel do formy a konečne prevedie premiéru vystúpenia pod názvom „Kopac viem, gola dam.“ A z názvu súpera ostane len mesto, istotne nie tá Fortuna.

Kurzy nasledovne, Kristove roky mínus slovom tridsaťdva a máte šance domácich, tých odčítaných 32 je totižto na výhru Benzindorfu.

Hertha Berlín – Hoffenheim

Stretne sa ôsmy so šiestym, obaja vo vyznaní modro-bielej i útočného futbalu. Náhoda? Nein, podľa 4 z 3 renomovaných poradcov Winnersgrúp zápas kola dámy a nedámi. V tomto prípade sa Ondro Duda zdrží v boji proti Kaleřábkovi o čosi dlhšie a keď bude v hlavnom meste hviezda nádeje naklonená na 500-ročný Olympia Stadion s atletickou dráhou jak priemerný taliansky druholigista, bendže dobže. Lenže ide o to, že moje najobľúbenejšie 3-4-3 (hej, píšem o tom v každom blogu), vyhralo 4 z posledných 4 stretnutí, za to Hertha dostáva na broskyňu jak Dankov pisateľ veľdiela od esenes. Čas otočiť plachty na lepšie časy? Hráči z valalu Sinsheim budú cestovať 616 kilometřu aby tomu tak nebolo.

3,4 proti 2,13 fuuuuu, istotu vythrowujte z obloka ešte pred reprízou správ, chlopcom v pohostinstve zverte jasnú jedynku jak skúsený stávkar, krúžkujúc upokojujúce Iks2, verte tomu.

Schalke – Norimberg

Vodpúl sedmí sobotného večera vyzve Schalke borcov z Norimberu. Susedia zo 14. respektíve 15. miesta tabuľky najlepšieho nemeckého futbalu sa stretnú v súboji, ktorý buď dostane prívlastok najnudnejší z kráľovstva najnudnejších, alebo nám všetkým pri obrazovkách rôzneho druhu a najmä priaznivcom na Estadio de Mame i strechu, odtrhne na šupu ofiny. Norimberg sťaby slepý na výstave sa snaží o každý jeden bod, no výsledná hodnota hry je asi jak šanca, že do Vianoc napíšem celú bakalárku- exodus kolek/s/týve. Domáci majú kvalitu, no ich prejav vyzerá jak ja zobudený po veeeľkej pijatike. Horšie jak Schalke hrá asi len nefunkčné rádio a keďže oboch súperov máta zúfalstvo, dá sa čakať boj o všetko, bo to tak zúfalci robia, či? Neviemuš, opýtajme sa dakeho z pokecu.

Kvôli menu i kádru jasné kurzy na Šalke /1,55/ vs. šesť plus na hostí, ale čo ja viem, veď ruku na srdce, pohľad na dvojkríž a aspoň za lovky z vrátených fľašiek od pifka na hostí a Adama Zreľáka.

Joj, neviete si predstaviť, jak mi urobilo dobre zas si kus pisnuť. Pondelkový zápočet pýta o jeden predspánkový otčenáš naviac a keby ste chceli vedieť tajomstvo ohľadom koncu teho našho šveta, ta naj še pači: Od 24. do 26.12 budu šveta a potym budze konec šveta.

Namaľujte si víkend na plátno vašich možností i radostí a vedzte, že keď všetko sklame, fotbal je tu len pre vás. Ruky bozkávam, milý kolektív.

Timotej Gašper

Mám 22 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: „Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho.“
Timotej Gašper

Najnovšie články od Timotej Gašper (zobraziť všetky)

Timotej Gašper

Timotej Gašper

Mám 22 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: "Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho."

Zdieľať "Bundesliga, dejstvo 12" cez

More in Futbal
17:56, 6 hodín ago

EPL: Šejk versus Ostré vidly

Slovo derby má v angličtine tri významy. Je to buď anglický tvrdý syr typu čedar, dostih trojročných koní na 2400 metrov, alebo stretnutie dvoch miestnych športových oddielov. V Manchestri sa kope večer jedna výstavná mastenica. Vcucnutí do vákua neg…

Read   Comments are off
9:13, 4 dni ago

Bundesliga, dejstvo 30

S Veľkou nocou prichádza veľká dilema či pôst či nepôst. Idzem alebo nejdzem, ešteže je po voľbách, vítam nerozhodný kolektív. Bayern – Werder Brémy Bayern sa zvládol pozbierať a po demontáži BVB si pochutnal i na Dizeldorfe, ktorý premohol v pomere …

Read   Comments are off
18:52, 4 dni ago

EPL: Kopeme pomaly za posledné

Ak idú všetky autá v protismere, ste v Anglicku. Najmegalomanskejšia liga na svete kope v sezóne pomaly za posledné, vitajte znova za kanálom, priatelia. Man City – Tottenham Po stredajšom ligomajstrovom zápase desaťročia medzi dnešnými súpermi si hn…

Read   Comments are off