nov 24, 8 mesiacov ago

Bundesliga, dejstvo 12

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2018/11/bundesliga.jpgBundesliga, dejstvo 12

Liga národov i rôznych názorov je chvalabohu pre Slovensko i fanúšika klubovej hitparády preč. O slovo sa hlási aj Bundesliga a ja vítam vás, drahý kolektív.

Bayern Mníchov – Fortuna Dusseldorf

Čo má spoločné Bayern a Dusseldorf? Okrem dvoch remíz a dogabaného /rozumej dojebabraného/ vstupu do ročníka 18/19 asi ani tak nič. Outsider príde do Allianzky s najhoršou defenzívou v tabuľke, ktorú reprezentuje fajných 25 inkasovaných klackov. Bayern síce v posledných dňoch prišiel aj o Jamesa, ale však to je vlastne i tak jedno, bo to on ne Nikov chlopec. Klub spitých Bavorov hádam za ostatné dni vytriezvel do formy a konečne prevedie premiéru vystúpenia pod názvom „Kopac viem, gola dam.“ A z názvu súpera ostane len mesto, istotne nie tá Fortuna.

Kurzy nasledovne, Kristove roky mínus slovom tridsaťdva a máte šance domácich, tých odčítaných 32 je totižto na výhru Benzindorfu.

Hertha Berlín – Hoffenheim

Stretne sa ôsmy so šiestym, obaja vo vyznaní modro-bielej i útočného futbalu. Náhoda? Nein, podľa 4 z 3 renomovaných poradcov Winnersgrúp zápas kola dámy a nedámi. V tomto prípade sa Ondro Duda zdrží v boji proti Kaleřábkovi o čosi dlhšie a keď bude v hlavnom meste hviezda nádeje naklonená na 500-ročný Olympia Stadion s atletickou dráhou jak priemerný taliansky druholigista, bendže dobže. Lenže ide o to, že moje najobľúbenejšie 3-4-3 (hej, píšem o tom v každom blogu), vyhralo 4 z posledných 4 stretnutí, za to Hertha dostáva na broskyňu jak Dankov pisateľ veľdiela od esenes. Čas otočiť plachty na lepšie časy? Hráči z valalu Sinsheim budú cestovať 616 kilometřu aby tomu tak nebolo.

3,4 proti 2,13 fuuuuu, istotu vythrowujte z obloka ešte pred reprízou správ, chlopcom v pohostinstve zverte jasnú jedynku jak skúsený stávkar, krúžkujúc upokojujúce Iks2, verte tomu.

Schalke – Norimberg

Vodpúl sedmí sobotného večera vyzve Schalke borcov z Norimberu. Susedia zo 14. respektíve 15. miesta tabuľky najlepšieho nemeckého futbalu sa stretnú v súboji, ktorý buď dostane prívlastok najnudnejší z kráľovstva najnudnejších, alebo nám všetkým pri obrazovkách rôzneho druhu a najmä priaznivcom na Estadio de Mame i strechu, odtrhne na šupu ofiny. Norimberg sťaby slepý na výstave sa snaží o každý jeden bod, no výsledná hodnota hry je asi jak šanca, že do Vianoc napíšem celú bakalárku- exodus kolek/s/týve. Domáci majú kvalitu, no ich prejav vyzerá jak ja zobudený po veeeľkej pijatike. Horšie jak Schalke hrá asi len nefunkčné rádio a keďže oboch súperov máta zúfalstvo, dá sa čakať boj o všetko, bo to tak zúfalci robia, či? Neviemuš, opýtajme sa dakeho z pokecu.

Kvôli menu i kádru jasné kurzy na Šalke /1,55/ vs. šesť plus na hostí, ale čo ja viem, veď ruku na srdce, pohľad na dvojkríž a aspoň za lovky z vrátených fľašiek od pifka na hostí a Adama Zreľáka.

Joj, neviete si predstaviť, jak mi urobilo dobre zas si kus pisnuť. Pondelkový zápočet pýta o jeden predspánkový otčenáš naviac a keby ste chceli vedieť tajomstvo ohľadom koncu teho našho šveta, ta naj še pači: Od 24. do 26.12 budu šveta a potym budze konec šveta.

Namaľujte si víkend na plátno vašich možností i radostí a vedzte, že keď všetko sklame, fotbal je tu len pre vás. Ruky bozkávam, milý kolektív.

Timotej Gašper

Mám 22 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: „Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho.“
Timotej Gašper

Najnovšie články od Timotej Gašper (zobraziť všetky)

Timotej Gašper

Timotej Gašper

Mám 22 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: "Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho."

Zdieľať "Bundesliga, dejstvo 12" cez

More in Futbal
18:27, 13 hodín ago

Gareth Bale dotancoval: Ale čo teraz?

Zinedine Zidane sa zahral na kata a Bale tak dotancoval svoj biely balet. Ale čo sa stane teraz? „Dúfame, že čoskoro odíde. Bude to najlepšie pre všetkých. Pracujeme na jeho prestupe do iného tímu. Nemám proti nemu nič osobné, no prišiel čas ukončiť …

Read   Comments are off
22:20, 1 mesiac ago

Školské majstrovstvá Slovenska majú dnes už svojich víťazov

Dvojdňový maratón futbalových zápasov sa skončil a uzavrela sa tak ďalšia náročná kapitola okresných a krajských kôl a následne celoštátneho finále. V tridsiatich dvoch odohraných zápasoch podali starší žiaci a žiačky Slovenska neuveriteľné výkony a …

Read   Comments are off
20:00, 1 mesiac ago

Školské majstrovstvá Slovenska vo futbale

Dnes 19. júna 2019 privítal bardejovský futbalový štadión to najlepšie, čo v rámci školského futbalu na Slovensku máme. Začali sa Školské majstrovstvá Slovenska v malom futbale starších žiakov a žiačok. Organizátormi podujatia sú Ministerstvo školstv…

Read   Comments are off