dec 7, 6 mesiacov ago

Bundesliga, deň štrnásty

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2018/12/bundesliga.jpgBundesliga, deň štrnásty

Francúzi sa mocno vzrušili, zákony porušili a zápasy zrušili. Ešteže sa na východ od ohniska protestov hrá futbal. Bundesliga dejstvo 14, zdravím kolektív.

Bayern – Norimberg

Čo sa týka predzápasových predictions ako kurzy, sila kádru, či skúsenosti, tam by som Bayern v tomto ročníku veľmi neťahal, lebo už neraz dali najavo, že je to na figu. V domácej súťaži sú Bavori považovaní skoro za ekvivalent k „Red Debils“, ktorí nevedia vyhrať ani dva zápasy v rade, dlhom, oproti evanjelickému. Teraz ich čaká Norimberg i s našim Adamom Zreľákom, ktorý síce góly dáva, no klub i tak šicko prehráva. Vsadím poznámky na budúcotýždňovú skúšku a 2,43 eura na to, že štvrtý Bayern je viac zúfalý jak 15. Norimberg. Prečo? Lebo Borussia Dortmund.

Hlupák mníchovských podcení a ešte väčší hlupák dá na hendikep lebo slepo verí, dačo také jak Stíví Wonder.

Schalke – Dortmund

V ostatných rokoch je úplne jedno, že kto je na akom mieste v tabuľke, lebo až Ruhr derby /Derby o Porúrie/ ukáže, kto je právom hore či neprávom dole. V posledných dvoch zápasoch si Schalke a BVB rozdelili až 10 gólov a v oboch prípadoch išlo úplne o všetko, lebo verte, že na úrovni nemeckého futbalového fanatizmu nechcete prehrať derby. Ibaže by vám potom nevadil týždenný výsmech v práci, škole, obchode, posteli.

Kurzy 3,4 vs 2,2 a to úplne logicky, veď Dortmund predvádza v aktuálnom dianí lepšiu verziu seba z rokov 2011/2012/2013.

Hertha Berlín – Frankfurt

Do hlavného mesta priletia odvážne Orly, ktoré v tejto sezóne driapu naozaj vysoko. Hertha vs. Eintracht, tabuľkoví skoro susedia z miest 7 a 5, kádre plné mladých pušiek dychtivých minimálne po góle, maximálne po vyššom plate či prestupe do Bayernu.

Iksečka nezarmúti, jedynka vodu zamúti a dvojka familiu Dudovcov kus posmúti. Ja som za x2, lebo Luka Jovič.

Verím, že Mikuláško dal do obloku každému zaslúžené a keď som dobre čítal správy, horí ďalší vagón. Prajem nemeckým futbalom rušený druhý adventný víkend, kolektív.

Timotej Gašper

Mám 22 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: „Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho.“
Timotej Gašper

Najnovšie články od Timotej Gašper (zobraziť všetky)

Timotej Gašper

Timotej Gašper

Mám 22 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: "Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho."

Zdieľať "Bundesliga, deň štrnásty" cez

More in Futbal
20:00, 2 hodiny ago

Školské majstrovstvá Slovenska vo futbale

Dnes 19. júna 2019 privítal bardejovský futbalový štadión to najlepšie, čo v rámci školského futbalu na Slovensku máme. Začali sa Školské majstrovstvá Slovenska v malom futbale starších žiakov a žiačok. Organizátormi podujatia sú Ministerstvo školstv…

Read   Comments are off
19:03, 3 dni ago

Košické futbalové paradoxy

Priznám sa, že ako Košičan som sa na mestské ligové derby v ďalšej sezóne už poriadne tešil. Veď od súboja FC vs. Loky už to je pekných pár rokov. Tešil som sa však márne. A nie, k počudovaniu nejde o klub FC Košice, ktorý to „poklašľal“….

Read   Comments are off
20:45, 1 týždeň ago

Budimír – Perín, V. liga

Druhá júnová nedeľa dnes v Budimíre patrila všetkým futbalovým priaznivcom. Domáci TJ Družstevník totiž nastúpil na posledný domáci zápas aktuálnej sezóny. Budimír sa od tejto sezóny predstavil premiérovo v piatej Košicko-gemerskej lige, v ktorej po …

Read   Comments are off