jan 3, 6 mesiacov ago

L. F. Club: Čakanie na titul

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2019/01/liverpool.jpgL. F. Club: Čakanie na titul

Bude to už pekných 10+ rokov, čo som si po prvýkrát všimol červený liverpoolsky klub od rieky Mersey. Od toho dňa som sledoval jeho kroky, jeho víťazstvá a pády, nuž a úprimne, všetci vieme, čoho bolo viac. Od príchodu čarodeja Kloppa je však všetko inak.

V čom spočíva sila kedysi podceňovaného celku? To je otázka, na ktorú sa snaží prísť nielen obyčajný fanúšik, ale aj väčšina klubov vo futbalovej Európe a svete. Pre mňa je odpoveď jednoznačná – Livepool nie je klub, ktorý sa spolieha na jednu megahviezdu. To totiž nie je riešenie. Madridu chýba CR7, Barcelona bez Messiho nemá zuby (iba ak tie Suarezove) a keď za taký Arsenal netrafí Aubameyang, Özil asi len ťažko…

Salah neskóruje? Hattrickom sa zaskvie Firmino. Zraní sa Mané? Plne ho zastúpi povedzme taký Shaqiri. Chýba hrotový útočník? Gólovo sa preberie Sturridge. Zoberme si k tomu v strede poľa mená ako Fabinho, Milner či Keita, vzadu najlepšieho stopéra na Ostrovoch a v bránke mága Alissona, ktorý chytí aj nechytateľné. Vtedy razom zistíme, v čom spočíva sila The Reds. 

Obrovská sila manšaftu sa tiež ukázala v kritickej situácii, kedy klub opustil doterajší pilier menom Coutinho. Vtedajšia zrada, ako prestup vnímali takmer všetci fanúšikovia The Reds, spôsobila totálne prekopanie základnej zostavy a paradoxne ešte lepší výkon.

Klopp dokázal navyše objaviť potenciál v takých menách, ktoré každý odpisoval. Ukážkovým príkladom je Shaqiri, v lete označovaný ako zbytočný nákup, či momentálny adept na Zlatú kopačku Salah. Apropo, viete si tipnúť, o koľko vzrástla trhová hodnota Egypťana od príchodu do Liverpoolu? O približne 115 miliónov euro.

Dnešného večerného zápasu proti Citizens sa už neviem dočkať. Posledných päť vzájomných zápasov hovorí jasne pre hosťujúci celok, keď štyri dokázal vyhrať a v jednom sa zrodila bezgólová remíza. Pripočítajme k tomu absenciu De Bruyneho, hernú trápenku Guardiolovcov a…. a večer sa ukáže. 

Rád by som však videl matroš, čo okúsili búkmejkri, keď vymýšľali kurzy na dnešné megaderby. Každopádne to bude pecka. A možno sa tento rok dočkám.

Samuel Biroš

Administrátor vo BROsport.sk
23r., študujem na Technickej univerzite v Košiciach. Šport je niečo, čo ma vystihuje a napĺňa, je to životný štýl.
Samuel Biroš

Najnovšie články od Samuel Biroš (zobraziť všetky)

Samuel Biroš

Samuel Biroš

23r., študujem na Technickej univerzite v Košiciach. Šport je niečo, čo ma vystihuje a napĺňa, je to životný štýl.

Zdieľať "L. F. Club: Čakanie na titul" cez

More in Futbal
20:00, 3 hodiny ago

Školské majstrovstvá Slovenska vo futbale

Dnes 19. júna 2019 privítal bardejovský futbalový štadión to najlepšie, čo v rámci školského futbalu na Slovensku máme. Začali sa Školské majstrovstvá Slovenska v malom futbale starších žiakov a žiačok. Organizátormi podujatia sú Ministerstvo školstv…

Read   Comments are off
19:03, 3 dni ago

Košické futbalové paradoxy

Priznám sa, že ako Košičan som sa na mestské ligové derby v ďalšej sezóne už poriadne tešil. Veď od súboja FC vs. Loky už to je pekných pár rokov. Tešil som sa však márne. A nie, k počudovaniu nejde o klub FC Košice, ktorý to „poklašľal“….

Read   Comments are off
20:45, 1 týždeň ago

Budimír – Perín, V. liga

Druhá júnová nedeľa dnes v Budimíre patrila všetkým futbalovým priaznivcom. Domáci TJ Družstevník totiž nastúpil na posledný domáci zápas aktuálnej sezóny. Budimír sa od tejto sezóny predstavil premiérovo v piatej Košicko-gemerskej lige, v ktorej po …

Read   Comments are off