jan 10, 4 mesiace ago

Osemfinále LM z pohľadu našej redakcie, časť druhá

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2019/01/liga-majstrov.jpgOsemfinále LM z pohľadu našej redakcie, časť druhá

Vianoce sú za nami a pomaly ale isto sa rozbiehajú aj európske futbalové súťaže. Niektoré za ten čas ani nebrzdili a niektoré zase ešte neštartujú, asi ako Fabia pred bytovkou z roku 2003. Za ten čas si Liverpool vybral slabšiu chvíľku v pohári, Rooney pri poháriku, Sarri pri popolníku a José doma pri krbe čítajúc, že Peréz ho láka druhýkrát vstúpiť do madridskej rieky. V prípade trapenky a biedy Realu by sa tento krok už asi ani nedal považovať za krok vedľa. Andrej z Revúcej oznámil voľby prezidentské v termeni marcovom, Robo sa zase chystá na post ústavného sudcu hoci asi zabudol, že ten sa nachádza tam, kde nič nie je. A potom si chlapi uvedomia, že pomaly ale isto musia riešiť rezervácie pre seba a svoje polovičky na Valentína, pretože tento rok to nevychádza na prvé zápasy osemfinále Ligy majstrov. A tomto to vlastne sú aj nasledujúce riadky.

Lyon – Barcelona

Timo

Levy z juhu Francúzska dokázali v skupine potrápiť okrem hráčov Man City i klubovú práčku. S klubom jak Lyon pozorne, lebo pôjde do teho podobne ako Schalke či Sir Nicolas z Harryho Pottera (bezhlavo), no v tomto prípade príde Messi a pohľadom by malo byť po všetkom. Žiaľ.

Timov tip na postup: I keď mám taaaaaak veľmi rád OL, dnes ne, pane kolego.

Peťo

Kolega vyššie spomínal, že ďalší žabožrúti z osemfinálovej šmetanky trápili práčku a hospodára. Dovolím si pridať poznámku, že trápili aj moje tipérske konto v jednej nemenovanej slovenskej stávkovej spoločnosti, a čo sa im podarilo potrápiť najviac boli moje nervy. Neprehrali. Ale vyhrali až raz. Diki. Za to z južnej strany Pyrenejí sú vysmiati. Majú Messiho a to bohate stačí.

Peťov tip na postup: Depayovci/Fekirovci nezvíťazia jak vo februári tak i v marci. Jedine, že Messi bude dolámaný. Celý. Tutovka na Kataláncov. Aj za dom.

AS Rím – FC Porto

Timo

I give you – najnudnejšia dvojica osemfinále. Nič v zlom, veď z pozície redaktora som už celoživotne odhodlaný sršať objektivitou a rešpektom ku každému súperovi, ale v tomto prípade si urobím pauzu. Ani neviem, papierovo Rím, podľa výsledkov v skupine Porto, taže radšej si uvaRím, preveRím, zaku… ale no tak.

Timov tip na postup: Za mňa Večné mesto a na pizzu pesto.

Peťo

Osobne by som pesto na pizzu nedával, ale budiž. Proti gustu žiaden dišputát. Ako bolo napísané. Nuda. Väčšia nuda. AS Rím – Porto. Aspoň podľa mien. Asi radšej omočím nohy v Corgoňovi desine.

Peťov tip na postup: Na FIFA 06 bolo moje prvé mužstvo v režime Kariéra práve Porto. Tak nejak verím, že to budú práve Draci. Ale kto by v dnešnej dobe veril politikom, futbalovým trénerom, ktorí sú si istí svojou pozíciou (serus José a Julen) a pseudofutbalovým odborníkom?

Ajax – Real Madrid

Timo

Ten Peťo z predošlého článku je už hádam so svojim monitorom z vlastivedy vysporiadaný a tak sa môžeme venovať ďalším dvojiciam. Naozaj je o čom? I keď hej, ja chápem, v istých momentoch tejto sezóny by Courtois pustil gól i od predavačky piva na štadióne, ale zas prrr. Ajax mám veeeľmi rád, no tím s vekovým priemerom volebnej základne ĽSNS si proti oveľa skúsenejším borcom neškrtne, ani zápalku.

Timov tip na postup: It is real, že ďalej pôjde Real.

Peťo 

Peťo: Príde Peťo, s vlastivedou už vysporiadaný, sadne si k tipérskemu kontu a drbne tam v poslednom kole Ligy majstrov na Real tutovu jednotku. S handicapom 0:2. A potom sa tvári ako meme obrázok Harold (keď nevieš, použi Google). A samozrejme dostáva jednu krajšiu správu na FB ako druhú. V zostave Fail, Pangasius, Bezmena a teraz už aj spasiteľ Perézovho sna Brahim Diáz. A kopa tragédie na jednom mieste. Situácia v Madride pripomína ustanovujúcu schôdzu obecného zastupiteľstva vo Fekišovciach. Bohužiaľ. Ajax zase mladý a behavý mančaft, ktorý určite nebude mať čo stratiť a internetová smotánka si myslí, že práve Holanďania dostali najpriechodnejšieho súpera. Nečudo, forma Realu je závratná. Ale to isté tu bolo aj pod Benitézom. A taktiež aj minulý rok, keď im žreb prisúdil PSG.

Peťov tip na postup: Nie až tak jednoznačne, ale utrápený Real utrpí dve tesné víťazstvá a tesne postúpi. Ach jaj.

Liverpool – Bayern

Timo

Waaau, akože odhliadnuc od dlhoročnej závislosti na nemeckom klube musím uznať, že toto bude mastenica väčšia jak najväčšia. Liverpool sťa by rozbehnutá mašina vyzerá, že v domácej lige svoju kožu tak lacno nepredá, no Liga mistřu prináša vždy svoje pre a proti. Najfutbalovejšia dvojica osemfinále Ligy majstrov so sebou prinesie dávku dynamiky, taktiky a futbalu, na ktorý sa chce pozerať každé očko.

A kto si myslí, že hráči sú na ihrisku jak zvieratá a treba sa ich báť, budem citovať výrok jedného múdreho muža: „Neboj sa zvierat, boj sa ľudí.“

Timov tip na postup: Osobne papierovo-výkonnostne hovorím Liverpool, ale stať sa môže čokoľvek a thomu věř.

Peťo

Liverpool sa už rozbehol a po takmer 29 rokoch sa možno konečne dočká ligového titulu. Bayern bol zadrhnutý a po šiestich tituloch možno ten siedmy nezíska. A možno to zase nebude liverpoolsky rok a Bayern možno zase získa titul. Uvidíme vo februári a v marci. Potom uvidíme, či Niko Kovač dokončí sezónu na lavičke Bavorov.

Peťov tip na postup: V momentálnej forme by som povedal Liverpool, ale po ťažkých bojoch na všetkých anglických frontoch to v marci bude nakoniec súdené Bayernu.

Peter Petrič

Dvanásť rokov futbalu na najvyššej možnej úrovni a dva roky ako tréner mi veľa dalo a veľa vzalo. Napriek všetkým životným peripetiám ostávam navždy verný hre všetkých hier.
Peter Petrič

Najnovšie články od Peter Petrič (zobraziť všetky)

Peter Petrič

Peter Petrič

Dvanásť rokov futbalu na najvyššej možnej úrovni a dva roky ako tréner mi veľa dalo a veľa vzalo. Napriek všetkým životným peripetiám ostávam navždy verný hre všetkých hier.

Zdieľať "Osemfinále LM z pohľadu našej redakcie, časť druhá" cez

More in Futbal
13:00, 6 dní ago

Keď futbal bolí (liverpoolska balada)

Začalo to ešte v lete Zapol telku ujko tete Dvadsať tímov každý v strehu Nečakajú milosť, nehu Tak stalo sa čo sa stalo Dvom koňom sa zdalo málo Začal sa boj medzi nimi Ekvivalent k nášmu krimi Naháňačka sťa by rely Stuhnutá krv v žilách bola Lietajú…

Read   Comments are off
17:09, 2 týždne ago

Liverpool – Barcelona, Post Coitum

Jeden chytrý raz povedal, že futbal je najkrajšia vedľajšia vec v živote, lebo ho odráža v inom lesku. Kto včera sledoval zázrak na Anfield Road, nemôže povedať inak. Jo. V Barcelone včera večer naozaj padla virtuálna Sagrada Familia. Tá postavená z …

Read   Comments are off
22:19, 2 týždne ago

Jak utopit génia Messiho aneb konec plačkošov v Európe

Prvý zápas stav 0:0 a Suaréz strieľa gól svojmu bývalému mužstvu a raduje sa, ako keby vynašiel liek proti rakovine. Za stavu 2:0, Messiho geniálny priamy a je vymaľované. Veď prečo by aj nie. Hráš proti Barcelone. Beží nadstavený čas, Messi prihráva…

Read   Comments are off