jan 17, 6 mesiacov ago

Otvárame jarné vráta: Bundesliga, dejstvo 18

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2019/01/mnichov.jpgOtvárame jarné vráta: Bundesliga, dejstvo 18

Nedostatok snehu v januári, ľudia nadávajú, dostatok snehu v januári, ľudia nadávajú. Ešteže máme ten futbal, nemecká šľachta je späť a ponúka nám kolo číslo 18, vítam kolektív.

Hoffenheim – Bayern

Keď v auguste otváralo toto duo nový ročník Bundesligy, Kovač si pri ligovom debute pripísal výhru 3:1. Odvtedy prešli Bavoráci tak hustým tŕním jesene, že nahnuté boli aj zmluvy klubových upratovačiek. V posledných kolách pred zimnou pauzou sa však majstri vzchopili a ligový index formy hovorí jasne – 5 výhier za sebou. Hoffenheim na neistom 7. mieste musí urobiť pre možné body všetko, keďže tak ako môžu rýchlo vyskočiť do bojov o EL, tak rýchlo môžu padnúť na spod tabuľky. Posledných 5 kôl v réžii TSG 1899 hovorí samé remízy a zatiaľ čo v ostatných prípadoch bola deľba bodov sklamaním, v piatok bude spasením.

Kurzy necelých 6 versus 1,6 – a veď dajte na Bayern, dám aj ja.

RB Lipsko – Borussia Dortmund

Východný vietor príde rozvíriť nadupaný roj Včiel. Dortmund má v tabuľke zo 17 zápasov len jeden prípad plnej straty bodov, náskok pred Bayernom činí k dnešnému dňu celých 6/six, sechs, šest, seis/ bodov a v rangu strelcov obsadili BVB-čkári 2 z prvých 3 miest/och/. Jar nebola v nemeckom elitnom futbale tak napínavá azda posledných 6 rokov, keďže Dortmund vie poraziť i Bayern i Schalke, ale prehrá s Dusseldorfom, čo platí aj o Bayerne a naopak. Šuvix, drahý kolektív, Alcácer a Timo Werner ako lídri gólovej nádielky budú v strehu jak upratovačka, čo kontroluje prezufky na ZŠ na prvom stupni.

Hecnite sa a stavte na domácich, alebo istotka na hostí, alebo radšej ostať doma a sledovať Kosti.

Leverkusen – Monchengladbach

Tabuľkovo tretie Žriebätá čaká náročný ligový zápas proti Farmaceutom, ktorí sa chvalabohu zobudili a pred zimnou pauzou dokázali nazbierať nejaké tie cenné punkty. Zatiaľ čo Gladbach s rovnomerne vyváženým kádrom a dobrou ideou vie, ako vyhrať, Leverkusen má hviezdy vpredu a defenzíva často ide na voľnobeh s dúfaním, že toho veľa nepadne. Hovorí za to aj fakt, že Bayer bez N v ostatných 17. kolách (26:29) viac ligol jak ehm, *igol. Keď Laci Béneš (dajbože) nastúpi, sťahujem sa do Fekišovcoch.

Mám tušák, že Bayer natiahne šnúru výhier na 3 za sebou a pri kurze 2 na nich som si ešte viac istý, ale to tak byť v dnešnej dobe dačím si istý.

Norimberg – Hertha Berlín

Na neskorý športovo-orientovaný Norimberský proces si brúsia zuby obe strany. Žalostne posledný Norimberg s Adamom Zreľákom bude hostiť ôsmu Dudovu družinu. Zatiaľ čo Jungs z hlavného mesta môžu jeseň pomerne s dobrým pocitom hodiť za hlavu, na severe Bavorska sa toho muselo rozoberať veľa. Ako to domáci rozobrali, či vôbec ešte majú štadión a ako im prospela pauza respektíve či dokáže Hertha naštartovať boj o EL /asi len na PlayStation/ bodovo, sa uvidí už vof nedeľu.

Hovorím remíza, iné len v prípade, že sa mýlim.

Šport je dar a futbal zvlášť, tak si ho užívajte v akejkoľvek forme, ale stávkovanie držte v norme! Krásny víkend prajem, sledujúci kolektív.

Timotej Gašper

Mám 22 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: „Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho.“
Timotej Gašper

Najnovšie články od Timotej Gašper (zobraziť všetky)

Timotej Gašper

Timotej Gašper

Mám 22 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: "Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho."

Zdieľať "Otvárame jarné vráta: Bundesliga, dejstvo 18" cez

More in Futbal
18:27, 20 hodín ago

Gareth Bale dotancoval: Ale čo teraz?

Zinedine Zidane sa zahral na kata a Bale tak dotancoval svoj biely balet. Ale čo sa stane teraz? „Dúfame, že čoskoro odíde. Bude to najlepšie pre všetkých. Pracujeme na jeho prestupe do iného tímu. Nemám proti nemu nič osobné, no prišiel čas ukončiť …

Read   Comments are off
22:20, 1 mesiac ago

Školské majstrovstvá Slovenska majú dnes už svojich víťazov

Dvojdňový maratón futbalových zápasov sa skončil a uzavrela sa tak ďalšia náročná kapitola okresných a krajských kôl a následne celoštátneho finále. V tridsiatich dvoch odohraných zápasoch podali starší žiaci a žiačky Slovenska neuveriteľné výkony a …

Read   Comments are off
20:00, 1 mesiac ago

Školské majstrovstvá Slovenska vo futbale

Dnes 19. júna 2019 privítal bardejovský futbalový štadión to najlepšie, čo v rámci školského futbalu na Slovensku máme. Začali sa Školské majstrovstvá Slovenska v malom futbale starších žiakov a žiačok. Organizátormi podujatia sú Ministerstvo školstv…

Read   Comments are off