feb 22, 6 mesiacov ago

Na Slovane PADLA

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2019/02/slovan.jpgNa Slovane PADLA

Hodnotiť porobu Slovana v KHL tak, aby sa na jednej strane pochválilo pravoverné hokejové srdce a na druhej exemplárne kopol na stred zadnice prostý ľudský megalomanizmus nie je jednoduché, skúsim aspoň subjektívny pohľad na vec.

Keď si zajtra oblečieš dres Messiho a vybehneš s loptou na miestny pľac za humno, si Messi aj nie si Messi. Niečo máš za tie roky celkom slušne natrénované, niečo si našetril, trh si podrobne rekognoskoval. Hviezdou na ňom najskôr nebudeš, vravia ale, že máš viac talentu ako ostatní a v živote si treba veriť. A keď budeš ďalej makať, pridáš fitko a kus to zveríš naverímboha, drina ti vráti investo/dvesto/vané.

Nevydalo.

Na tom pľaci si časom zistil, že chcenie, odhodlanie, bojovnosť, či kompletné srdce aj s bonusmi ti nestačia. Nemáš totižto to hlavné – kvalitu. V práci s loptou – rozumej hokejkou, si lepší len pri faulovaní, psychologická nadstavba, somatická sila, technika, rýchlosť, či korčuliarska dominancia je v porovnaní s tvojimi súpermi tiež tá druhá najlepšia na ľade. Zistiac zistené a utŕžiac prvé rany, začína opúšťať pomyselnú palubu fackovaného Titaniku jeden kamoš za druhým. Výplata za drinu dosť nečakane mešká a frázy „širokého“ vedenia firmy – z ktorej mimochodom bosovia z tam najhore nejedného stopnú v činnosti – sa opakujú: „Splníme finančné záväzky, dodržíme harmonogram splátok dlhov, stabilizujeme, ozdravíme finančnú situáciu…“ V rámci ktorej ešte nejaký starosta pýta 800 tisíc ročne za nájom pľacu. Presne toho, na ktorom čoraz viac znechutený trénuješ.

Kušeš do jazyka, bojuješ, snažiac sa ísť ďalej. Niečo na ten účet konečne prišlo, sezóna ale nemá konca, z modrých roztlieskávačiek sú rozplakávačky, cestovanie je o držku a ty – to ďalej schytávaš z každej strany. Doma, vonku, fyzicky a hlavne na dušu. Pol krajiny naďalej chriaka, že jej robíš hanbu a ty pritom zdecimovaný už takmer nemáš koho postaviť do vlastnej brány. Keď si už úplne dole, stále hrdo predstierajúc, že si len viažeš korčule, spoznávaš odpoveď na dilemu hlodajúcu ťa posledné mesiace. Nemal si namiesto občasného vešania vinklov medzi noblesou ostať radšej doma s polovičkou vešať záclony? A nechať svojich snobských bosov zainvestovať v krajine do niečoho zmysluplnejšieho? Či vedia, koľko stojí také nové cetéčko v špitáli? Alebo rovno celý špitál…?

Niekto si obliekol zlaté brnenie, ktoré bolo jak priťažké, tak pridrahé. A ktoré splácame nejakým spôsobom všetci. Okrem toho, že to na tom pľaci za humnom treba prekopať od základu, by si hokejový plebs zaslúžil minimálne ešte jedno. 

Jedno obyčajné chlapské os-pra-ve-dlnenie…

Stew Bee

Blogger vo BROsport.sk
S diagnózou akútnej neschopnosti vidieť veci jednoducho budete ťažko písať vždy to, čo, a hlavne ako by chcel pospolitý ľud čítať, keď ale dáte dokopy odviazané podvedomie, excesívnu metaforu a bizarnú iróniu, doktor vám na to poľahky vystaví papier. BROsport je každopádne pecka. Megapecka.
Stew Bee

Najnovšie články od Stew Bee (zobraziť všetky)

Stew Bee

Stew Bee

S diagnózou akútnej neschopnosti vidieť veci jednoducho budete ťažko písať vždy to, čo, a hlavne ako by chcel pospolitý ľud čítať, keď ale dáte dokopy odviazané podvedomie, excesívnu metaforu a bizarnú iróniu, doktor vám na to poľahky vystaví papier. BROsport je každopádne pecka. Megapecka.

Zdieľať "Na Slovane PADLA" cez

More in Hokej
22:44, 6 dní ago

Znovuzrodenie košického hokeja

7+ hodín v aute s destináciou Pardubice určite stáli za to. Hokej, ktorý totiž predviedli košickí hokejisti na Zbyněk Kusý Memorial proti ruskému Vladivostoku, sa nedá nazvať inak než znovuzrodenie. Minimálne tri roky som výkon podobný tomu včerajšie…

Read   Comments are off
16:59, 2 mesiace ago

Hokejový Slovan naspäť do ligy?

Existuje hokejová spravodlivosť? Ak áno, tak nie na Slovensku a už určite nie na našej klubovej úrovni.  Predstavte si nasledujúcu situáciu. Ako klub hráte medzinárodnú hokejovú ligu, na ktorú však nemáte dostatočnú kvalitu a ani peniaze. Snažíte sa …

Read   Comments are off
8:52, 3 mesiace ago

MS v hokeji spoza gauča, vol. 2

Druhý a zároveň posledný pohľad na hokejový sviatok v znamení názorov nehokejového priaznivca je tu, tipujúco-maturitný kolektív. Na internete predvolebné statusy, v rádiu predvolebné diskusie, v schránke predvolebné letáky. Uff, kolektív, bál som sa…

Read   Comments are off