feb 22, 3 mesiace ago

Na Slovane PADLA

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2019/02/slovan.jpgNa Slovane PADLA

Hodnotiť porobu Slovana v KHL tak, aby sa na jednej strane pochválilo pravoverné hokejové srdce a na druhej exemplárne kopol na stred zadnice prostý ľudský megalomanizmus nie je jednoduché, skúsim aspoň subjektívny pohľad na vec.

Keď si zajtra oblečieš dres Messiho a vybehneš s loptou na miestny pľac za humno, si Messi aj nie si Messi. Niečo máš za tie roky celkom slušne natrénované, niečo si našetril, trh si podrobne rekognoskoval. Hviezdou na ňom najskôr nebudeš, vravia ale, že máš viac talentu ako ostatní a v živote si treba veriť. A keď budeš ďalej makať, pridáš fitko a kus to zveríš naverímboha, drina ti vráti investo/dvesto/vané.

Nevydalo.

Na tom pľaci si časom zistil, že chcenie, odhodlanie, bojovnosť, či kompletné srdce aj s bonusmi ti nestačia. Nemáš totižto to hlavné – kvalitu. V práci s loptou – rozumej hokejkou, si lepší len pri faulovaní, psychologická nadstavba, somatická sila, technika, rýchlosť, či korčuliarska dominancia je v porovnaní s tvojimi súpermi tiež tá druhá najlepšia na ľade. Zistiac zistené a utŕžiac prvé rany, začína opúšťať pomyselnú palubu fackovaného Titaniku jeden kamoš za druhým. Výplata za drinu dosť nečakane mešká a frázy „širokého“ vedenia firmy – z ktorej mimochodom bosovia z tam najhore nejedného stopnú v činnosti – sa opakujú: „Splníme finančné záväzky, dodržíme harmonogram splátok dlhov, stabilizujeme, ozdravíme finančnú situáciu…“ V rámci ktorej ešte nejaký starosta pýta 800 tisíc ročne za nájom pľacu. Presne toho, na ktorom čoraz viac znechutený trénuješ.

Kušeš do jazyka, bojuješ, snažiac sa ísť ďalej. Niečo na ten účet konečne prišlo, sezóna ale nemá konca, z modrých roztlieskávačiek sú rozplakávačky, cestovanie je o držku a ty – to ďalej schytávaš z každej strany. Doma, vonku, fyzicky a hlavne na dušu. Pol krajiny naďalej chriaka, že jej robíš hanbu a ty pritom zdecimovaný už takmer nemáš koho postaviť do vlastnej brány. Keď si už úplne dole, stále hrdo predstierajúc, že si len viažeš korčule, spoznávaš odpoveď na dilemu hlodajúcu ťa posledné mesiace. Nemal si namiesto občasného vešania vinklov medzi noblesou ostať radšej doma s polovičkou vešať záclony? A nechať svojich snobských bosov zainvestovať v krajine do niečoho zmysluplnejšieho? Či vedia, koľko stojí také nové cetéčko v špitáli? Alebo rovno celý špitál…?

Niekto si obliekol zlaté brnenie, ktoré bolo jak priťažké, tak pridrahé. A ktoré splácame nejakým spôsobom všetci. Okrem toho, že to na tom pľaci za humnom treba prekopať od základu, by si hokejový plebs zaslúžil minimálne ešte jedno. 

Jedno obyčajné chlapské os-pra-ve-dlnenie…

Stew Bee

Blogger vo BROsport.sk
S diagnózou akútnej neschopnosti vidieť veci jednoducho budete ťažko písať vždy to, čo, a hlavne ako by chcel pospolitý ľud čítať, keď ale dáte dokopy odviazané podvedomie, excesívnu metaforu a bizarnú iróniu, doktor vám na to poľahky vystaví papier. BROsport je každopádne pecka. Megapecka.
Stew Bee

Najnovšie články od Stew Bee (zobraziť všetky)

Stew Bee

Stew Bee

S diagnózou akútnej neschopnosti vidieť veci jednoducho budete ťažko písať vždy to, čo, a hlavne ako by chcel pospolitý ľud čítať, keď ale dáte dokopy odviazané podvedomie, excesívnu metaforu a bizarnú iróniu, doktor vám na to poľahky vystaví papier. BROsport je každopádne pecka. Megapecka.

Zdieľať "Na Slovane PADLA" cez

More in Hokej
17:18, 1 týždeň ago

MS v hokeji spoza gauča, vol. 1

Majstrovstvá sveta v hokeji sú ako Vianoce – prídu každý rok, nachvíľu pobláznia národ a zas odídu. Vitajte pri pohľade na hokejovô majstrovstvá z oka nehokejového človeka, fandiaci kolektív. Aj keď hokej sledujem menej než curling, jeden múdry…

Read   Comments are off
14:00, 1 týždeň ago

Chlapci, ďakujeme!

Moja mamka má 79 rokov a hokeju absolútne nerozumie. Včera ho s nami pozerala komplet celý prvýkrát v živote. Najmladší brat obetoval čas, peniaze a vykopal si desať dní z práce, len aby došiel z Prahy domov. Predovšetkým kvôli majstrovstvám sveta. V…

Read   Comments are off
22:30, 1 týždeň ago

Slovensky čardaš (NemecK.O.)

Skakal vtaček bľach na dachu Nasypal nam Nemčur hrachu Janošiku pod gorčuľe Odštrelil mu chrabre guľe Povim Maňo ci to rovno Jag by spadlo na mne ovno Nejdze mi to do gebuľi Jak nas plesli po papuľi A uš nekľep tote riski Rozbic idzem v korčmu pysky …

Read   Comments are off