mar 28, 3 mesiace ago

Bavori podpísali a zároveň odpísali: Kto je z kola von?

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2019/03/hernandez.jpgBavori podpísali a zároveň odpísali: Kto je z kola von?

Za 80 mega si človek predstaví čokoľvek. Niekto tri životy, niekto lietadlo a potom je tu Bayern, ktorý kúpil hráča a dal tým najavo, čo sa v Mníchove chystá.

Lucas Hernandéz je obranca svetových kvalít. Dlhodobo žiaril v Atléticu, vyhral MS v Rusku a od včera si do „sivička“ môže pripísať i jeden rekordný prestup. Bayern zaň zaplatil 80 miliónov eur. Kolektív, tak, jak teraz sedím a píšem, stále neverím, že sa to stalo. Mníchovčania známi svojou rodinnou politikou sa vždy oháňali, že im drahé prestupy netreba a vystačia si s tým, čo je k dispozícii.

Tak to ale nejde, čo pochopil postupne každý v mníchovskej kancelárii všímajúc si vzrastajúcu konkurenciu na trhu. Buchli sa teda po vrecku a je vybavené, 80 mega v kešeni Atlética, agenta a ktovie ešte koho. Lucas in, kto out? Okrem neho aj Pavard, Boateng, Hummels, Sule – toť zoznam stredných obrancov v Bayerne Mníchov. Riadna tlačenica v defenzívnych radoch sťaby štvrtková cesta rýchlikom na východ z /rozumej zos/ internátu sa bude musieť vyriešiť.

Nie tá cesta, lebo železničná pohoda na našich tratiach to jest čakanie na Godota. Ide o mníchovskú obranu, ktorú ak vedenie chce omladiť, výber sa nám zužuje na dve mená. Hummels i Boateng (obaja po 30 rokov od narodenia) sú už služobne staršími vojakmi v mníchovskej armáde, z ktorých minimálne jeden si bude baliť kufre. Ak nie obaja. Kam s nimi nevedno, za koľko nevedno. Čo je však isté, jeden z nich bol odpísaný v momente, kedy bol Lucas podpísaný.

Viel Erfolg, Jungs.

Timotej Gašper

Mám 22 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: „Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho.“
Timotej Gašper

Najnovšie články od Timotej Gašper (zobraziť všetky)

Timotej Gašper

Timotej Gašper

Mám 22 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: "Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho."

Zdieľať "Bavori podpísali a zároveň odpísali: Kto je z kola von?" cez

More in Futbal
20:00, 3 hodiny ago

Školské majstrovstvá Slovenska vo futbale

Dnes 19. júna 2019 privítal bardejovský futbalový štadión to najlepšie, čo v rámci školského futbalu na Slovensku máme. Začali sa Školské majstrovstvá Slovenska v malom futbale starších žiakov a žiačok. Organizátormi podujatia sú Ministerstvo školstv…

Read   Comments are off
19:03, 3 dni ago

Košické futbalové paradoxy

Priznám sa, že ako Košičan som sa na mestské ligové derby v ďalšej sezóne už poriadne tešil. Veď od súboja FC vs. Loky už to je pekných pár rokov. Tešil som sa však márne. A nie, k počudovaniu nejde o klub FC Košice, ktorý to „poklašľal“….

Read   Comments are off
20:45, 1 týždeň ago

Budimír – Perín, V. liga

Druhá júnová nedeľa dnes v Budimíre patrila všetkým futbalovým priaznivcom. Domáci TJ Družstevník totiž nastúpil na posledný domáci zápas aktuálnej sezóny. Budimír sa od tejto sezóny predstavil premiérovo v piatej Košicko-gemerskej lige, v ktorej po …

Read   Comments are off