mar 31, 3 mesiace ago

ALS memoriál Jána Svočáka – Podtatranský krosový polmaratón

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2019/03/als-memorial.jpghttp://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2019/03/als-memorial.jpghttp://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2019/03/als-memorial.jpghttp://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2019/03/als-memorial.jpgALS memoriál Jána Svočáka – Podtatranský krosový polmaratón

Spoločné otvorenie bežeckej sezóny si novovzniknutý bežecký klub BarRan Team Bardejov v zložení V. Frický, J. Herstek, J. Sabol, P. Sidorják naplánoval na 23. marca už tradičným podujatím vo Svite, ALS Memoriálom Jána Svočáka. Je to vynikajúco pripravené a zorganizované športové podujatie, ktoré sa konalo tento rok už po tretíkrát. Na štart sa postavilo 258 jednotlivcov a 30 štafiet plus 100 detí, ktoré súťažili po štarte hlavného behu. Tento beh je výnimočný tým, že celý výťažok z akcie venujú organizátori vybraným ľuďom postihnutým vážnym zdravotným ochorením a to ALS (svalová dystrofia).

Možnože aj pre túto ušľachtilú myšlienku je každý rok na štarte krásne slnečné počasie. Tohto roku dokonca s letnými teplotami, napriek tomu, že v kalendári je len začiatok jari. Kto zvolil šortky a tričko, vyhral. Trasa preteku viedla z centra Svitu cez rieku Poprad prudko do kopca Smolník, následne smer Lopušná dolina, prebeh ponad diaľničný tunel Bôrik až do obce Štôla, kde sa trať otočila opäť do Svitu. Celkové prevýšenie je cca. 650 m, čo sú akurátne parametre na takýto pretek. Tento rok organizátori mierne pozmenili trať. Kto práve neriešil bežeckú krízu, mal možnosť sa pokochať novými pohľadmi na tatranské vrcholy.

Víťazom preteku sa stal veterán Roman Švarc, M40+ z Popradu v čase 1:38:22 pred omnoho mladším vynikajúcim bežcom, taktiež z Popradu Michalom Orolínom, M30- 1:38:56. Aj vďaka peknému počasiu sme si všetci zlepšili svoje časy z minulého roka. P. Sidorják 1:50:22, J. Herstek 1:51:00, V. Frický 1:55:00, J. Sabol 2:00:23.

Aby sme nezabudli spomenúť jeden výkon z kategórie ULTRA. V. Frický sa začiatkom marca zúčastnil bežeckého podujatia Kysucká stovka, kde trať s parametrami 113 km a 4700 nastúpaných metrov v ťažkých, prevažne snehových podmienkach prebehol v čase 22:16:31. Na prvom mieste dobehol Vít Otevřel ČR 15:06:03. Srdečne blahoželáme!

Žijeme v dobe, kedy trávenie voľného času športom zaznamenáva veľký rozmach, tak sme sa aj my rozhodli prispieť jedným bežeckým podujatím do vášho kalendára. 4. mája 2019 pre všetkých bežcov pripravujeme v Bardejovských Kúpeľoch akciu s názvom Horský beh Bardejov. Na výber sú dve trate 22km/1000m pre skúsených a trénovaných bežcov a pre širokú verejnosť bude pripravená trať 7km/170m. Nezabudli sme ani na deti, ktoré budú súťažiť na vzdialenostiach od 50 m až po 1300 m. Držte nám všetci palce, nakoľko takéto podujatie pripravujeme prvý raz. Propozície nájdete na www.facebook.com/horskybehbardejov/, prípadne na stránke www.beh.sk.

BarRan Team

Stew Bee

Blogger vo BROsport.sk
S diagnózou akútnej neschopnosti vidieť veci jednoducho budete ťažko písať vždy to, čo, a hlavne ako by chcel pospolitý ľud čítať, keď ale dáte dokopy odviazané podvedomie, excesívnu metaforu a bizarnú iróniu, doktor vám na to poľahky vystaví papier. BROsport je každopádne pecka. Megapecka.
Stew Bee

Najnovšie články od Stew Bee (zobraziť všetky)

Stew Bee

Stew Bee

S diagnózou akútnej neschopnosti vidieť veci jednoducho budete ťažko písať vždy to, čo, a hlavne ako by chcel pospolitý ľud čítať, keď ale dáte dokopy odviazané podvedomie, excesívnu metaforu a bizarnú iróniu, doktor vám na to poľahky vystaví papier. BROsport je každopádne pecka. Megapecka.

Zdieľať "ALS memoriál Jána Svočáka – Podtatranský krosový polmaratón" cez

More in Ostatné športy
18:18, 4 hodiny ago

Hokejbalové MS na vlastnej koži

Hokejbal som včera sledoval naživo vôbec po prvýkrát. A musím povedať, že to bolo zaujímavejšie, než som čakal. V Košiciach v týchto dňoch vrcholí svetový šampionát v hokejbale, a ak si myslíte, že to je v meste cítiť podobne, ako pri klasickom hokej…

Read   Comments are off
15:39, 5 dní ago

Štefánik TRAIL – Let’s do this!

6.novembra 1915, Pplk. Milan Rastislav Štefánik na ústupe pred nepriateľom poškodí lietadlo a vážne sa zraní. Lietadlo musí zapáliť. S mechanikom Michaelom Bourdonom sa dávajú na viac ako 120 kilometrový pochod srbskými horami do Kosovskej Mitrovice….

Read   Comments are off
16:54, 1 týždeň ago

Keď žena muškári

Členka Slovenského rybárskeho zväzu – miestnej organizácie v Bardejove a študentka Gymnázia Leonarda Stöckela v Bardejove. 17-ročná rybárka, ktorá sa aktívne venuje rybolovu, hlavne muškáreniu. Grétka Kolcunová. Krásna žena a nemé ryby? Každý kto ma …

Read   Comments are off