mar 31, 3 týždne ago

ALS memoriál Jána Svočáka – Podtatranský krosový polmaratón

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2019/03/als-memorial.jpghttp://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2019/03/als-memorial.jpghttp://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2019/03/als-memorial.jpghttp://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2019/03/als-memorial.jpgALS memoriál Jána Svočáka – Podtatranský krosový polmaratón

Spoločné otvorenie bežeckej sezóny si novovzniknutý bežecký klub BarRan Team Bardejov v zložení V. Frický, J. Herstek, J. Sabol, P. Sidorják naplánoval na 23. marca už tradičným podujatím vo Svite, ALS Memoriálom Jána Svočáka. Je to vynikajúco pripravené a zorganizované športové podujatie, ktoré sa konalo tento rok už po tretíkrát. Na štart sa postavilo 258 jednotlivcov a 30 štafiet plus 100 detí, ktoré súťažili po štarte hlavného behu. Tento beh je výnimočný tým, že celý výťažok z akcie venujú organizátori vybraným ľuďom postihnutým vážnym zdravotným ochorením a to ALS (svalová dystrofia).

Možnože aj pre túto ušľachtilú myšlienku je každý rok na štarte krásne slnečné počasie. Tohto roku dokonca s letnými teplotami, napriek tomu, že v kalendári je len začiatok jari. Kto zvolil šortky a tričko, vyhral. Trasa preteku viedla z centra Svitu cez rieku Poprad prudko do kopca Smolník, následne smer Lopušná dolina, prebeh ponad diaľničný tunel Bôrik až do obce Štôla, kde sa trať otočila opäť do Svitu. Celkové prevýšenie je cca. 650 m, čo sú akurátne parametre na takýto pretek. Tento rok organizátori mierne pozmenili trať. Kto práve neriešil bežeckú krízu, mal možnosť sa pokochať novými pohľadmi na tatranské vrcholy.

Víťazom preteku sa stal veterán Roman Švarc, M40+ z Popradu v čase 1:38:22 pred omnoho mladším vynikajúcim bežcom, taktiež z Popradu Michalom Orolínom, M30- 1:38:56. Aj vďaka peknému počasiu sme si všetci zlepšili svoje časy z minulého roka. P. Sidorják 1:50:22, J. Herstek 1:51:00, V. Frický 1:55:00, J. Sabol 2:00:23.

Aby sme nezabudli spomenúť jeden výkon z kategórie ULTRA. V. Frický sa začiatkom marca zúčastnil bežeckého podujatia Kysucká stovka, kde trať s parametrami 113 km a 4700 nastúpaných metrov v ťažkých, prevažne snehových podmienkach prebehol v čase 22:16:31. Na prvom mieste dobehol Vít Otevřel ČR 15:06:03. Srdečne blahoželáme!

Žijeme v dobe, kedy trávenie voľného času športom zaznamenáva veľký rozmach, tak sme sa aj my rozhodli prispieť jedným bežeckým podujatím do vášho kalendára. 4. mája 2019 pre všetkých bežcov pripravujeme v Bardejovských Kúpeľoch akciu s názvom Horský beh Bardejov. Na výber sú dve trate 22km/1000m pre skúsených a trénovaných bežcov a pre širokú verejnosť bude pripravená trať 7km/170m. Nezabudli sme ani na deti, ktoré budú súťažiť na vzdialenostiach od 50 m až po 1300 m. Držte nám všetci palce, nakoľko takéto podujatie pripravujeme prvý raz. Propozície nájdete na www.facebook.com/horskybehbardejov/, prípadne na stránke www.beh.sk.

BarRan Team

Stew Bee

Blogger vo BROsport.sk
S diagnózou akútnej neschopnosti vidieť veci jednoducho budete ťažko písať vždy to, čo, a hlavne ako by chcel pospolitý ľud čítať, keď ale dáte dokopy odviazané podvedomie, excesívnu metaforu a bizarnú iróniu, doktor vám na to poľahky vystaví papier. BROsport je každopádne pecka. Megapecka.
Stew Bee

Najnovšie články od Stew Bee (zobraziť všetky)

Stew Bee

Stew Bee

S diagnózou akútnej neschopnosti vidieť veci jednoducho budete ťažko písať vždy to, čo, a hlavne ako by chcel pospolitý ľud čítať, keď ale dáte dokopy odviazané podvedomie, excesívnu metaforu a bizarnú iróniu, doktor vám na to poľahky vystaví papier. BROsport je každopádne pecka. Megapecka.

Zdieľať "ALS memoriál Jána Svočáka – Podtatranský krosový polmaratón" cez

More in Ostatné športy
17:12, 2 dni ago

Ako sa postavíš k cukrovke, tak sa cukrovka postaví k tebe

Dovoľte mi, aby som vás zoznámila s Martinou. Má dvadsaťtri rokov a starí známi ju zvyknú oslovovať Tina. Druhé meno jej „sedí“ tak, až máte pocit, že ho v pôrodnici iste napísali na poznávací štítok. Pristane jej takisto ako životný štýl, ktorý ju d…

Read   Comments are off
19:57, 5 dní ago

Marcel Merčiak hodnotí včerajšieho OTA

Vstup Jasminy Alagič bol nepochopiteľný ako účinkovanie Mourinha na Old Trafford; ďakovná reč Juraja Jakubiska sa takmer premenila na celovečerný film, ktorý si však tento velikán magického realizmu zaslúži; Muhammadom Alim večera bol Mišo Hudák, bol…

Read   Comments are off
18:12, 1 týždeň ago

Tak som si predsavzala

Môj rok 2019 začal s myšlienkou určiť si nejaké predsavzatie, ktoré by som mala tento rok splniť.  Vzhľadom na to, že sa behu venujem približne 18 mesiacov, zdolať polmaratón bola tá najideálnejšia voľba. Samozrejme, že to bolo aj o skúške samej seba…

Read   Comments are off