mar 31, 3 mesiace ago

Golden Boys, kde sú dnes? (1)

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2019/03/van-der-vaart.jpghttp://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2019/03/van-der-vaart.jpghttp://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2019/03/van-der-vaart.jpgGolden Boys, kde sú dnes? (1)

„Golden Boy“ je ocenenie každoročne udeľované mladému futbalistovi, ktorý najviac oslnil svojím talentom širokú verejnosť počas daného kalendárneho roka. Každý nominovaný musí spĺňať dve podmienky – vek do 21 rokov a pôsobenie v niektorom z popredných európskych klubov.

Všetko to začali v roku 2003 talianske športové noviny Tuttosport. Dnes sa už na hlasovaní podieľajú noviny z rôznych krajín: A Bola (Portugalsko), Bild (Nemecko), Blick (Švajčiarsko), De Telegraaf (Holandsko), France Football (Francúzsko), l’Équipe (Francúzsko), Marca (Španielsko), Mundo Deportivo (Španielsko), Sport Express (Rusko), Ta Nea (Grécko) a britský The Times. Systém hlasovania je pritom veľmi jednoduchý. Každý porotca môže nominovať 5 futbalistov, zoradí ich od prvého po piate miesto a pridelí im príslušné body (1. – 10 bodov, 2. – 7 bodov, 3. – 5 bodov, 4. – 3 body, 5. – 1 bod). Od roku 2003 bolo ocenených 16 hráčov, z ktorých počas nasledujúcich rokov nie všetci dokázali splniť očakávania Zlatého chlapca.

2003 – Rafael van der Vaart

Prvým víťazom tohto ocenenia bol holandský futbalista Rafael van der Vaart hrajúci za Ajax Amsterdam. Vtedy ešte len 20-ročný Rafa v začiatkoch svojej úspešnej kariéry pomohol klubu k zisku titulu. Jeho talent neostal nepovšimnutý a onedlho presídlil do Hamburger SV a odtiaľ do Realu Madrid. V slávnom Reale však ostal len dve sezóny, po ktorých putoval do anglickej Premier League. Podľa môjho názoru zažil svoje najúspešnejšie časy práve tam, v londýnskom Tottenhame. Po ňom sa na pár sezón vrátil do Nemecka, skúsil ešte Betis, krátke angažmá v rodnom Holandsku a neskôr v Dánsku, kde v roku 2018 oznámil ukončenie kariéry.

V národnom tíme si užil nie menej úspešnú kariéru. Za Oranje odohral 109 súťažných zápasov, v ktorých strelil 25 gólov.

Kluby

Ajax ➡ Hamburger SV ➡ Real Madrid ➡ Tottenham Hotspur ➡ Hamburger SV ➡ Betis ➡ Midtjylland ➡ Esbjerg fB

Moje hodnotenie

Rafael van der Vaart tabuľka

 

 

 

Sumár

Golden Boys sumár 1

Autor: Naty

Samuel Biroš

Administrátor vo BROsport.sk
23r., študujem na Technickej univerzite v Košiciach. Šport je niečo, čo ma vystihuje a napĺňa, je to životný štýl.
Samuel Biroš

Najnovšie články od Samuel Biroš (zobraziť všetky)

Samuel Biroš

Samuel Biroš

23r., študujem na Technickej univerzite v Košiciach. Šport je niečo, čo ma vystihuje a napĺňa, je to životný štýl.

Zdieľať "Golden Boys, kde sú dnes? (1)" cez

More in Futbal
22:20, 4 dni ago

Školské majstrovstvá Slovenska majú dnes už svojich víťazov

Dvojdňový maratón futbalových zápasov sa skončil a uzavrela sa tak ďalšia náročná kapitola okresných a krajských kôl a následne celoštátneho finále. V tridsiatich dvoch odohraných zápasoch podali starší žiaci a žiačky Slovenska neuveriteľné výkony a …

Read   Comments are off
20:00, 7 dní ago

Školské majstrovstvá Slovenska vo futbale

Dnes 19. júna 2019 privítal bardejovský futbalový štadión to najlepšie, čo v rámci školského futbalu na Slovensku máme. Začali sa Školské majstrovstvá Slovenska v malom futbale starších žiakov a žiačok. Organizátormi podujatia sú Ministerstvo školstv…

Read   Comments are off
19:03, 1 týždeň ago

Košické futbalové paradoxy

Priznám sa, že ako Košičan som sa na mestské ligové derby v ďalšej sezóne už poriadne tešil. Veď od súboja FC vs. Loky už to je pekných pár rokov. Tešil som sa však márne. A nie, k počudovaniu nejde o klub FC Košice, ktorý to „poklašľal“….

Read   Comments are off