apr 11, 2 mesiace ago

Tak som si predsavzala

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2019/04/predsavzatie.pngTak som si predsavzala

Môj rok 2019 začal s myšlienkou určiť si nejaké predsavzatie, ktoré by som mala tento rok splniť.  Vzhľadom na to, že sa behu venujem približne 18 mesiacov, zdolať polmaratón bola tá najideálnejšia voľba.

Samozrejme, že to bolo aj o skúške samej seba, ale vedela som, že ten pocit PO preteku bude stáť zato. Popravde, na beh som sa dala z jedného dôvodu a to dostať sa trošku do “formy”, nečakala som však, že ma to chytí natoľko, že tento rok budem behať polmaratón. 

Deň pred polmaratónom som si pozrela článok v časopise „Rungo“ ako sa pripraviť na polmaratón. Škoda však, že som si to prečítala iba deň predtým. Uvádzalo sa tam totiž, že tréningy majú byť rozdelené na 10 týždňový plán s presnými intervalmi, ktoré treba priebežne behať; predsa maratóny a polmaratóny si vyžadujú systematickejšiu a dlhodobejšiu prípravu. Samozrejme, ja som si behávala počas týchto týždňov podľa svojho “plánu”, no naštastie to bolo postačujúce. 

Nastal deň D, víkend-nevíkend, čakalo ma skoré vstávanie. Zobudila som sa nie s úsmevom ale doslovne so smiechom „či som normálna“, ale tešila som sa celkovo na atmosféru, ktorá bude vládnuť na behu.

Len čo sme sa dostavili na miesto činu, pobrala som sa do sektoru, z ktorého som štartovala. Zakričala som ešte priateľovi, že o 2 hodinky som späť, tak nech ma čaká a myslí na mňa.

Plná nadšenia a adrenalínu som vykročila vpred a poklusom som prešla cez štartovaciu čiaru. Užívala som si ten pocit „všetky oči na mne“ a potlesk okolitých dívákov, ktorí nás prišli povzbudiť. Po 1.kilometri som si sama pre seba povedala „tak, a už len 20 kilometrov“ a s výsledným časom 1hodina 54 minút som tých 21 kilometrov zabehla. Umiestnila som sa na 140.mieste v hlavnej kategórii žien.

Jednoduché to určite nebolo, ale pohľad na medailu za zdolanie 21kilometrov ma len utvrdzuje v tom, že to stálo za to!!! Teraz si môžem dať vyššie ciele, väčšie výzvy, ktoré sú pri behu nevyčerpateľné.

Autor: Dianka Jazudeková

Stew Bee

Blogger vo BROsport.sk
S diagnózou akútnej neschopnosti vidieť veci jednoducho budete ťažko písať vždy to, čo, a hlavne ako by chcel pospolitý ľud čítať, keď ale dáte dokopy odviazané podvedomie, excesívnu metaforu a bizarnú iróniu, doktor vám na to poľahky vystaví papier. BROsport je každopádne pecka. Megapecka.
Stew Bee

Najnovšie články od Stew Bee (zobraziť všetky)

Stew Bee

Stew Bee

S diagnózou akútnej neschopnosti vidieť veci jednoducho budete ťažko písať vždy to, čo, a hlavne ako by chcel pospolitý ľud čítať, keď ale dáte dokopy odviazané podvedomie, excesívnu metaforu a bizarnú iróniu, doktor vám na to poľahky vystaví papier. BROsport je každopádne pecka. Megapecka.

Zdieľať "Tak som si predsavzala" cez

More in Ostatné športy
18:18, 4 hodiny ago

Hokejbalové MS na vlastnej koži

Hokejbal som včera sledoval naživo vôbec po prvýkrát. A musím povedať, že to bolo zaujímavejšie, než som čakal. V Košiciach v týchto dňoch vrcholí svetový šampionát v hokejbale, a ak si myslíte, že to je v meste cítiť podobne, ako pri klasickom hokej…

Read   Comments are off
15:39, 5 dní ago

Štefánik TRAIL – Let’s do this!

6.novembra 1915, Pplk. Milan Rastislav Štefánik na ústupe pred nepriateľom poškodí lietadlo a vážne sa zraní. Lietadlo musí zapáliť. S mechanikom Michaelom Bourdonom sa dávajú na viac ako 120 kilometrový pochod srbskými horami do Kosovskej Mitrovice….

Read   Comments are off
16:54, 1 týždeň ago

Keď žena muškári

Členka Slovenského rybárskeho zväzu – miestnej organizácie v Bardejove a študentka Gymnázia Leonarda Stöckela v Bardejove. 17-ročná rybárka, ktorá sa aktívne venuje rybolovu, hlavne muškáreniu. Grétka Kolcunová. Krásna žena a nemé ryby? Každý kto ma …

Read   Comments are off