apr 14, 2 mesiace ago

Partizán Bardejov vs. Odeva Lipany (pozápasové review)

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2019/04/bj.pngPartizán Bardejov vs. Odeva Lipany (pozápasové review)

Druhá aprílová sobota sa v Bardejove niesla v duchu veľmi dôležitého zápasu v boji o záchranu druhej najvyššej slovenskej ligy. Jedenásty Partizán hájil trojbodový náskok pred zatiaľ poslednou Odevou Lipany. Biopredpoveď udávala jednotku, čo v kombinácii so slnečným a trochu veterným počasím vytváralo ideálne podmienky pre šesťbodový zápas „na ostrie noža“.

Po úvodnom hvizde rozhodcu však boli najvýraznejším elementom na štadióne oduševnene povzbudzujúci skalní oboch táborov. Ak by malo niečo charakterizovať prvý polčas, tak by to bolo príslovie: „Darovanému koňovi sa na zuby nepozerá“. Hostia i domáci kardinálnymi chybami v obrane vysielali do šancí súperových útočníkov a miestami to na hracej ploche vyzeralo ako na veľtrhu nepárnokopytníkov. Hostia takto darovali Róbertovi Stachurovi dve šance, ktoré rutinérsky premenil a domáci sa hosťom z Lipian revanšovali tak isto dvomi tutovkami, z ktorých však hráči Odevy premenili iba jednu a do šatní sa šlo za skóre 2:1 pre domácich.

Druhý polčas priniesol pre diváka nie príliš atraktívne pokračovanie obrazu hry z prvého dejstva. Hostia mali častokrát optickú prevahu, darilo sa im vyhrávať súboje, ale finálna fáza nevyzerá byť ich devízou. Naopak domáci sa po slabšom úvode druhého polčasu nadýchli k niečomu nevídanému a po kontre a centri z ľavej strany peknou rybičkou Stachura skompletizoval čistý „hattrick“. Do tejto chvíle inak veľmi kritickí diváci na tribúnach konštatovali, že to, čo pred malou chvíľou videli môže ašpirovať na bardejovskú akciu sezóny.

Po vsietení gólu na 3:1 opadlo aj to nízke tempo zápasu a 821 platiacich divákov už len čakalo na koniec. Zlou správou pre nich bolo, že do záverečného hvizdu chýbalo ešte zhruba 40 minút a vďaka veternému počasiu nám začali mrznúť končatiny. Nasledujúce minúty žiadneho „darovaného koňa“ už nepriniesli a domáci priaznivci síce s predvedenou hrou spokojní neboli, v duchu hesla „účel svätí prostriedky“ však môžu ďalej živiť svoju nádej na záchranu v druhej lige.

Autor: Peter Deďo

Stew Bee

Blogger vo BROsport.sk
S diagnózou akútnej neschopnosti vidieť veci jednoducho budete ťažko písať vždy to, čo, a hlavne ako by chcel pospolitý ľud čítať, keď ale dáte dokopy odviazané podvedomie, excesívnu metaforu a bizarnú iróniu, doktor vám na to poľahky vystaví papier. BROsport je každopádne pecka. Megapecka.
Stew Bee

Najnovšie články od Stew Bee (zobraziť všetky)

Stew Bee

Stew Bee

S diagnózou akútnej neschopnosti vidieť veci jednoducho budete ťažko písať vždy to, čo, a hlavne ako by chcel pospolitý ľud čítať, keď ale dáte dokopy odviazané podvedomie, excesívnu metaforu a bizarnú iróniu, doktor vám na to poľahky vystaví papier. BROsport je každopádne pecka. Megapecka.

Zdieľať "Partizán Bardejov vs. Odeva Lipany (pozápasové review)" cez

More in Futbal
20:00, 3 hodiny ago

Školské majstrovstvá Slovenska vo futbale

Dnes 19. júna 2019 privítal bardejovský futbalový štadión to najlepšie, čo v rámci školského futbalu na Slovensku máme. Začali sa Školské majstrovstvá Slovenska v malom futbale starších žiakov a žiačok. Organizátormi podujatia sú Ministerstvo školstv…

Read   Comments are off
19:03, 3 dni ago

Košické futbalové paradoxy

Priznám sa, že ako Košičan som sa na mestské ligové derby v ďalšej sezóne už poriadne tešil. Veď od súboja FC vs. Loky už to je pekných pár rokov. Tešil som sa však márne. A nie, k počudovaniu nejde o klub FC Košice, ktorý to „poklašľal“….

Read   Comments are off
20:45, 1 týždeň ago

Budimír – Perín, V. liga

Druhá júnová nedeľa dnes v Budimíre patrila všetkým futbalovým priaznivcom. Domáci TJ Družstevník totiž nastúpil na posledný domáci zápas aktuálnej sezóny. Budimír sa od tejto sezóny predstavil premiérovo v piatej Košicko-gemerskej lige, v ktorej po …

Read   Comments are off