apr 14, 4 mesiace ago

Partizán Bardejov vs. Odeva Lipany (pozápasové review)

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2019/04/bj.pngPartizán Bardejov vs. Odeva Lipany (pozápasové review)

Druhá aprílová sobota sa v Bardejove niesla v duchu veľmi dôležitého zápasu v boji o záchranu druhej najvyššej slovenskej ligy. Jedenásty Partizán hájil trojbodový náskok pred zatiaľ poslednou Odevou Lipany. Biopredpoveď udávala jednotku, čo v kombinácii so slnečným a trochu veterným počasím vytváralo ideálne podmienky pre šesťbodový zápas „na ostrie noža“.

Po úvodnom hvizde rozhodcu však boli najvýraznejším elementom na štadióne oduševnene povzbudzujúci skalní oboch táborov. Ak by malo niečo charakterizovať prvý polčas, tak by to bolo príslovie: „Darovanému koňovi sa na zuby nepozerá“. Hostia i domáci kardinálnymi chybami v obrane vysielali do šancí súperových útočníkov a miestami to na hracej ploche vyzeralo ako na veľtrhu nepárnokopytníkov. Hostia takto darovali Róbertovi Stachurovi dve šance, ktoré rutinérsky premenil a domáci sa hosťom z Lipian revanšovali tak isto dvomi tutovkami, z ktorých však hráči Odevy premenili iba jednu a do šatní sa šlo za skóre 2:1 pre domácich.

Druhý polčas priniesol pre diváka nie príliš atraktívne pokračovanie obrazu hry z prvého dejstva. Hostia mali častokrát optickú prevahu, darilo sa im vyhrávať súboje, ale finálna fáza nevyzerá byť ich devízou. Naopak domáci sa po slabšom úvode druhého polčasu nadýchli k niečomu nevídanému a po kontre a centri z ľavej strany peknou rybičkou Stachura skompletizoval čistý „hattrick“. Do tejto chvíle inak veľmi kritickí diváci na tribúnach konštatovali, že to, čo pred malou chvíľou videli môže ašpirovať na bardejovskú akciu sezóny.

Po vsietení gólu na 3:1 opadlo aj to nízke tempo zápasu a 821 platiacich divákov už len čakalo na koniec. Zlou správou pre nich bolo, že do záverečného hvizdu chýbalo ešte zhruba 40 minút a vďaka veternému počasiu nám začali mrznúť končatiny. Nasledujúce minúty žiadneho „darovaného koňa“ už nepriniesli a domáci priaznivci síce s predvedenou hrou spokojní neboli, v duchu hesla „účel svätí prostriedky“ však môžu ďalej živiť svoju nádej na záchranu v druhej lige.

Autor: Peter Deďo

Stew Bee

Blogger vo BROsport.sk
S diagnózou akútnej neschopnosti vidieť veci jednoducho budete ťažko písať vždy to, čo, a hlavne ako by chcel pospolitý ľud čítať, keď ale dáte dokopy odviazané podvedomie, excesívnu metaforu a bizarnú iróniu, doktor vám na to poľahky vystaví papier. BROsport je každopádne pecka. Megapecka.
Stew Bee

Najnovšie články od Stew Bee (zobraziť všetky)

Stew Bee

Stew Bee

S diagnózou akútnej neschopnosti vidieť veci jednoducho budete ťažko písať vždy to, čo, a hlavne ako by chcel pospolitý ľud čítať, keď ale dáte dokopy odviazané podvedomie, excesívnu metaforu a bizarnú iróniu, doktor vám na to poľahky vystaví papier. BROsport je každopádne pecka. Megapecka.

Zdieľať "Partizán Bardejov vs. Odeva Lipany (pozápasové review)" cez

More in Futbal
14:41, 3 dni ago

Ashley Cole sa lúči s bohatou kariérou

Ashley Cole. Legenda, ktorá započala svoju seniorskú futbalovú cestu dve dekády dozadu za londýnsky Arsenal, dnes oznámila koniec svojej bohatej kariéry. V obrane Kanonierov sa teraz už 38-ročný Cole predstavil dokopy v 156 zápasoch, vyhral dva titul…

Read   Comments are off
12:14, 4 dni ago

Bucľatý Lukaku a jeho problémy

Keď sa prednedávnom vypustila informácia o prestupe Belgičana Lukakua do Interu Miláno, srdce nejedného fanúšika Red Devils zaplesalo. Začiatok tam mal síce dobrý, no potom začal byť v Manchestri skôr terčom posmechu. Najmä prvý dotyk s loptou a drib…

Read   Comments are off
13:29, 5 dní ago

Nešťastné zranenie Adriána po zisku európskeho titulu

Dva týždne dozadu ešte nemal Adrián podpísanú zmluvu na novú sezónu. Príchod do Liverpoolu, zranenie Alissona a stredajšia hviezdna noc proti Chelsea mu však zaručila pevné postavenie klubovej dvojky. Po vychytanej poslednej penalte sa Adrián mohol s…

Read   Comments are off