máj 21, 4 mesiace ago

S Marcelom o našich chlapcoch na MS 2019

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2019/05/merciak-ms-2019.jpgS Marcelom o našich chlapcoch na MS 2019

Marcela Merčiaka sme sa pýtali, ako hodnotí výkon našich reprezentantov na domácom šampionáte. Nech sa páči!

„V Košiciach sme zažili nový Lillehammer. Pevne verím, že MS 2019 položili základy novej identity nášho hokeja. Už nestojí na improvizácii, na ktorú sme už nemali kvalitatívny arzenál, už stojí na rýchlosti, nebojácnosti, korčuľovaní. Nová identita je zachytením trendu. Hráme hokej, po zisku puku trielime k súperovej bránke, hru staviame na rýchlosti hráčov. 

Bolo to skvelé, uchvacujúce, po sledovaní prípravných zápasov ako blesk z jasného neba, po rokoch tápania prerod zrodený z týždňa na týždeň. Nechcem prehánať, ale mne to pripadalo ako nemecký futbal na MS 2006. Na tom jednom šampionáte sa premenil.

Klobúk dolu pred Ramsaym. Poskladal mužstvo, ktoré hralo presne taký hokej, aký sa má hrať pred vlastným publikom. Sebavedomý, rýchly, dynamický, s dychvyrážajúcou energiou.

V Lillehammeri nám chýbali centimetre v štvrťfinálovom predĺžení s Ruskom pri šanci Petra Šťastného. V Košiciach chýbal gól, bod a sekunda.

Po výkonoch, ktoré chlapci predviedli, to niekomu vadí? Mne nie. Som na toto mužstvo hrdý a šťastný, že som mohol zažiť úžasnú košickú atmosféru. A teším sa, že ju dnes zažijem ešte raz.”

Samuel Biroš

Administrátor vo BROsport.sk
23r., študujem na Technickej univerzite v Košiciach. Šport je niečo, čo ma vystihuje a napĺňa, je to životný štýl.
Samuel Biroš

Najnovšie články od Samuel Biroš (zobraziť všetky)

Samuel Biroš

Samuel Biroš

23r., študujem na Technickej univerzite v Košiciach. Šport je niečo, čo ma vystihuje a napĺňa, je to životný štýl.

Zdieľať "S Marcelom o našich chlapcoch na MS 2019" cez

More in S Marcelom na slovíčko
8:05, 4 mesiace ago

S Marcelom o našich chlapcoch na MS 2019

Marcela Merčiaka sme sa pýtali, ako hodnotí výkon našich reprezentantov na domácom šampionáte. Nech sa páči! „V Košiciach sme zažili nový Lillehammer. Pevne verím, že MS 2019 položili základy novej identity nášho hokeja. Už nestojí na improvizácii, n…

Read   Comments are off
16:44, 1 rok ago

Marcel zhŕňa MS 2018 v 7 bodoch

Z futbalového Ruska sa nám ozval Marcel Merčiak, ktorý krátko a výstižne zhrnul doterajší priebeh majstrovstiev v siedmich bodoch. O plugine Najnovšie príspevky Samuel Biroš Administrátor vo BROsport.sk 23r., študujem na Technickej univerzite v Košic…

Read   Comments are off
11:43, 2 roky ago

S Marcelom po OTOvi

Náš kamarát Marcel Merčiak včera valcoval OTA a dnes pružne reagoval na našu zvedavosť. O plugine Najnovšie príspevky Samuel Biroš Administrátor vo BROsport.sk 23r., študujem na Technickej univerzite v Košiciach. Šport je niečo, čo ma vystihuje a nap…

Read   Comments are off