máj 27, 3 mesiace ago

MS v hokeji spoza gauča, vol. 2

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2019/05/finsko-ms.jpgMS v hokeji spoza gauča, vol. 2

Druhý a zároveň posledný pohľad na hokejový sviatok v znamení názorov nehokejového priaznivca je tu, tipujúco-maturitný kolektív.

Na internete predvolebné statusy, v rádiu predvolebné diskusie, v schránke predvolebné letáky. Uff, kolektív, bál som sa otvoriť chladničku. Mimo toho chvalabohu priaznivejšie veci ako napríklad pomaturitné šlehy od Beeho alebo dajme tomu vyraďovacia časť MS v hokeji.

V škandinávskom derby porazili Fíni švédskych hokejistov a tým neostávalo nič iné, len odcestovať a švédske stoly vymeniť za švédsku… pohodu. Rusi obrátili históriu a porazili Američanov. Česi poslali Draisaitla plus ostatných hráčov domov Rajnerom bez pridaného pľacu pre nohy (5:1, dole s klouboukem, hoši). A napokon Švajčiari… dostať gól tú necelú sekundu pred koncom zápasu a napokon to i celé prehrať, mať tak v tamojšom parlamente Harabeena, niekto by sa dožadoval kontroly kvôli KOP-ČE-NIU.

Tak ako Česi vytrieskali Nemcov, v semifinále obstáli rovnako proti Kanade, akurát že góly boli v inom garde. Rusi sa s finálovými ambíciami rozlúčiť nechceli do poslednej sekundy, no fínske Jarähatmalajnänää ich futbalovým výsledkom porazili 1:0. Sad Story Bro.

Že je lepšie byť tretí ako druhý, lebo hanba z porážky vo finále a podobné kecy… nejak takto išli do zápasu o bronzovú medailu českí bruslaři. Napokon naši bratia padli až na nájazdy, no patrí im veľký obdiv.

UgroFÍNI napokon vo finále porazili Kanadu 3:1 a z pozície podceňovaného tímu vyhrali tretie zlato v histórii. Nielenže to uzavrelo slovenské MS, ale taktiež od dnes zarmútilo košickoblaváckych „hospodských“, ktorých dni blahobytu a 300%-ných navýšení sú definitívne over.

A k tomu Švajcu, ech, nemali šťastie, neviem čo to síce spôsobilo, no ich zástava je jedno veľké plus.

Timotej Gašper

Mám 23 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: „Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho.“
Timotej Gašper
Timotej Gašper

Timotej Gašper

Mám 23 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: "Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho."

Zdieľať "MS v hokeji spoza gauča, vol. 2" cez

More in Hokej
22:44, 5 dní ago

Znovuzrodenie košického hokeja

7+ hodín v aute s destináciou Pardubice určite stáli za to. Hokej, ktorý totiž predviedli košickí hokejisti na Zbyněk Kusý Memorial proti ruskému Vladivostoku, sa nedá nazvať inak než znovuzrodenie. Minimálne tri roky som výkon podobný tomu včerajšie…

Read   Comments are off
16:59, 2 mesiace ago

Hokejový Slovan naspäť do ligy?

Existuje hokejová spravodlivosť? Ak áno, tak nie na Slovensku a už určite nie na našej klubovej úrovni.  Predstavte si nasledujúcu situáciu. Ako klub hráte medzinárodnú hokejovú ligu, na ktorú však nemáte dostatočnú kvalitu a ani peniaze. Snažíte sa …

Read   Comments are off
8:52, 3 mesiace ago

MS v hokeji spoza gauča, vol. 2

Druhý a zároveň posledný pohľad na hokejový sviatok v znamení názorov nehokejového priaznivca je tu, tipujúco-maturitný kolektív. Na internete predvolebné statusy, v rádiu predvolebné diskusie, v schránke predvolebné letáky. Uff, kolektív, bál som sa…

Read   Comments are off