máj 27, 3 týždne ago

MS v hokeji spoza gauča, vol. 2

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2019/05/finsko-ms.jpgMS v hokeji spoza gauča, vol. 2

Druhý a zároveň posledný pohľad na hokejový sviatok v znamení názorov nehokejového priaznivca je tu, tipujúco-maturitný kolektív.

Na internete predvolebné statusy, v rádiu predvolebné diskusie, v schránke predvolebné letáky. Uff, kolektív, bál som sa otvoriť chladničku. Mimo toho chvalabohu priaznivejšie veci ako napríklad pomaturitné šlehy od Beeho alebo dajme tomu vyraďovacia časť MS v hokeji.

V škandinávskom derby porazili Fíni švédskych hokejistov a tým neostávalo nič iné, len odcestovať a švédske stoly vymeniť za švédsku… pohodu. Rusi obrátili históriu a porazili Američanov. Česi poslali Draisaitla plus ostatných hráčov domov Rajnerom bez pridaného pľacu pre nohy (5:1, dole s klouboukem, hoši). A napokon Švajčiari… dostať gól tú necelú sekundu pred koncom zápasu a napokon to i celé prehrať, mať tak v tamojšom parlamente Harabeena, niekto by sa dožadoval kontroly kvôli KOP-ČE-NIU.

Tak ako Česi vytrieskali Nemcov, v semifinále obstáli rovnako proti Kanade, akurát že góly boli v inom garde. Rusi sa s finálovými ambíciami rozlúčiť nechceli do poslednej sekundy, no fínske Jarähatmalajnänää ich futbalovým výsledkom porazili 1:0. Sad Story Bro.

Že je lepšie byť tretí ako druhý, lebo hanba z porážky vo finále a podobné kecy… nejak takto išli do zápasu o bronzovú medailu českí bruslaři. Napokon naši bratia padli až na nájazdy, no patrí im veľký obdiv.

UgroFÍNI napokon vo finále porazili Kanadu 3:1 a z pozície podceňovaného tímu vyhrali tretie zlato v histórii. Nielenže to uzavrelo slovenské MS, ale taktiež od dnes zarmútilo košickoblaváckych „hospodských“, ktorých dni blahobytu a 300%-ných navýšení sú definitívne over.

A k tomu Švajcu, ech, nemali šťastie, neviem čo to síce spôsobilo, no ich zástava je jedno veľké plus.

Timotej Gašper

Mám 22 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: „Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho.“
Timotej Gašper

Najnovšie články od Timotej Gašper (zobraziť všetky)

Timotej Gašper

Timotej Gašper

Mám 22 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: "Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho."

Zdieľať "MS v hokeji spoza gauča, vol. 2" cez

More in Hokej
16:59, 2 týždne ago

Hokejový Slovan naspäť do ligy?

Existuje hokejová spravodlivosť? Ak áno, tak nie na Slovensku a už určite nie na našej klubovej úrovni.  Predstavte si nasledujúcu situáciu. Ako klub hráte medzinárodnú hokejovú ligu, na ktorú však nemáte dostatočnú kvalitu a ani peniaze. Snažíte sa …

Read   Comments are off
8:52, 3 týždne ago

MS v hokeji spoza gauča, vol. 2

Druhý a zároveň posledný pohľad na hokejový sviatok v znamení názorov nehokejového priaznivca je tu, tipujúco-maturitný kolektív. Na internete predvolebné statusy, v rádiu predvolebné diskusie, v schránke predvolebné letáky. Uff, kolektív, bál som sa…

Read   Comments are off
17:18, 1 mesiac ago

MS v hokeji spoza gauča, vol. 1

Majstrovstvá sveta v hokeji sú ako Vianoce – prídu každý rok, nachvíľu pobláznia národ a zas odídu. Vitajte pri pohľade na hokejovô majstrovstvá z oka nehokejového človeka, fandiaci kolektív. Aj keď hokej sledujem menej než curling, jeden múdry…

Read   Comments are off