jún 8, 2 týždne ago

Postrehy (nielen) zo športového života, vol. 1

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2019/06/postrehy-1.jpgPostrehy (nielen) zo športového života, vol. 1

Nekonečná fantázia a chuť tvoriť v spojení s istým druhom myšlienkových pochodov donútia človeka len k dvom veciam – kandidovať do slovenského parlamentu alebo písať blog na BROsport. Preto vás vítam pri postrehoch number 1, drahý kolektív.

Dychberúca príroda, pomerne ticho, kvapky dažďa, čerstvý vietor, žiaden internet a čas na niekoľko rôznych aktivít – áno, znova som cestoval na futbal vlakom. Až na fakt, že sme meškali a ešte sme sa vlastne ani nepohli a od začiatku cesty mi nik neskontroloval lístok, lebo vlakvedúca vyzerá sťaby som jej zjedol raňajky, to išlo vskutku dobrô.

Pani vedľa mňa (vekovo medzi 60 a 130, nwm presne) striedala modlitebnú knižku s tutorialom varenia dovedna mnou nezisteného pokrmu po telefóne, verte, oplatilo sa dať dole slúchadlo. Popravde, aj tieto veci sú mi po chuti viac ako titulka vedľa položených novín: ŠOK! Herec Deák (36) v dlžobách! Kokos, nebarz. Rýchlikom Liptov som sa rútil priamo do slovenského Ríma, kde match proti Jordánsku dokazoval, že aj už aj Blízky východ bude konečne vedieť, že existuje aj Slovinsko resp. Československo. Dobrovoľníctvo pri Slovenskom futbalovom zväze ma síce stojí hodiny vo vlaku a detto nejakú korunku, no dáva mi mnohonásobne viac. I keď sa 95% hneď ako prvé opýta: „Aha, ehm…, a to koľko za to dostávaš?“, vedzte, že viac, než si viete predstaviť – skúsenosti, rady a zážitky, ktorých hodnota nie je finančná, no o to výraznejšia.

Držal som si palce, aby sme došli načas (haha) a aby ten futbal stál v konečnom dôsledku aspoň za našu výhru. Na zápase cca 3500 priaznivcov vytváralo pri uspávajúcej hre Slovenska v prvom polčase domnienku, že sa hrá pred prázdnymi tribúnami. 5:1 proti súperovi, čo neviem ani jedno meno vysloviť, môže súc. V závere prvých postrehov chcem len dodať, aby ste sa nebáli robiť veci zadarmo (selektujme občania), ono sa to vráti.

Timotej Gašper

Mám 22 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: „Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho.“
Timotej Gašper

Najnovšie články od Timotej Gašper (zobraziť všetky)

Timotej Gašper

Timotej Gašper

Mám 22 rokov a študujem Medzinárodné vzťahy so zameraním na športovú diplomaciu. Z dlhoročných skúseností som zistil, že debatovanie a analyzovanie o futbale mi ide lepšie než samotná hra. Alebo ako povedal velikán J.Cruyff: "Futbal je jednoduchá hra, ktorú je náročné hrať jednoducho."

Zdieľať "Postrehy (nielen) zo športového života, vol. 1" cez

More in Ostatné športy
18:18, 3 hodiny ago

Hokejbalové MS na vlastnej koži

Hokejbal som včera sledoval naživo vôbec po prvýkrát. A musím povedať, že to bolo zaujímavejšie, než som čakal. V Košiciach v týchto dňoch vrcholí svetový šampionát v hokejbale, a ak si myslíte, že to je v meste cítiť podobne, ako pri klasickom hokej…

Read   Comments are off
15:39, 5 dní ago

Štefánik TRAIL – Let’s do this!

6.novembra 1915, Pplk. Milan Rastislav Štefánik na ústupe pred nepriateľom poškodí lietadlo a vážne sa zraní. Lietadlo musí zapáliť. S mechanikom Michaelom Bourdonom sa dávajú na viac ako 120 kilometrový pochod srbskými horami do Kosovskej Mitrovice….

Read   Comments are off
16:54, 1 týždeň ago

Keď žena muškári

Členka Slovenského rybárskeho zväzu – miestnej organizácie v Bardejove a študentka Gymnázia Leonarda Stöckela v Bardejove. 17-ročná rybárka, ktorá sa aktívne venuje rybolovu, hlavne muškáreniu. Grétka Kolcunová. Krásna žena a nemé ryby? Každý kto ma …

Read   Comments are off