júl 26, 4 týždne ago

FC Košice – Slavoj Trebišov, pozápasové review

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2019/07/kosice-trebisov.jpgFC Košice – Slavoj Trebišov, pozápasové review

Je to tu. Dlho očakávaná chvíľa pre všetkých Košičanov. Premiérový domáci zápas FC v druhej lige, pričom ako súpera hostíme suseda spoza humna, Trebišov.

Po nie príliš vydarenom úvode sezóny a prehre z posledných minút 1:2 na štadióne Podbrezovej chcel domáci celok už bodovať naplno. Nuž a dnešné východniarske derby sa na to javilo ako najlepšia príležitosť. Na štadión si našlo cestu viac ako 1 400 fanúšikov, čo je vzhľadom na netradičný piatkový termín skvelý výsledok.

Spočiatku zápasu opatrná hra v strede ihriska plná vágnych prihrávok a nepresností… bohužiaľ pokračovala počas celého prvého polčasu. Obrana hostí pod taktovkou skúseného Ľubomíra Korijkova, odchovanca košického futbalu, dokázala navyše zmariť akékoľvek aktivity domáceho celku smerom k bráne súpera. Po 45 minútach hry sa tak hráči otočili smerom ku kabínam za nerozhodného stavu 0:0.

Druhé dejstvo bolo (aspoň z pohľadu gólov) už o poznanie zaujímavejšie. Ako prvý sa presadil hosťujúci Zsigmond, na čo však dokázal po troch minútach reagovať utešenou strelou ašpirujúcou na gól zápasu domáci Gall. Aj ďalšiu dvojicu gólov už ku koncu zápasu, vsietenú však v opačnom poradí, delilo len niekoľko málo minút. Vyrovnaný zápas s porovnateľným počtom šancí na oboch stranách sa nemohol skončiť inak než remízou. Bo vraj rovnováha vesmíru. A tak 2:2.

Nevadí. Úvod sezóny, pochopiteľná vyklepanosť aj napriek silným rečiam a kopačky so zviazanými šnúrkami dokopy pred domácim publikom. To všetko pominie a verím, že sa dočkáme pekných trojbodových výsledkov na konte košického FC.

Samuel Biroš

Administrátor vo BROsport.sk
23r., študujem na Technickej univerzite v Košiciach. Šport je niečo, čo ma vystihuje a napĺňa, je to životný štýl.
Samuel Biroš

Najnovšie články od Samuel Biroš (zobraziť všetky)

Samuel Biroš

Samuel Biroš

23r., študujem na Technickej univerzite v Košiciach. Šport je niečo, čo ma vystihuje a napĺňa, je to životný štýl.

Zdieľať "FC Košice – Slavoj Trebišov, pozápasové review" cez

More in Futbal
14:41, 3 dni ago

Ashley Cole sa lúči s bohatou kariérou

Ashley Cole. Legenda, ktorá započala svoju seniorskú futbalovú cestu dve dekády dozadu za londýnsky Arsenal, dnes oznámila koniec svojej bohatej kariéry. V obrane Kanonierov sa teraz už 38-ročný Cole predstavil dokopy v 156 zápasoch, vyhral dva titul…

Read   Comments are off
12:14, 4 dni ago

Bucľatý Lukaku a jeho problémy

Keď sa prednedávnom vypustila informácia o prestupe Belgičana Lukakua do Interu Miláno, srdce nejedného fanúšika Red Devils zaplesalo. Začiatok tam mal síce dobrý, no potom začal byť v Manchestri skôr terčom posmechu. Najmä prvý dotyk s loptou a drib…

Read   Comments are off
13:29, 5 dní ago

Nešťastné zranenie Adriána po zisku európskeho titulu

Dva týždne dozadu ešte nemal Adrián podpísanú zmluvu na novú sezónu. Príchod do Liverpoolu, zranenie Alissona a stredajšia hviezdna noc proti Chelsea mu však zaručila pevné postavenie klubovej dvojky. Po vychytanej poslednej penalte sa Adrián mohol s…

Read   Comments are off