aug 15, 1 mesiac ago

Znovuzrodenie košického hokeja

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2019/08/hc-kosice-vladivostok.jpgZnovuzrodenie košického hokeja

7+ hodín v aute s destináciou Pardubice určite stáli za to. Hokej, ktorý totiž predviedli košickí hokejisti na Zbyněk Kusý Memorial proti ruskému Vladivostoku, sa nedá nazvať inak než znovuzrodenie.

Minimálne tri roky som výkon podobný tomu včerajšiemu nevidel. Hru okolo mantinelov a bezhlavé vyhadzovanie pukov nahradila dynamická hra podobná tej slovenskej na nedávnych MS, presné prihrávky aj cez os ihriska, efektívne presilovky a krásne góly. Čo ma však úplne dostalo, bolo srdce a dravosť, ktorú hráči na ľade nechali. Ak sa už aj útočný hráč hodí pri šanci súpera do strely a bolestivo ju zblokuje, tu sa veru deje niečo dobré. Dupľom ak hovoríme ešte len o prípravnom zápase. Na to má určite obrovský vplyv nový hlavný tréner Peter Draisaitl, ktorý pôsobí totálne flegmaticky, no zároveň dokáže z každého hráča dostať to najlepšie.

Prvý ostrý zápas po letnej príprave, hlad po ľade a góloch a skutočne atraktívny súper spravili zo včerajšieho duelu Košice Vladivostok nádherné divadlo. Okrem samotného výsledku 5:4 som bol ohromený aj z výkonu brankárskej jednotky Košarišťana, ktorý neraz položil Rusov do úplného smútku. Vyčnieval aj v prvom útoku hrajúci Haščák, ktorý z ľadu odchádzal s bilanciou 3+1. Zabudnúť nesmiem ani na pästný výkon takmer dvojmetrového krídelníka Martina Belluša. Ten sa postaral o to, že hráči Vladivostoku neodchádzali po zápase len s dlhými nosmi, no jeden aj s rozbitým. 

Keďže sme stále v príprave, po zápase nasledovali samostatné nájazdy. V tých sa postupne presadili Čížek, Haščák, Skokan a Chovan a všetky štyri nájazdy premenili. Čížo efektným blafákom, Haky šikovnou strelou, Skokan tiež parádnym blafákom do bekhendu a na záver Chovan dokonalým pohybom tela a hokejky, ktorým vycvičil gólmana.

V druhom zápase skupiny sme síce podľahli Znojmu 4:5, no opäť sme súpera porazili na nájazdy, a to s veľkým štýlom. Vďaka tomu sme si do tabuľky pripísali bonusový bod a ako víťaz skupiny na nás čaká finále proti domácim Pardubiciam. Zápas si môžete zajtra pozrieť aj naživo, a to o 19:00 na YouTube HC Dynamo Pardubice. Určite sa bude na čo pozerať.

Na základe toho, čo som videl, si myslím, že sa má košický fanúšik v tejto sezóne na čo tešiť. O umiestnení v lige je úplne zbytočné polemizovať, no pokiaľ budú Košičania hrať hokej so srdcom ako teraz v príprave, výsledky sa dostavia.

Samuel Biroš

Administrátor vo BROsport.sk
23r., študujem na Technickej univerzite v Košiciach. Šport je niečo, čo ma vystihuje a napĺňa, je to životný štýl.
Samuel Biroš

Najnovšie články od Samuel Biroš (zobraziť všetky)

Samuel Biroš

Samuel Biroš

23r., študujem na Technickej univerzite v Košiciach. Šport je niečo, čo ma vystihuje a napĺňa, je to životný štýl.

Zdieľať "Znovuzrodenie košického hokeja" cez

More in Hokej
22:44, 1 mesiac ago

Znovuzrodenie košického hokeja

7+ hodín v aute s destináciou Pardubice určite stáli za to. Hokej, ktorý totiž predviedli košickí hokejisti na Zbyněk Kusý Memorial proti ruskému Vladivostoku, sa nedá nazvať inak než znovuzrodenie. Minimálne tri roky som výkon podobný tomu včerajšie…

Read   Comments are off
16:59, 3 mesiace ago

Hokejový Slovan naspäť do ligy?

Existuje hokejová spravodlivosť? Ak áno, tak nie na Slovensku a už určite nie na našej klubovej úrovni.  Predstavte si nasledujúcu situáciu. Ako klub hráte medzinárodnú hokejovú ligu, na ktorú však nemáte dostatočnú kvalitu a ani peniaze. Snažíte sa …

Read   Comments are off
8:52, 4 mesiace ago

MS v hokeji spoza gauča, vol. 2

Druhý a zároveň posledný pohľad na hokejový sviatok v znamení názorov nehokejového priaznivca je tu, tipujúco-maturitný kolektív. Na internete predvolebné statusy, v rádiu predvolebné diskusie, v schránke predvolebné letáky. Uff, kolektív, bál som sa…

Read   Comments are off