aug 18, 4 týždne ago

Ashley Cole sa lúči s bohatou kariérou

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2019/08/ashley-cole.jpgAshley Cole sa lúči s bohatou kariérou

Ashley Cole. Legenda, ktorá započala svoju seniorskú futbalovú cestu dve dekády dozadu za londýnsky Arsenal, dnes oznámila koniec svojej bohatej kariéry.

V obrane Kanonierov sa teraz už 38-ročný Cole predstavil dokopy v 156 zápasoch, vyhral dva tituly Premier League a trikrát sa radoval zo zisku FA Cupu. Bol taktiež súčasťou zostavy známej ako „Invincibles“, ktorá získala titul v anglickej najvyššej lige bez jedinej prehry (49 zápasov).

V roku 2006 sa všetky oči upriamili na jeho dosť kontroverzný prestup do konkurenčnej Chelsea, no The Blues sa tento krok náramne vyplatil. Cole bol platným hráčom v zostave pri zisku ďalšieho titulu v Premier League, štyroch FA Cupov a dokonca aj pri triumfe v Európskej lige a Lige majstrov. Angličan tak zažíval v londýnskej Chelsea azda svoje najkrajšie futbalové momenty.

Medzi rokmi 2001 a 2014 bol taktiež súčasťou anglickej reprezentácie, s ktorou nastúpil na celkovo troch svetových šampionátoch. Celkový počet 107 zápasov v najcennejšom drese, ktoré ho radia na šiestu priečku tejto štatistiky v Anglicku, skrátka hovoria za všetko.

V roku 2014 Cole opúšťa svoju rodnú hrudu a záver bohatej kariéry venuje rímskemu AS a LA Galaxy. Teda, aspon si to každý myslel.

V januári tohto roku sa však do Anglicka vrátil, čo vyvolalo prekvapivé pohľady u nejedného zainteresovaného diváka. Ako skúsený obranca podporil rady vtedy ešte Lampardového Derby County. Klubu pomohol pri ceste do finále play-off, kde však nakoniec našli svojho premožiteľa v klube Aston Villa.

Derby County tak napísalo poslednú kapitolu v neuveriteľnej futbalovej kariére Ashleyho Cola, ktorá trvala takmer 20 rokov. Dvadsať sezón znamenalo u Angličana päť klubov, 702 odohraných stretnutí a 16 trofejí. A na takéto čísla sa veru nezabúda…

Samuel Biroš

Administrátor vo BROsport.sk
23r., študujem na Technickej univerzite v Košiciach. Šport je niečo, čo ma vystihuje a napĺňa, je to životný štýl.
Samuel Biroš

Najnovšie články od Samuel Biroš (zobraziť všetky)

Samuel Biroš

Samuel Biroš

23r., študujem na Technickej univerzite v Košiciach. Šport je niečo, čo ma vystihuje a napĺňa, je to životný štýl.

Zdieľať "Ashley Cole sa lúči s bohatou kariérou" cez

More in Futbal
19:58, 2 dni ago

Ženy: Partizán Bardejov – NMŠK Bratislava, review

Zo začiatku zápasu sme mohli vidieť zo strany NMŠK veľmi defenzívnu hru, čo sa prejavilo tým, že väčšina prvého polčasu sa hrala za stavu 0:0. To však dokázala prelomiť v 41. minúte po krásnej akcii Havranová a poslala Bardejov do vedenia 1:0. Vďaka …

Read   Comments are off
18:53, 3 dni ago

Partizán Bardejov – Slovan Bratislava B, mini review

Do zápasu vstúpili omnoho lepšie domáci. To vyústilo v gól do siete Slovana už v siedmej minúte zápasu. Bardejov pokračoval v dominantnej hre a v 23. minúte pridal ďalší bardejovský gól Radoslav Človečko. Po druhom góle prevaha domácich značne oslabl…

Read   Comments are off
8:32, 4 dni ago

EPL: Návrat klubového futbalu na Ostrovy

Lenin je mŕtvy, Kotleba po rozvode, Kližan predal Lambodžini a kým Boris totálne dokaká Brexit, hopsásá ešte aspoň párkrát za Lamanč. Kolo kolo mlynské číslo 5, bratia a sestry. LIVERPOOL – NEWCASTLE Salahovi s Maném po sfúlenom extempore druhomenova…

Read   Comments are off