aug 22, 4 týždne ago

Je možné fandiť dvom klubom naraz?

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2019/08/dva-kluby.jpgJe možné fandiť dvom klubom naraz?

Futbalu fandíme srdcom, a teda len jednému klubu. Nemôžeme predsa milovať dva kluby rovnako ako nemôžeme milovať dve ženy.

Verím, že tento názor nezdieľam len ja, ale viacerí futbaloví nadšenci. Medzi mladou generáciou je však trend iný. Často sa stane aj to, že fanúšikovia skôr sledujú hráčov, než samotný klub. Príkladom môže byť prestup Ronalda z Realu do turínskeho Juventusu – Real Madrid prišiel po oznámení tohto prestupu v priebehu 24 hodín na Twittri o viac než milión followerov. Fenomén sledovania dvoch a viacerých futbalových klubov navyše dokazuje aj najnovšia štúdia zo Spojeného kráľovstva.

Podľa anglického portálu COPA90 až 46% fanúšikov v UK vo veku medzi 16-24 rokov fandí minimálne dvom futbalovým klubom. Rovnaký výskum, ak to tak môžeme nazvať, hovorí, že približne 27% z nich fandí minimálne trom klubom. Whaat? Takmer polovica mladých na Ostrovoch, kde sa hrá azda najkrajší futbal na svete, si nevie vybrať svoj milovaný futbalový klub? Do úst sa mi tisne jedine slovné spojenie „plastic fans“, no neberte ma zle.

Čerešnička na záver? Až neskutočných 41% z anglických futbalových fanúšikov vo veku medzi 16 a 19 rokov podporuje nejaký klub z La Ligy. 

Patriotizmus a vernosť jednému klubu sa medzi mladými vytráca. Myslím si, že keby sa podobný prieskum robil v akejkoľvek inej krajine, výsledky by boli veľmi podobné. Celkový obraz fandenia a sledovania futbalu sa teda pomaly ale isto mení.

Samuel Biroš

Administrátor vo BROsport.sk
23r., študujem na Technickej univerzite v Košiciach. Šport je niečo, čo ma vystihuje a napĺňa, je to životný štýl.
Samuel Biroš

Najnovšie články od Samuel Biroš (zobraziť všetky)

Samuel Biroš

Samuel Biroš

23r., študujem na Technickej univerzite v Košiciach. Šport je niečo, čo ma vystihuje a napĺňa, je to životný štýl.

Zdieľať "Je možné fandiť dvom klubom naraz?" cez

More in Futbal
19:58, 2 dni ago

Ženy: Partizán Bardejov – NMŠK Bratislava, review

Zo začiatku zápasu sme mohli vidieť zo strany NMŠK veľmi defenzívnu hru, čo sa prejavilo tým, že väčšina prvého polčasu sa hrala za stavu 0:0. To však dokázala prelomiť v 41. minúte po krásnej akcii Havranová a poslala Bardejov do vedenia 1:0. Vďaka …

Read   Comments are off
18:53, 3 dni ago

Partizán Bardejov – Slovan Bratislava B, mini review

Do zápasu vstúpili omnoho lepšie domáci. To vyústilo v gól do siete Slovana už v siedmej minúte zápasu. Bardejov pokračoval v dominantnej hre a v 23. minúte pridal ďalší bardejovský gól Radoslav Človečko. Po druhom góle prevaha domácich značne oslabl…

Read   Comments are off
8:32, 4 dni ago

EPL: Návrat klubového futbalu na Ostrovy

Lenin je mŕtvy, Kotleba po rozvode, Kližan predal Lambodžini a kým Boris totálne dokaká Brexit, hopsásá ešte aspoň párkrát za Lamanč. Kolo kolo mlynské číslo 5, bratia a sestry. LIVERPOOL – NEWCASTLE Salahovi s Maném po sfúlenom extempore druhomenova…

Read   Comments are off