Sledujte nás

Ostatné športy

Žltý Peťo fenoménom cyklistiky

Druhý deň 103. ročníka Tour sa navždy zapíše do análov slovenskej cyklistiky. To, že Sagan bol top favoritom etapy bolo zrejmé, avšak história druhých miest tiež. Do posledného kilometra nebolo o ničom rozhodnuté. Dnes to padlo na Belgičana Stuyvena, ktorý si vytočil v kolese šťastia právo nasrdiť celý slovenský národ za pár minút. Nakoniec sa však Tinkoff spamätal. Odbrzdil Saganovi na pomoc Kreuzigra a pozrime sa aké úspechy to prinieslo. El Pistolero stratil na čelo niečo cez minútu a tak sa už v najbližších dňoch rozhodne o jeho osude. Nebol však jediný, ktorý doplatil na chaotickú a nervóznu etapu.

Richie Porte (BMC) dostal defekt v tom najhoršom možnom mieste, kde pelotón trhal asfalt. V Pyrenejách a Alpách by musel zajazdiť úplne dno aby mohol pomýšľať na úspechy. Nibali, Pinot i Thomas stratili tiež ale nič hrozné do nasledujúcich dní.

Späť však k Saganovi. Snáď nebude v ďalších etapách horúco, lebo mať tri dresy naraz je dosť kruté. K dúhovemu za majstra sveta mu po dnešku patria aj žltý a zelený. Do „Maillot Jaune“ sa oblečie ako prvý Slovák vôbec.

Zajtra je na pláne tretia, rovinatá etapa z Granville do Angers o dĺžke 223km. Sagan by nemal prísť o trikot vedúceho jazdca, no konkurenciu mu budú robiť stehnaté bratwursty. Peťo nie je favoritom, no pri tohtoročnej forme bude určite v top 3.

Favoriti zajtrajška – Kittel (Etixx) – Greipel (Lotto) – Kristoff (Katusha) – Sagan

Reklamy
Tipsport registračný bonus 30 Eur pre nových hráčov - 750x100
SYNOT TIP vstupný bonus stávka bez rizika - 300x300

Futbal

Fortuna Stávka bez rizika za 30 € vstupný bonus 300x300

Viac v Ostatné športy