mar 30, 3 mesiace ago

FC Košice – MFK Vranov nad Topľou, pozápasové review

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2019/03/kosice-vranov.jpgFC Košice – MFK Vranov nad Topľou, pozápasové review

Slnkom zaliata košická Lokomotíva otvára o 15:00 vo volebný deň svoje brány všetkým fanúšikom domáceho futbalu. Na programe je šláger TIPOS III. ligy Východ medzi lídrom tabuľky FC Košice a druhým MFK Vranov nad Topľou.

V prvom polčase mali z hry viac Košice, ktoré si dokonale uvedomovali dôležitosť zápasu. Išlo predsa o navýšenie náskoku na čele ligy a priblíženie si postupu do vyššej súťaže. Vranov síce pohrozil vyloženou šancou, no tempo zápasu diktovali živší domáci hráči. V závere prvého polčasu sa Košiciam otvorená hra vyplatila a po kombinácii pred vápnom súpera a utešenej strele Riša Kačalu sa skóre menilo na 1:0.

Druhý polčas priniesol o niečo opatrnejší a viac taktický futbal s pomerne veľkým množstvom faulov, čo vyústilo do niekoľkých žltých kariet. Jeden zo spomínaných nedovolených zákrokov hostí na okraji vápna viedol k štandardnej situácii sľubujúcej gól. A veru to tak bolo. Z prehusteného priestoru pred bránkou sa lopta dostala na kopačky domáceho Vancáka, ktorý loptu poslal za chrbát brankára Erika Makó.

Je nutné dodať, že Košice sa ocitli vo viacerých sľubných streleckých pozíciách, no gólový stav na svojom konte už navýšiť nedokázali. Naopak, v 90. minúte z nariadeného pokutového kopu skóroval Vranovčan Filip Bendár, no skóre už len skorigoval na finálnych 2:1.

Zápas sledovalo dokopy 1500 divákov, čo ma naozaj potešilo. Je to krásny pocit ísť v slnečné sobotné popoludnie na zápas domácich chlapcov, užiť si čapované pivko a tešiť sa z výhry. Košice majú po dnešnej výhre na čele tabuľky 8-bodový náskok a majú tak dobre našliapnuté na postup. 

Samuel Biroš

Administrátor vo BROsport.sk
23r., študujem na Technickej univerzite v Košiciach. Šport je niečo, čo ma vystihuje a napĺňa, je to životný štýl.
Samuel Biroš

Najnovšie články od Samuel Biroš (zobraziť všetky)

Samuel Biroš

Samuel Biroš

23r., študujem na Technickej univerzite v Košiciach. Šport je niečo, čo ma vystihuje a napĺňa, je to životný štýl.

Zdieľať "FC Košice – MFK Vranov nad Topľou, pozápasové review" cez

More in Futbal
22:20, 4 dni ago

Školské majstrovstvá Slovenska majú dnes už svojich víťazov

Dvojdňový maratón futbalových zápasov sa skončil a uzavrela sa tak ďalšia náročná kapitola okresných a krajských kôl a následne celoštátneho finále. V tridsiatich dvoch odohraných zápasoch podali starší žiaci a žiačky Slovenska neuveriteľné výkony a …

Read   Comments are off
20:00, 7 dní ago

Školské majstrovstvá Slovenska vo futbale

Dnes 19. júna 2019 privítal bardejovský futbalový štadión to najlepšie, čo v rámci školského futbalu na Slovensku máme. Začali sa Školské majstrovstvá Slovenska v malom futbale starších žiakov a žiačok. Organizátormi podujatia sú Ministerstvo školstv…

Read   Comments are off
19:03, 1 týždeň ago

Košické futbalové paradoxy

Priznám sa, že ako Košičan som sa na mestské ligové derby v ďalšej sezóne už poriadne tešil. Veď od súboja FC vs. Loky už to je pekných pár rokov. Tešil som sa však márne. A nie, k počudovaniu nejde o klub FC Košice, ktorý to „poklašľal“….

Read   Comments are off