mar 30, 3 týždne ago

FC Košice – MFK Vranov nad Topľou, pozápasové review

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2019/03/kosice-vranov.jpgFC Košice – MFK Vranov nad Topľou, pozápasové review

Slnkom zaliata košická Lokomotíva otvára o 15:00 vo volebný deň svoje brány všetkým fanúšikom domáceho futbalu. Na programe je šláger TIPOS III. ligy Východ medzi lídrom tabuľky FC Košice a druhým MFK Vranov nad Topľou.

V prvom polčase mali z hry viac Košice, ktoré si dokonale uvedomovali dôležitosť zápasu. Išlo predsa o navýšenie náskoku na čele ligy a priblíženie si postupu do vyššej súťaže. Vranov síce pohrozil vyloženou šancou, no tempo zápasu diktovali živší domáci hráči. V závere prvého polčasu sa Košiciam otvorená hra vyplatila a po kombinácii pred vápnom súpera a utešenej strele Riša Kačalu sa skóre menilo na 1:0.

Druhý polčas priniesol o niečo opatrnejší a viac taktický futbal s pomerne veľkým množstvom faulov, čo vyústilo do niekoľkých žltých kariet. Jeden zo spomínaných nedovolených zákrokov hostí na okraji vápna viedol k štandardnej situácii sľubujúcej gól. A veru to tak bolo. Z prehusteného priestoru pred bránkou sa lopta dostala na kopačky domáceho Vancáka, ktorý loptu poslal za chrbát brankára Erika Makó.

Je nutné dodať, že Košice sa ocitli vo viacerých sľubných streleckých pozíciách, no gólový stav na svojom konte už navýšiť nedokázali. Naopak, v 90. minúte z nariadeného pokutového kopu skóroval Vranovčan Filip Bendár, no skóre už len skorigoval na finálnych 2:1.

Zápas sledovalo dokopy 1500 divákov, čo ma naozaj potešilo. Je to krásny pocit ísť v slnečné sobotné popoludnie na zápas domácich chlapcov, užiť si čapované pivko a tešiť sa z výhry. Košice majú po dnešnej výhre na čele tabuľky 8-bodový náskok a majú tak dobre našliapnuté na postup. 

Samuel Biroš

Administrátor vo BROsport.sk
23r., študujem na Technickej univerzite v Košiciach. Šport je niečo, čo ma vystihuje a napĺňa, je to životný štýl.
Samuel Biroš

Najnovšie články od Samuel Biroš (zobraziť všetky)

Samuel Biroš

Samuel Biroš

23r., študujem na Technickej univerzite v Košiciach. Šport je niečo, čo ma vystihuje a napĺňa, je to životný štýl.

Zdieľať "FC Košice – MFK Vranov nad Topľou, pozápasové review" cez

More in Futbal
18:52, 13 hodín ago

EPL: Kopeme pomaly za posledné

Ak idú všetky autá v protismere, ste v Anglicku. Najmegalomanskejšia liga na svete kope v sezóne pomaly za posledné, vitajte znova za kanálom, priatelia. Man City – Tottenham Po stredajšom ligomajstrovom zápase desaťročia medzi dnešnými súpermi si hn…

Read   Comments are off
8:07, 2 dni ago

Pád “futbalových” katedrál

Veľké zápasy ukazujú našu malosť a potvrdzujú, že /aj/ futbalový fanda je jeden biblický sebec. Dajte mu moc, a zničí svet so všetkým, čo miluje. Futbalu vrátane. Začne trolovaním o tom, že tím súpera nemá históriu, že je len za špinavé prachy umelov…

Read   Comments are off
18:24, 6 dní ago

Takto sa hrá o titul

Futbalový fanúšik si asi len ťažko môže priať niečo viac – zápas Liverpoolu proti Chelsea mal azda všetko. Šance, góly, kombinácie, hru zo strany na stranu a… pre mňa ako fanúšika výhru The Reds. V prvom polčase zaparkovaný autobus Chelsea ukáz…

Read   Comments are off