Sledujte nás

Futbal

Spoza piva – čajová Barcelona

Dnešný špeciál nie je ani tak o klasickom cibuľovom futbalovom večere v Brne spoza piva, ale o tom, ako som si včera v pohodlí domova, domácom úbore (dres madridského Realu) poprdkával do gauča v rytme hymny Ligy majstrov pri očakávanom wretlingovom zápase Los Colchoneros proti Blaugranas.

Môj tip na semifinálovú štvorku dostal vážnu trhlinu už včera večer, keď ryšavý belgický princ z modrej časti vraj najfutbalovejšieho mesta na svete (pochybujem) Kevin de Bruyne vyslal povel na detonáciu Zlatanovky na Champ de Mars. Tipérsku mizériu poslednej dekády podčiarkla včera červeno-žltá skupina piadimužíkov, ktorí boli ešte pred troma týždňami považovaní za neporaziteľných, no opýtajte sa to v Madride, prípadne niekde na pobreží Baskicka. Pred dnešným výkopom som veril Kataláncom viac ako wrestlerom z robotníckeho madridského klubu, ale ukázalo sa opäť raz, aké sú bojovnosť a srdce vo futbale dôležité. To, čo včera nechali hráči Atletica na ihrisku, za to si nič iné ako postup nezaslúžili.

Najlepší ofenzívny trojlístok súčasnosti a možno aj histórie včera večer vybuchol na celej čiare. Messi sa stratil niekde v útrobách štadióna, keď schádzal z rozcvičky, Neymar bol akurát tak premotivovaný prvý polčas a v tom druhom zaznamenal strkanicu s Luisom, ináč neviem, či tam vôbec bol. Avšak môj obľúbený Barcelončan Zubares, ten sa včera stal obeťou karmy. A možno aj celá Barcelona. Objektívne musí každý uznať, že v 92. minúte bola Barcelona okradnutá o jasnú penaltu, no v tom čase mal už Iniesta dávať v šatni trenky dole, brať sprchač a pustiť ľadovú vodu. Aby som sa vrátil k Zubaresovi, spomeňte si na jeho divadlo spred týždňa a tiež na dnešný súboj s Godínom, ktorému z oka vyrástla takmer druhá hlava. Keď k tomu prirátam rok 2009, semifinále na Stamford Bridge a rozhodcu menom Tom Henning Øvrebø (tak sa volať, tak si už viažem slučku)… myslím, že pokračovať netreba.

Na záver mám len jedno slovo a jednu otázku. Slovo, ktoré najviac opisuje dnešný famózny večer domácich. Griezmann.

Čo nechali hostia na ihrisku? To, čo ja každé ráno pri papierovačkách. Doskakavenia!

Viac v Futbal