Sledujte nás

Hokej

Daliborov svet NHL, 2.5.2016

Pokračujeme pri minisérii článkov s názvom „Prokrastinuj s play-off NHL“. Tentokrát si to odnesie zápočet z biológie.

Za nami je prvé kolo vyraďovacích bojov o vytúžený Stanley Cup. Prekvapení by na tento ročník už aj stačilo. Aj keď séria medzi St. Louis a Chicagom mala byť náročná a dlhá, postupujúcim mali byť Hawks. Obhajcovia titulu však stroskotali na skalopevnej obrane. K ich vypadnutiu prispel aj fakt, že duo Kane-Panarin bolo vo väčšine situácií neviditeľné a každá chyba v obrane bola kruto potrestaná. Úsmev Slovákov trval presne toľko ako telefonát Hossu a Pánika Cígerovi.

Jednoznačne naj prekvapením sú Predátori z krajiny country, ktorí využili nevýrazný Anaheim a sériu pretiahli až do siedmeho duelu. Tam Ducks nachádzajú svoju jedinú Nemesis. A tak ako už býva zvykom tento psychický tlak nezvládli a porúčajú sa omnoho skôr ako by mali. Prvá hlava na predmestí L.A. už bola odťatá. Generálny manažér Ducks Bob Murray v sobotu odvolal z pozície trénera Brucea Boudreaua. Ten pred pár týždňami zlomil rekord NHL v najrýchlejšom prekonaní hranice 400 výhier v základnej časti. Prd je mu to však platné a musí si hľadať nového zamestnávateľa.  Ten pocit, keď štvrtý rok po sebe podporujete svoj tím o piatej ráno v siedmom zápase a oni vyhoria na plnej čiare – ako vždy.

Ostatné série sa odohrali podľa scenáru, až nato, že Kings a Rangers padli až príliš skoro a Minnesota vydržala až veľmi dlho. 

Ako najužitočnejší hráč prvého kola by mal byť vyhlásený Braden Holtby (brankár Caps), ktorý v šiestich dueloch inkasoval len štyri góly a pretrval tak vo forme zo základnej časti. Naopak, za najväčšie sklamanie sa dá považovať výkon Detroitu, ktorý uhral chabé jedno víťazstvo proti bez kapitána hrajúcim Bolts z Tampy.

Druhé kolo sa už začalo, nechajte sa hýčkať  najrýchlejšou hrou na svete. No neprežeňte to! Majstrovstvá sú za dverami.

Prihláste sa na odber noviniek

Reklama

Futbal

Sledujte nás na Facebooku

Viac v Hokej