V marci 2012 po kolízii s brankárom trhá v kolene všetko, čo kladie odpor, šľachy, oba krížové i bočné väzy, diera v píšťale príde ako bonus. „Mal som dojem, že som prelomil nohu vo dvoje“. Príbeh obrancu a kapitána Derby County Shauna Barkera je ten o zázraku, nezlomnosti a viere.
Zápas proti miestnym rivalom Nottingham Forest stojí Barkera štyri a pol roka nielen bez futbalu, ale aj bez štandardnej kvality života, rok bez príjmu, päť operácií, 13 klincov v tele i 30 punkcií kolena. Kým po niektorých došiel z nemocnice domov, mal končatinu v stave v akom na punkciu šiel. Kolotoč morfín, bolesť, sklamanie, nádej nechcel brať konca.
Minulý piatok nastupuje čochvíľa 34-ročný Shaun Barker prvýkrát po zranení na súťažný zápas. V drese Burtonu Albion a v tých istých kopačkách, ktoré nosil v osudný deň. V 93.minúte a na 90 sekúnd. Deväťdesiat sekúnd, ktoré asi môže pochopiť iba ten, čo niečo podobné zažije.
Burton vyhral 1:0, súperom bol Derby County.
Neverím, že o tomto už netočia film.

Futbal
-
Futbal
/ 1 týždeň dozaduNemci to proste vedia. A Mníchov je Mercedes medzi tými, ktorí to vedia
Toto mesto je vždy v TOP 5 na zozname svetových miest najvhodnejších na život....
-
Futbal
/ 2 týždne dozaduVo futbale chceš zažiť všetko, len nie prehru vo finále Ligy majstrov
Futbal v sobotu potvrdil, že je najkrajšou vedľajšou vecou v živote, lebo ho odráža...
Od Stew Bee -
Futbal
/ 3 týždne dozaduPSG – Inter Miláno: Finále servíruje francúzsky šampus a talianske espresso
Enrique versus Inzaghi v taktickej šachovej partii samby a elastického betónu. Čo si chceš...
Od Stew Bee