Futbalový svet dnes zasiahla šokujúca správa. Defenzívny stredopoliar a niekdajšia veľká hviezda Newcastle, Cheick Tioté, zomrel vo veku 30 rokov. Rodák z Pobrežia Slonoviny v poslednej dobe pôsobil v čínskom klube Peking Enterprises.
Ako píše anglické BBC, Cheick Tioté dostal infarkt a skolaboval priamo na tréningu v pondelok popoludní. Privolaná lekárska pomoc už len skonštatovala smrť.
„Teraz nemôžeme povedať žiadne ďalšie podrobnosti a žiadame, aby médiá v týchto ťažkých časoch rešpektovali súkromie jeho rodiny,” povedal hráčov agent Emanuele Palladino.
Cheick Tioté odštartoval svoju kariéru v Anderlechte Brusel v roku 2005, odkiaľ sa o tri roky presťahoval do holandského Twente Enschede. V roku 2010 prestúpil tento defenzívny stredopoliar do Newcastle United za 3,5 milióna libier. V anglickom klube strávil sedem rokov. Začiatkom aktuálneho kalendárneho roka odišiel do Číny, nakoľko s ním súčasný kouč The Magpies Rafael Benítez už nepočítal.
„Ostal som úplne bez slov a tak neuveriteľne smutný. Cheick Tioté bol jedným z najmilejších a najtvrdších spoluhráčov, akých som kedy mal. Odpočívaj v pokoji, brat môj,” vyjadril sa jeho niekdajší spoluhráč Vincent Kompany.
Goodnight brother, You will be missed. My heart goes out to his family. Gone too soon #RIPcheiktiote
— Papiss Demba Cisse (@CissePapiss) June 5, 2017

Futbal
-
Futbal
/ 2 dni dozaduJedno je jasné, Dortmund si titul prehral sám
Čo spravil Dortmund nesprávne? Som malý odborník, aby som mudroval, no jedno viem určite...
Od Samuel Biroš -
Futbal
/ 3 dni dozaduBundesliga nie je nudná
Písal sa 19. máj 2001, 14:30, Gelsenkirchen. Hralo sa 34. kolo Bundesligy.
Od Samuel Biroš -
Futbal
/ 1 týždeň dozaduAko vyzeral druhý Spoza piva trip a stretnutie s Erikom Jendriškom
Timo a Samo z podcastu Spoza piva sa vybrali na svoj už druhý futbalový...