Sledujte nás

Futbal

FC Košice – MFK Vranov nad Topľou, pozápasové review

Slnkom zaliata košická Lokomotíva otvára o 15:00 vo volebný deň svoje brány všetkým fanúšikom domáceho futbalu. Na programe je šláger TIPOS III. ligy Východ medzi lídrom tabuľky FC Košice a druhým MFK Vranov nad Topľou.

FC Košice - Vranov nad Topľou

V prvom polčase mali z hry viac Košice, ktoré si dokonale uvedomovali dôležitosť zápasu. Išlo predsa o navýšenie náskoku na čele ligy a priblíženie si postupu do vyššej súťaže. Vranov síce pohrozil vyloženou šancou, no tempo zápasu diktovali živší domáci hráči. V závere prvého polčasu sa Košiciam otvorená hra vyplatila a po kombinácii pred vápnom súpera a utešenej strele Riša Kačalu sa skóre menilo na 1:0.

Druhý polčas priniesol o niečo opatrnejší a viac taktický futbal s pomerne veľkým množstvom faulov, čo vyústilo do niekoľkých žltých kariet. Jeden zo spomínaných nedovolených zákrokov hostí na okraji vápna viedol k štandardnej situácii sľubujúcej gól. A veru to tak bolo. Z prehusteného priestoru pred bránkou sa lopta dostala na kopačky domáceho Vancáka, ktorý loptu poslal za chrbát brankára Erika Makó.

Je nutné dodať, že Košice sa ocitli vo viacerých sľubných streleckých pozíciách, no gólový stav na svojom konte už navýšiť nedokázali. Naopak, v 90. minúte z nariadeného pokutového kopu skóroval Vranovčan Filip Bendár, no skóre už len skorigoval na finálnych 2:1.

Zápas sledovalo dokopy 1500 divákov, čo ma naozaj potešilo. Je to krásny pocit ísť v slnečné sobotné popoludnie na zápas domácich chlapcov, užiť si čapované pivko a tešiť sa z výhry. Košice majú po dnešnej výhre na čele tabuľky 8-bodový náskok a majú tak dobre našliapnuté na postup.

Tipsport registračný bonus 30 Eur pre nových hráčov - 750x100
Fortuna Stávka bez rizika za 30 € vstupný bonus 300x300