Sledujte nás

Hokej

Medzitým v NHL: Piatkový súhrn uplynulého týždňa (28. 10. – 3. 11. 2023)

Aj počas dušičkového týždňa sa v najslávnejšej hokejovej lige hralo ako o život.

Medzitým v NHL, sezóna 2023/2024 - Piatkové TOP momenty uplynulého týždňa #3

Atlantická divízia

Na čele sa stále drží Boston. Od minulého týždňa trochu zvýšil svoj náskok: po 10 zápasoch má na konte slušných 19 bodov. Druhý Detroit má po jedenástich zápasoch 13 bodov.

Montreal si polepšil, momentálne mu patrí štvrté miesto. S dvanástimi bodmi je na tom rovnako ako tretie Toronto, to má však viac strelených gólov. Juraj Slafkovský sa stále trápi so streleckými suchotami. Na ľade trávi v priemere 14 minút a čoraz viac sa ozývajú hlasy, ktoré volajú po jeho preradení do AHL.

Tampa klesla na šiestu priečku, má jedenásť bodov. Rovnako má aj piata Florida, tá však odohrala o jeden zápas menej. Erik Černák si v poslednom zápase Tampy proti Columbusu pripísal prvý bod v sezóne, keď asistoval na gól Connora Shearyho. Na víťazstvo to síce nestačilo, ale bod do osobnej štatistiky sa ráta.

Celkovo sú sily v tejto divízii pomerne vyrovnané, až na výrazne dominujúci Boston a jemne zaostávajúcu Ottavu (8 bodov).

Metropolitná divízia

Aj tu svoje prvé miesto stále drží tím New York Rangers (16 bodov) pred New Jersey Devils (13 bodov) a New York Islanders (12 bodov). Na chvoste je momentálne Pittsburgh. Tučniaci zatiaľ získali v deviatich zápasoch len šesť bodov.

Washington sa konečne odlepil od dna, momentálne mu patrí šiesta priečka. Alexander Ovečkin chytil streleckú slinu – do prekonania Gretzkého mu ostáva 70 gólov. Martin Fehérváry zatiaľ neskóroval, na ľade trávi priemerne 19 minút a v tejto sezóne má zatiaľ štyri mínusky.

Centrálna divízia

Na čele si doslova „hviezdi“ Dallas s 15 bodmi po 9 zápasoch. Len o jeden bod menej má Colorado, ktorého farby háji Tomáš Tatar. Teda… po minulom týždni šla jeho produktivita na nulu, čas na ľade sa znížil na 10 minút a… v poslednom zápase už nedostal šancu vôbec.

Chicagu stále patrí posledná priečka. „Malý Beďo“ sa síce v zápase s Arizonou zapísal do histórie, keď strelil gól už po 28 sekundách hry, ale súperi mu to zrátali a… nasúkali Chicagu ďalších osem. A na tie už ani Beďo, ani nikto iný z Chicaga neodpovedal.

Pacifická divízia

Rytieri z Vegas pokračujú vo svojej spanilej jazde. Po jedenástich zápasoch majú 21 bodov. O ten posledný ich prekvapivo obral Montreal. Druhý Vancouver má 15 a tretie Los Angeles 14 bodov.

Až na siedmej priečke nájdeme Calgary a v ňom Adama Ružičku. Pred týždňom sme vás informovali, že si zranil rameno. Ešte stále sa lieči a je posudzovaný na dennej báze – inak povedané, jeho návrat do zostavy je len otázkou času.

Práve v Pacifickej divízii nájdeme aj tím, ktorý má zatiaľ úplne najmenej bodov zo všetkých. Žraloci zo San José si v desiatich zápasoch deväťkrát „vylámali zuby“ a z toho desiateho si odniesli iba jeden bod.

Reklamy
Fortuna Stávka bez rizika za 70 € vstupný bonus počas MS v hokeji 2024 - 750x100
Kliknite pre pridanie komentára

Napíšte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Viac v Hokej