Sledujte nás

Hokej

Medzitým v NHL: Piatkový súhrn uplynulého týždňa (8. – 14. 12. 2023)

Čo majú nové slovenské pušky v NHL?

Medzitým v NHL, sezóna 2023/2024 - Piatkové TOP momenty uplynulého týždňa #8

Atlantická divízia

Boston je stále v čele so 40 bodmi. Toronto a Florida majú po 36 bodov, no Javorové listy odohrali menej zápasov, preto sú na druhom mieste.

Až na piatom mieste je Tampa s Erikom Černákom. V tomto týždni nebodoval, no vytvoril si sezónne maximum, keď proti Edmontonu odohral takmer 24 minút.

Šiesty je Montreal a v ňom Juraj Slafkovský. V tomto týždni raz trafil bránku, tá sa mu však do bodovania neráta: šlo o gól v samostatnom nájazde. Zhodou okolností to bol nájazd víťazný a v tom istom zápase (9.12. proti Buffalu) sa stihol aj prvý raz poriadne pobiť.

Metropolitná divízia

Prvé dve priečky patria tímom z New Yorku: na špici sa stále držia Rangers (39 bodov), druhí sú Islanders (35 bodov). Na treťom mieste je Filadelfia (35 bodov, ale viac odohratých zápasov).

V pomerne vyrovnanej divízii nájdeme na piatom mieste Washington a Martina Fehérváryho. V tomto týždni mu pribudla jedna asistencia. Inak, šepká sa, že tím sa bude sťahovať.

O priečku nižšie sú New Jersey Devils a Šimon Nemec. V tomto týždni neskóroval, ale jeho výkony privádzajú útočníkov súperov do šialenstva – a do šialenstva, avšak v pozitívnom zmysle slova, privádza aj fanúšikov Diablov.

Centrálna divízia

Na prvom mieste sa drží Colorado (38 bodov) a v ňom Tomáš Tatar. Tomu sa v tomto týždni konečne podarilo skórovať a do tabuľky si po ôsmich asistenciách konečne pripísal bod za gól. Na ľade stále trávi pomerne málo času, a úprimne, nie je z toho nadšený.

Na druhom mieste je Winnipeg (36 bodov) a tesne za ním Dallas (35 bodov). Až na šiestom mieste je Arizona s Milošom Kelemenom. V tomto týždni si otvoril strelecký účet, zaznamenal prvú asistenciu v tejto sezóne.

Momentálne najslabším tímom NHL je Chicago s 19 bodmi. Zo sledovania súhrnov zápasov mám pocit, že jediný, kto v tíme strieľa góly, je Connor Bedard. No ako jedna lastovička nerobí leto, jeden strelec nerobí víťazný tím.

Pacifická divízia

Obhajcovia z Vegas upevnili svoje postavenie so 45 bodmi. Na druhom mieste je Vancouver (41 bodov) a na treťom Los Angeles (36 bodov).

Na piatom mieste je Calgary, kde nájdeme dvoch Slovákov. Adam Ružička pokoril métu 100 odohraných zápasov v NHL a Martin Pospíšil prelomil strelecké suchoty, keď zaznamenal tretiu asistenciu v sezóne.

Šieste miesto patrí Seattlu. Marián Studenič odohral jeden zápas na farme, potom sa vrátil do prvého tímu Krakenov a opäť sa vrátil na farmu bez toho, aby sa zmestil do zostavy. V posledných dvoch týždňoch trávi viac času balením sa ako hraním.

Reklamy
Fortuna Stávka bez rizika za 70 € vstupný bonus počas EURO 2024 - 750x100
Kliknite pre pridanie komentára

Napíšte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Viac v Hokej