Sledujte nás

Hokej

Medzitým v NHL: Polročné vysvedčenia našich hokejistov

Naše školopovinné ratolesti dostali polročné hodnotenie, tak je čas ohodnotiť aj našich zástupcov v NHL.

Medzitým v NHL, sezóna 2023/2024 - Polročné vysvedčenia našich hokejistov

Tento týždeň sa celá NHL teší na All-star víkend (o ktorom vás, samozrejme, budeme informovať nabudúce). Naše školopovinné ratolesti dostali polročné hodnotenie, tak je čas ohodnotiť aj našich zástupcov v NHL.

Poznámka: z praktických dôvodov uvádzame poradie hodnotenia podľa aktuálneho počtu kanadských bodov u našich hokejových hrdinov.

Juraj Slafkovský

Draftová jednotka roku 2022 má za sebou plných 49 zápasov v drese Montrealu. Nazbieral 7 gólov a 13 asistencií, spolu má 20 bodov. Je však lídrom aj v negatívnom faktore – má 16 mínusiek, najviac zo všetkých Slovákov.

Jurajov začiatok sezóny bol rozpačitý, no po pár týždňoch sa „chytil“ a už mu to padá aj z bufetu. Vo svojej vekovej kategórii patrí medzi najlepších hráčov a Montreal ho miluje.

Tomáš Tatar

Hokejový veterán začínal sezónu v Colorade, kde dostával málo času na ľade a bodoval len zriedka. Po prechode do Seattlu naplno rozvinul svoj potenciál, objavuje sa aj medzi hviezdami zápasu.

Po 45 odohratých zápasoch má 6 gólov a 13 asistencií, dokopy 19 bodov. No a je lídrom v „pluskách“ – má ich na konte 12. 

Šimon Nemec

Šimonovi sa cesta do NHL otvorila po zranení viacerých kľúčových obrancov v New Jersey. Zatiaľ odohral len 26 zápasov, má na konte 2 góly a 11 asistencií, spolu 13 bodov. 

Na nováčika (a stále len teenagera) podáva mimoriadne konzistentné výkony. Jeho bodový priemer – 0,5 bodu na zápas – je vôbec najvyšší zo všetkých Slovákov v NHL! Experti mu predpovedajú hviezdnu kariéru.

Martin Pospíšil

Martin takisto naskočil do NHL po zranení v tíme. Po 33 zápasoch v drese Calgary má na konte 4 góly a 7 asistencií, spolu 11 bodov. No a 9 plusiek, druhý najvyšší počet po Tatarovi. 

Martin zahviezdil už počas prvých zápasov. Neskôr jeho produktivita klesla, ale pokročilé štatistiky dokazujú, že je výborný v tvorení hry. Väčšinou pôsobí v druhom útoku. Ak si dá pozor na zranenia (už mal asi poltucet otrasov mozgu), bude z neho dôležitý hráč.

Martin Fehérváry

Obranca Washingtonu odohral v tejto sezóne 41 zápasov (pár vynechal pre zranenie). Strelil dva góly a zaznamenal 8 asistencií, má spolu 10 bodov.

Martin Fehérváry nikdy nepatril medzi ofenzívnych obrancov, v žiadnej z predošlých sezón nenazbieral viac ako 17 bodov. Zdá sa, že ani tento rok to nebude inak: no fanúšikovia i experti ho hodnotia pozitívne.

Adam Ružička

Adam začal sezónu veľmi sľubne. Po pár zápasoch sa mu však „zasekol kanón,“ prestal bodovať a postupne sa dostal až mimo súpisku. Po 39 zápasoch v drese Calgary bude pokračovať sezónu v Arizone.

Adam stihol streliť tri góly a pridať 6 asistencií, má teda 9 bodov. Veríme, že v Arizone ožije rovnako ako Tatar v Seattli. 

Erik Černák

Obranca Tampy po 39 zápasoch ešte neskóroval, má 5 bodov za asistencie. Vynechal takmer štvrtinu sezóny pre zranenia. 

Zachytila som informácie, že niektorí experti volajú po jeho výmene, že je vraj „drahý a často zranený.“ Zatiaľ však ostáva v Tampe a jeho tím má momentálne reálnu šancu na playoff a – teoreticky – aj na Stanley Cup.

Miloš Kelemen

Miloš odohral 10 zápasov v drese Arizony, povolali ho na záskok za zraneného kolegu. Zaznamenal jediný bod za asistenciu. Vrátil sa do AHL, kde sa mu darí.

Marián Studenič

K NHL si v tejto sezóne pričuchol len v dvoch zápasoch v drese Seattlu. Nebodoval a znova pôsobí v AHL. Úspešne, ako inak. 

Reklamy
Tipsport registračný bonus 20 Eur pre nových hráčov - 750x100
Kliknite pre pridanie komentára

Napíšte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Viac v Hokej