Sledujte nás

Hokej

Medzitým v NHL: Slafkovského prvý hetrik a tuhý boj a divokú kartu

Dnešná noc sa v NHL opäť zapísala do histórie. A opäť vďaka nášmu Jurkovi.

Medzitým v NHL, sezóna 2023/2024 - Slafkovského prvý hetrik

Dnešná noc sa v NHL opäť zapísala do histórie. A opäť vďaka nášmu Jurkovi.

Udalosť týždňa: Slafkovského prvý hetrik

Ak aspoň z rýchlika sledujete NHL, určite na vás dnes ráno vyskočila z médií správa o prvom hetriku Juraja Slafkovského. Jeho Montreal v noci prekvapilo „vyprášil“ Philadelphiu 9:3. Juraj sa presadil hneď v druhej minúte zápasu, keď doťukol do brány delovku Mikea Mathesona. V polovici tej istej tretiny využil krásnu prihrávku Nicka Suzukiho. V polovici druhej tretiny svoj triumf zavŕšil samostatným únikom, do ktorého ho poslal David Savard.

A nebol by to Juraj, keby opäť nepobavil novinárov. Keď sa ho na pozápasovej tlačovke pýtali na jeho dojmy, vyhlásil, že v noci zle spal a je trochu nachladený – že asi preto mu to tak „sypalo.“ Jeden z novinárov ho upozornil na ďalší jeho historický zápis: Juraj sa stal druhým najmladším hráčom v histórii Montrealu, ktorý strelil hetrik. Prekvapený Slafkovský sa len pousmial, že o takom rekorde ani nepočul. 

Montreal sa v tejto sezóne určite do playoff nedostane, takže Juraj bude voľný, aby mohol reprezentovať Slovensko na tohoročných MS v hokeji. Veríme, že tento čerstvý dvadsiatnik prihodí nejaký „klobučník“ aj v národnej reprezentácii. 😊

Ako sa darí ostatným tímom?

Do konca základnej časti ostáva už len pár dní. Podľa pravidiel NHL do playoff automaticky postupujú prvé tri tímy z každej divízie. K týmto dvanástim tímom sa pridávajú ďalšie štyri, ktoré dostanú divokú kartu. V každej konferencii sú pritom k dispozícii dve divoké karty, podľa počtu bodov.

V západnej konferencii je situácia pomerne jasná. Pacifickú divíziu vedie Vancouver (104 bodov) pred Edmontonom (99 bodov). O tretie miesto sa naťahujú Los Angeles a Las Vegas (93 a 92 bodov). Je však viacmenej isté, že oba tieto tímy sa do playoff nakoniec dostanú. Piaty Seattle má len 79 bodov. V centrálnej divízii majú prvé tri miesta výrazný náskok pred ostatnými: Dallas (109 bodov), Colorado (104 bodov) aj Winnipeg (102 bodov) majú miesto v playoff isté. Na štvrtom mieste je Nashville s 95 bodmi, ktorému by sa mala ujsť divoká karta – piate St. Louis na nich stráca 8 bodov.

Východná konferencia je však o niečom inom. Atlantickú divíziu vedie Boston (107 bodov) pred Floridou (104 bodov) a Torontom (101 bodov). Štvrtá Tampa (95 bodov) má pohodlný náskok pred Detroitom (84 bodov) a zdá sa, že o miesto v playoff ju už nikto neoberie.

Metropolitnú divíziu vedú Rangers (110 bodov) pred Carolinou (107 bodov). Tieto dva tímy majú playoff isté. Nasledujú však hneď štyri tímy s minimálnym bodovým rozdielom: Islanders (87 bodov), Washington (85 bodov), Pittsburgh (84 bodov) a Philadelphia (83 bodov). Jeden z týchto tímov získa postup cez tretie miesto a ďalší (a môže ním byť aj spomínaný Detroit z Atlantickej divízie) získa divokú kartu.

Zo Slovákov, ktorí v súčasnosti pôsobia v NHL, má reálnu šancu na Stanley Cup Erik Černák v tíme Tampy a vysoko pravdepodobná je aj šanca Martina Fehérváryho s Washingtonom. Šance Šimona Nemca a New Jersey Devils sú už len minimálne. Seatlle Tomáša Tatara, Calgary Martina Pospíšila a Montreal Juraja Slafkovského nemajú ani len teoretickú šancu na postup. 

Všetkým našim hokejistom držíme palce – a ak to nevyjde v NHL, nech im to sype na MS. 😊 

Reklamy
Tipsport registračný bonus 30 Eur pre nových hráčov - 750x100
Kliknite pre pridanie komentára

Napíšte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Viac v Hokej