Pozrime sa teraz na výkony našich obrancov a postrehy k slovenskému národnému tímu.
Asistent Fehérváry
Martin Fehérváry odišiel na ZOH ako novopečený otecko – a ako asistent kapitána našej reprezentácie. Pre defenzívnu oporu Washingtonu bol šampionát úspešný: v šiestich zápasoch zaznamenal štyri asistencie. V rebríčku top asistentov turnaja mu patrí delené sedemnáste miesto.
Washington o svojich olympionikoch pravidelne informoval. Fehérváry bol v príspevkoch označovaný ako „Marty Party“ a dostal množstvo povzbudivých komentárov od fanúšikov – bez ohľadu na ich národnosť.
Lokálpatriot Černák
Druhým asistentom kapitána bol obranca Tampy Erik Černák. Na Olympiáde zaznamenal jeden bod za asistenciu. V jeho prípade musíme spomenúť najmä nelichotivú štatistiku – 14 trestných minút. Toto číslo ho radí na tretie miesto spomedzi všetkých hokejistov na Olympiáde.
Paradoxne, práve toto z neho urobilo hrdinu medzi fanúšikmi Tampy. Väčšinu týchto trestných minút totiž nafasoval po semifinálovej bitke s bratmi Tkachukovými. Provokatér Matthew Tkachuk hrá za tím Florida Panters, hlavných rivalov Tampy. Ruvačka sa síce môže zdať nešportová, ale skalní fanúšikovia Tampy neskrývali nadšenie.
Jersey hľadá Nema
Kto aspoň z rýchlika sleduje dianie v New Jersey, musí vedieť, že Šimon Nemec to tam vôbec nemá ľahké. Hlavný tréner mu nedáva toľko priestoru, ako by si draftová dvojka zaslúžila. Našťastie, sociálne siete tímu nespravuje protivný Sheldon.
Šimona v New Jersey prezývajú Nemo. Pod touto prezývkou komentovali aj jeho športové výkony. Zrejme najvtipnejšia bola poznámka, že „Nema a Slovensko nájdete v semifinále.“ Šimon bol najvyťaženejším obrancom Slovenska s priemerným časom 22 minút a 23 sekúnd a v šiestich stretnutiach zaznamenal dve asistencie.
A čo povedali na Slovensko?
Ako ukončiť túto rozpravu bez urážky diskutujúcich?
Nuž – na začiatku ZOH nikto nebral Slovákov vážne. Po každej našej výhre sa ozvali rôzni experti (a „experti“) s protichodnými teóriami. Niektorí hovorili o zázraku, iní o náhode, ďalší, že sme len mali šťastie. Samozrejme, po prehratých zápasoch nás zväčša „zvozili pod čiernu zem“ (ako sa mali cítiť takí Taliani, čo odišli naprázdno?).
Štvrté miesto na Olympiáde je najviac z toho najmenej, čo sa čakalo od našich chlapcov. Jasné, tešila som sa na zábery z jazdy historickou Karosou a aj tie pozápasové rozhovory by boli veselšie. Možno nemáme hviezdami nabitý káder ako USA či Kanada, ani toľko zimných štadiónov na obyvateľa ako Fíni. Ale zato máme najkrajších hokejistov na svete 😊
Futbal
-
Futbal
/ 19 hodín dozaduMS 2026 z baru, časť štvrtá: Katar – Švajčiarsko
Aj keď Katar nemá doma ani jednu tečúcu rieku, dnes mu tisícky kilometrov od...
Od Stew Bee -
Futbal
/ 2 dni dozaduMS 2026 z baru, časť tretia: Kanada – Bosna a Hercegovina
Po českej ukolébavce dnes večer Džeko versus listy z javora pri 1,8 versus 4,7.
Od Stew Bee -
Futbal
/ 3 dni dozaduMS 2026 z baru, časť druhá: Mexiko vs. Južná Afrika
Úvodný zápas mundialu prinesie súboj domáceho sombréra versus ikonickej vuvuzely.
Od Stew Bee

