jún 14, 2 mesiace ago

Štefánik TRAIL – Let’s do this!

http://www.brosport.sk/wp-content/uploads/2019/06/stefanik-trail.pngŠtefánik TRAIL – Let’s do this!

6.novembra 1915, Pplk. Milan Rastislav Štefánik na ústupe pred nepriateľom poškodí lietadlo a vážne sa zraní. Lietadlo musí zapáliť. S mechanikom Michaelom Bourdonom sa dávajú na viac ako 120 kilometrový pochod srbskými horami do Kosovskej Mitrovice. Majú jediný cieľ. Prežiť.

Stoštyridsať kilometrov, sedemnásť hodín štrnásť minút a 7 kuriatok – jedna zo štafiet, ktorá sa zúčastnila nádherného Štefánik trail od Mohyly pod Bradlom až po námestie M. R. Štefánika v Bratislave, kde sa pýši jeho socha.

Chceli sme zažiť dobrodružstvo, adrenalín, totálnu vyčerpanosť (poniektorí), ale tiež nenahraditeľný pocit po celkovom dobehnutí. Nech sa páči, Štefánik trail nám dal túto možnosť práve tento uplynulý víkend 7-8.júna 2019.

Viem, prečo som súhlasila s týmto behom. Nevedela som, čo presne ma čaká. Piatkový deň prežitý v práci, 19:30 stretávka a šup ho ideme na Mohylu, aby sme sa stihli zaregistrovať. Tak už len počkať do 23:00, kým prvá zo štafety, Natálka, vyštartuje. Stíhame ju povzbudiť ešte aj počas behu v dedinke, ktorou sa presúvame na ďalšie stanovisko Dobrá Voda, odkiaľ štartuje usmievavý Obi na tie nenormálne Záruby, ktorých prevýšenie je takmer 1 000 metrov. Pozorujeme ho na mapke, v čase 3:48 meníme štafetový čip a vybieham na svoju púť ja. Buková – Sološnica.

Najväčši stres z medveďov opadol, ale z toho, či sa náhodou nestratím v lese pretrvával po celý čas. Tento úsek mal jednu obrovskú výhodu, a tou bol východ slnka. Nevýhodou bolo, že som si ten východ slnka musela vybehnúť. Cesta dole tým strmým klesaním bola ešte náročnejšia, ale vedela som, že čochvíľa som na konci a spomaliť nesmiem, veď Miro ma čaká na odovzdávke v Sološnici a už je pripravený behať na Pezinskú Babu.

Najdlhší úsek čakal našu Peťku /28,1 kilometra/, ktorú neodradil ani pád na rovnej ceste uprostred ničoho. Počas najväčšieho tepla sa na Kamzíku prestriedala s Katkou, ktorá síce zablúdila priamo vo svojom chotári a nabehala viac ako mala, Devínsku Kobylu ale zdolala!

Na Devíne sa nám podarilo všetkým opäť stretnúť a vyprevadiť posledného štafetára Jančiho. Plán bol počkať ho asi 4 kilometre pred cieľom a dobehnúť to spolu cez cieľovú rovinku. Neskôr sme to skrátili na finálnych 20 metrov spoločného dobehnutia do cieľa, keďže sme chceli byť ústretoví k našim vybehaným nohám.

Celkový stav: Odbehnutých 140 kilometrov, získané 30.miesto. Sedem nás odštartovalo a sedem aj prišlo do cieľa. Odpálené lýtka, stehná a jedno rozbité koleno, ALE – úsmev na tvári aj cez slzy v očiach.

Po odbehnutom polmaratóne som v predcházajúcom článku Tak som si predsavzala spomenula na výzvy, ktoré beh stále ponúka a ktoré sú neobmedzené. Tým som myslela presne takúto výzvu, ktorú sme sa rozhodli zdolať spolu s ďalšími šiestimi skvelými ľuďmi. Ďakujem!

Autor: Dianka Jazudeková

Čítajte aj článok Tak som si predsavzala

Stew Bee

Blogger vo BROsport.sk
S diagnózou akútnej neschopnosti vidieť veci jednoducho budete ťažko písať vždy to, čo, a hlavne ako by chcel pospolitý ľud čítať, keď ale dáte dokopy odviazané podvedomie, excesívnu metaforu a bizarnú iróniu, doktor vám na to poľahky vystaví papier. BROsport je každopádne pecka. Megapecka.
Stew Bee

Najnovšie články od Stew Bee (zobraziť všetky)

Stew Bee

Stew Bee

S diagnózou akútnej neschopnosti vidieť veci jednoducho budete ťažko písať vždy to, čo, a hlavne ako by chcel pospolitý ľud čítať, keď ale dáte dokopy odviazané podvedomie, excesívnu metaforu a bizarnú iróniu, doktor vám na to poľahky vystaví papier. BROsport je každopádne pecka. Megapecka.

Zdieľať "Štefánik TRAIL – Let’s do this!" cez

More in Ostatné športy
17:58, 1 týždeň ago

Sledovanie futbalu je dobré pre naše zdravie, tvrdí výskum

Azda každý futbalový fanúšik už zažil ten okamih, kedy si vypočul výčitku o tom, že pozerá príliš veľa futbalu a aké to je zlé. Viacero faktorov naznačuje, že sledovanie naozaj vypätých zápasov môže byť pre nás škodlivé. Ako na nás ale vplýva nervozi…

Read   Comments are off
19:17, 2 týždne ago

Smrť v bojových a kontaktných športoch, alebo mozog máme len jeden

Upozornenie: Tento článok neslúži ako obhajoba ani obvinenie bojových športov. Sú v ňom zhrnuté dostupné medicínske fakty a návrhy na možné riešenie tohto problému. Článok takisto pojednáva o profesionálnych športovcoch, ktorí týmto športom zasvätili…

Read   Comments are off
15:53, 4 týždne ago

René nielen o lezení, časť druhá (NÓRSKY ŠPECIÁL)

Študuje informatiku, rád spoznáva nové miesta a obľubuje turistiku či športy, ktoré širokej verejnosti v štáte Bardejovskom veľa nehovoria. Vítame vás pri pokračovaní seriálu (nielen) o lezení od Reného Rešetára. Zatiaľ čo v prvej časti sme si všeobe…

Read   Comments are off