Sledujte nás

Futbal

Partizán Bardejov – MFK Košice, 28.9.2014

8. kolo súťaže Dôvera 1. liga U15 neprinieslo v nedeľňajšom zápase Partizána Bardejov s MFK Košice žiadne výrazné prekvapenie.

Bardejovčania si na domácej pôde nenechali vziať tri body a stále sa držia na 2. mieste za 1. FC Tatran Prešov, ktorý ich predbehol len v skóre. Sedem víťazstiev po ôsmich kolách je slušná bilancia, a tak nie div, že do tohto zápasu nastupovali „partizáni“ s dosť veľkým sebavedomím. A možno to bola sčasti chyba. Sami chalani sa totiž po zápase vyjadrovali na svoju adresu so značným sklamaním a nešetrili kritikou do vlastných radov. Hra na trojku s priemerným výkonom podľa ich vlastných slov nemôže potešiť ani jedného z nich. A ani neteší.

Prvý polčas si našiel úspešných strelcov na oboch stranách, takže po góle z priameho kopu domáceho Jakuba Pastirčíka a Matúša Pekarčíka z radov Prešovčanov odchádzali do šatne  vcelku spokojné oba tímy. Druhý polčas začali lepšie hostia, dôkazom čoho bolo prázdno a pokoj pred ich bránou. Desať minút však stačilo na to, aby domáci znovu zmobilizovali sily a loptu si ponechali až do konca zápasu na svojich kopačkách. Bardejovčania mali v tomto zápase jednoznačne navrch, čo napokon dokázal aj rozhodujúci gól Jána Kosta a domácim sa tak za stavu 2:1 podarilo udržať šnúru víťazných zápasov, kedy len prvý proti FK Spišskej Novej Vsi ich stál tri body.

Ženský pohľad na futbalový zápas bol a aj zostane odjakživa iný ako ten prísny trénerský (aj rodičovský). A hoci tréner našiel ich slabé miesta, výrazné chyby v prihrávkach či možno málo agresívnu hru, pre mňa mal tento zápas jednoznačne skvelý náboj a ukázal silu a bojovnosť mladých chlapcov.

V poslednom zápase proti Trebišovu im želáme veľa športového šťastia.

Autor: Janette

Tipsport registračný bonus 30 Eur pre nových hráčov - 750x100