Sledujte nás

Futbal

E ako Eibar

Mesto má 28-tisíc obyvateľov, leží 121 metrov nad morom a v čase občianskej vojny v Španielsku bolo úplne zničené. Dnes sa pýši oceliarskym priemyslom a predovšetkým futbalovým tímom, ktorý hrá na štadióne s kapacitou 5 200 ľudí, napriek tomu v najvyššej lige v celej krajine, a pri prepracovanom manažmente funguje pri nulových dlhoch. Peniaze, ktoré zaplatila Barcelona za takého Suareza by tu stačili na viac než 5 rokov, všetci miestni Baskovia by štadión takého Realu Madrid zaplnili asi tak z tretiny.

Klub postavil novú tribúnu, zrekonštruoval celý štadión a to i bez toho, aby musel predávať nejakých hráčov, po zdanení dosiahol pred pár rokmi čistý zisk 3,5 milióna eur. Spomeňte si na dlhy, v ktorých sa topia špičkové kluby sveta, Španielska vrátane a asi hneď na prvom mieste, a potom už len uverte, že i vo futbale niekde existuje poctivá hruda tvrdo pracujúcich nadšencov. Baskický klub pomáhal pri zemetrasení v Nepále, pomáhal miestnym, ktorí prišli o prácu pri hromadnom prepúšťaní, podporil kampaň proti násiliu na ženách, nezaváhal pri utečencoch z krajín zasiahnutých vojnou.

„Armeros“ sú momentálne na 9.priečke tabuľky Primera Division, nevyhrali v lige zápas od Valentína a podvečer o 16:00 ich na drne Santiago Bernabeu v hlavnom meste zeme najskôr zožerú miestni Los Blancos – po hanbe na Wolfsburgu asi teda určite. Že by ale až tak nemuseli, to si zaželá najskôr každý, kto ešte aj vo futbale verí na naozajstné rozprávky…

Viac v Futbal